Ultimátny návod pre zlepšenie tvojich programátorských schopností
- V súčasnosti nezáleží na tom akú prácu máš, vedieť programovať bude vždy veľké plus v tvojom CV-čku. Pokiaľ však nemáš záujem vrátiť sa naspäť do školy, poprípade máš málo času na rozvíjanie nových zručností, vybrať si čo, kde a ako si osvojiť programovacie schopnosti je fuška sama o sebe.
- V súčasnosti nezáleží na tom akú prácu máš, vedieť programovať bude vždy veľké plus v tvojom CV-čku. Pokiaľ však nemáš záujem vrátiť sa naspäť do školy, poprípade máš málo času na rozvíjanie nových zručností, vybrať si čo, kde a ako si osvojiť programovacie schopnosti je fuška sama o sebe.
S toľkými kurzami, workshopmi, videami a knihami, z ktorých sa dá vybrať, a to nehovorím o tom, ktorý programovací jazyk ťa posunie k tvojmu cieľu bližšie, je výber spôsobu učenia sa trochu mätúci.
Sú tri typy ľudí, ktorým sa schopnosť naučiť sa programovať zíde najviac.
Podnikateľ
Máš skvelý nápad na mobilnú aplikáciu, no nie si si úplne istý ako ho premeniť na skutočný projekt ? Pokiaľ si zároveň ašpirujúci vývojár s trošku praktickými schopnosťami v IT, učiť sa programovať sám, môže byť pre teba náročné.
Avšak, nezúfaj, presne pre teba tu existuje Learn2Code. Za pomerne krátku dobu si táto škola programovania u nás stihla vybudovať dobré meno. O tom, že sa im darí, svedčí aj fakt, že dnes už nepôsobia len v Bratislave, ale svoje siete majú rozhodené okrem ďalších slovenských miest aj v Česku. V tomto roku sa navyše Learn2Code projektom WebRebel podarilo ešte viac rozvíriť vody slovenského programovania
a do ich vôbec prvého online kurzu sa prihlásilo viac ako 5000 účastníkov.
Veterán
Vtipné o programovaní je to, že sa ho nikdy na 100 % nenaučíš. Zamestnávatelia priorizujú v iných obdobiach iné programovacie jazyky a majú v záľube programátorov s viacerými prednosťami. Pokiaľ sa snažíš učiť sa programovanie cez knihy, MOOC (Coursera, Udemy), alebo z iných zdrojov, odporúča sa spraviť si prehľad o tom, aké zručnosti sú na rôzne pozície potrebné.
Potom, čo identifikuješ svoj ďalší programovací jazyk – či už to je Ruby on Rails, Python(veľké plus pre ľudí, ktorí sa chcú dostať medzi gigantov ako Google), alebo Django – sú tu aj neprogramovacie zručnosti, ktoré ťa urobia atraktívnejším pre vysnívanú prácu. Predovšetkým ovládnutie Git a Githubu je základom pre skvelého programátora.
Exekutíva
Posledná skupina ľudí, ktorí sa môžu zaujímať o programovanie sú staré psy, ktorí sa chcú naučiť novým trikom. Týmto sa myslí vysoká exekutíva v spoločnostiach, ktorí môžu čas od času pracovať s programátormi a zaujíma ich ako získať špecializované zručnosti pre zlepšenie komunikácii s programátormi, zladenie a zníženie nákladov. Táto skupina je špeciálna, z praktického uhľa pohľadu nepotrebuje nutne vedieť programovať, pretože v živote už dosiahla úspech. Avšak, naučiť sa programovať je skvelý spôsob, ako mať skvelú interakciu medzi technickým a netechnickým oddelením.
Po pravde, môžem pokračovať vo vymenovávaní týchto skupín celý deň. Žijeme v 21. storočí. Programovanie je jedným z najprogresívnejších oblastí priemyslu. Na Slovensku je hŕstka skvelých programátorov, pretože tí najlepší odchádzajú do zahraničia. Tým zopár čo ostalo,
už pomaly nestačí plat a to je priemerne vo výške 2000 EUR. V USA to je vyše 6000 USD!
Programovanie nie je také hrozné. Ja osobne som začal tu. Hoci je tento kurz teraz drahší, ak si počkáš na Vianoce, klesne na 10 €.
Do roku 2030 sa predpokladá, že dopyt po programátoroch bude väčší ako počet programátorov. Nepremeškaj svoju šancu.
zdroj: thenextweb
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti