Izraelský Bablic ti preloží celý web do cudzieho jazyka za 10 hodín
- Nechce sa ti míňať kopu času a peňazí na preklad svojej webovej stránky? Tento izraelský startup to spraví za teba a za menej ako deň.
- Nechce sa ti míňať kopu času a peňazí na preklad svojej webovej stránky? Tento izraelský startup to spraví za teba a za menej ako deň.
Preklad webovej stránky je proces, ktorý väčšinou stojí veľa úsilia, nervov a v neposlednom rade aj peňazí. Bežný postup v takej situácií je, že si najmeš prekladateľa, aby sa o to postaral a ak sa niečo na stránke zmení, budeš ho musieť zavolať znova a tak dookola. Vylepšiť tento proces chce aplikácia Bablic, ktorá ti zabezpečí rýchly a profesionálny preklad s pridaním len jedného riadku kódu.
Stačí len ten jeden riadok a budeš mať preklad pre statický a dynamický obsah, vrátane všetkých menu, obrázkov obsahujúcich text, automatickej identifikácie, prekladu nového obsahu a všeličoho ďalšieho. Celý proces trvá menej ako 10 hodín. Je to však strojový preklad a tak musíš počítať s tým, že to niekedy bude vyzerať ako z Google Translate. Našťastie si potom preložený text môžeš upraviť, aby presne zodpovedal tvojim predstavám.
Tvorcovia tiež chápu, že strojový preklad nie je dokonalý a tak si v aplikácií môžeš objednať aj klasický preklad od ľudí. Ten vykonávajú profesionálni prekladatelia, takže si môžeš byť istý, že všetky pojmy a vtipy sa pri ňom nestratia.
Takto nejak Bablic funguje: Najprv si zvolíš plán, ktorý ti vyhovuje a potom cieľové jazyky, do ktorých chceš mať svoju stránku preloženú. Následne sa vygeneruje riadok kódu, ktorý vložíš do kódu stránky. Odvtedy bude monitorovať odkiaľ sú používatelia navštevujúci stránku (podľa jazyka nastaveného v ich prehliadači) a prekladať obsah na stránke.
Čo sa týka ceny, Bablic využíva tzv. freemium model. Pre preklad do jedného jazyka a do 2000 zobrazení stránky je služba zadarmo. Premium, ktoré začína od 15 dolárov mesačne podporuje 3 jazyky a 10 000 zobrazení stránok. Kompletne neobmedzený plán, zahŕňajúci aj obrázky stojí 200 dolárov mesačne.
zdroj: geektime.com
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti