Odovzdávanie cien CESAwards prinieslo mená najlepších z najlepších v Strednej Európe

  • Viackrát avizovaná startupová súťaž strednej a východnej Európy má konečne kompletný zoznam všetkých víťazov. Odprezentovala ich na ceremónií v susednej Viedni. Najviac cien si odniesli Rumunsko a Rakúsko, tesne za nimi nasledovalo Chorvátsko. Slovenskí finalisti sa síce neumiestnili, no tí, ktorým sa podarilo, by sa ti mali minimálne dostať do povedomia. Ešte o nich zrejme budeme počuť.
image_1444766424.jpeg
  • Viackrát avizovaná startupová súťaž strednej a východnej Európy má konečne kompletný zoznam všetkých víťazov. Odprezentovala ich na ceremónií v susednej Viedni. Najviac cien si odniesli Rumunsko a Rakúsko, tesne za nimi nasledovalo Chorvátsko. Slovenskí finalisti sa síce neumiestnili, no tí, ktorým sa podarilo, by sa ti mali minimálne dostať do povedomia. Ešte o nich zrejme budeme počuť.

 

Tu je osem osudných kategórií: 

 

Najvplyvnejšia žena: Melania Galea (Rumunsko)

 

 

Programátorka, ktorá sa venuje najmä oblastiam robotiky a mašinérií. Stojí za realizáciou projektu iRobota a robotickej lego NXT ruky, ktorá dokáže utierať prach a rozoznávať prekážky na hladkých povrchoch. Momentálne sa venuje vlastnému startupu, Catwalk

 

Najlepší investor: Speedinvest (Rakúsko)

V našom regióne ide o silného hráča, ktorý štedro a rád investuje do sľubných projektov a svetových talentov. Okrem toho svojim chránencom radí v otázkach podnikania. Podľa znalcov sa nemusí hanbiť ani pred konkurentmi zo Silicon Valley a je kľúčovým k vytváraniu nových a významných spoločností. 

 

 

Najlepší priestor pre co-working: Loffice (Maďarsko)

Začali v Budapešti a dnes majú office aj vo Viedni. Ide o priestory modernej generácie, kde sa kreativita spája s efektívnym biznisom, a kde majú zamestnanci priestor na usilovnú prácu, ako aj na networking a relaxovanie. Vraj sa v ňom nájde každý, niečo na tom teda určite bude.  

  

Najlepší užívateľský zážitok: Vitastiq (Chorvátsko)

Ide o prvé zariadene na svete, pomocou ktorého si užívatelia dokážu kontrolovať hladiny vitamínov a minerálov v tele len s pomocou svojho smartphonu. Dizaj je pôsobivý a pekný, no najmä jednoduchý, vďaka čomu efektívne slúži svojmu cieľu. 

 

Najlepší finančno-technický startup: Oradian (Chorvátsko)

Oradian ponúka služby určené na radikálne znižovanie nákladov a umožňovanie finančných inštitúcií. Predstavujú základ finančnej pyramídy.   

 

 

Najlepší startup s dopadom na spoločnosť: MIRA Rehab (Rumunsko)

Spoločnosť MIRA Rehab je tu na to, aby ľuďom ukázala, že rehabilitovať a liečiť sa dá aj rýchlejšou, jednoduchšou a zaujímavejšou formou, než sú tie konvenčné, ktoré už dobre poznáme. Sústredí sa najmä na pacientov, ktorí sa zotavujú z rôznych operácií a zranení a môžu si pomôcť rôznymi terapeutickými videohramy, podľa ktorých sami cvičia. Systém sa rôznym pacientom dokáže prispôsobiť a ich pohyby monitoruje pomocou senzorov tak, aby sa uistil, že cvičenia napodobňujú správne.  

 

Najlepšia cloudová/dátová aplikácia: Codeship (Rakúsko)

Codeship poskytuje priestor na distribúciu a šírenie softvéru, ktorý do sveta vypúšťa automaticky viackrát za deň. Zvyšuje produktivitu developerov z celého sveta, pričom si ju členovia developerskej komunity neprestávajú pochvaľovať.  

 

Startup roka: Runtastic (Rakúsko)

Bežeckú fitnes aplikáciu si zatiaľ stiahlo vyše 140 miliónov ľudí a drží si svojich 60 miliónov registrovaných užívateľov. Tento rok ju kúpil Adidas, takže sa zrejme môžeš tešiť na veľké veci – pokiaľ teda patríš mezi tie milióny ľudí, ktoré si ju stiahli. A pokiaľ nie, zrejme by si tak mal urobiť. Startup roka si netreba nechať ujsť. Je známy aj svojou GPS funkciou pre bežeckých nadšencov a rôznymi radami pre tých, ktorí chcú viesť zdravý a aktívny život. 

 

 

Víťaz verejnosti: HUB ONEZERO (Rumunsko) 

Ľudia si zvolili niečo, čo v sebe spája zaujímave miesto na coworking, priestor na organizovanie rôznych podujatí a startupový inkubátor v jednom. Nuž, multifunkčnosť je v kurze. Za istú dobu si okolo seba HUB ONEZERO stihol vybudovať silnú podnikateľskú komunitu, vďaka ktorej túto cenu aj vyhral. 

 

Okrem oficiálnych ocenení CESAwards 2015 sa víťazom ušli aj ceny zo Slush festivalu, Techsylvanie, HintHunt-u, SendGrid-u, Anewstip-u, ABC Accelerator-u a Arctic15.

 

Zdroj: CESAwards PR oddelenie

Najnovšie videá

Trendové videá