Chceš rozbehnúť biznis v Číne? Krajina ponúka 10-ročné občianstvo najväčším talentom
- Až 50 000 šikovných ľudí pozýva Čína do svojej krajiny.
- Najväčším talentom ponúka 10-ročné občianstvo.
- Musia to byť ale "high skilled people" a vítaní sú aj víťazi Nobelových cien.
- Až 50 000 šikovných ľudí pozýva Čína do svojej krajiny.
- Najväčším talentom ponúka 10-ročné občianstvo.
- Musia to byť ale "high skilled people" a vítaní sú aj víťazi Nobelových cien.
Láka ťa Ázia a pracovný trh v jednej z najväčších ekonomík? Čína sa rozhodla vytvoriť praktický systém na prijímanie zahraničných talentov, ktorý má posúdiť schopnosti, úspechy a všeobecný prínos človeka na trhu, a to na medzinárodnej úrovni. Prehľadný systém má rozdeľovať profesionálov na tri komplexné skupiny, ktorých kritériá ťa ale prekvapia. Čo to o náročnosti získania tohto občianstva prezradí aj fakt, že vítaní sú aj víťazi Nobelových cien.
10-ročné víza v krajine neobmedzených možností môže získať až neuveriteľných 50 000 šikovných ľudí, ktorí ale prejdú hustým sitom. Vyberať tých najlepších budú v troch kategóriách experti a recruit manažéri, ktorí majú zahraničné talenty posúdiť podľa presných kritérií. Si zvedavý, aké tie kritériá vlastne sú?
V kategórii A hľadá krajina vedcov, ekonomických odborníkov a profesionálov v sociálnej a technologickej sfére, ktorí sú pre krajinu aktuálne prioritou. Latka je však najvyššie ako si len vieš predstaviť. Vítaní sú víťazi medzinárodných ocenení (Nobelova cena, UK Royal Gold Medal, držitelia významných cien za architektúru alebo industriálny dizajn, Abelova cena za matematiku, Turingove ocenenie v oblasti počítačovej komunity atď.), profesionáli, ktorí dosahujú výsledky na medzinárodnej úrovni, členovia vedeckých inštitúcií, ale aj novinári, umelci, manažéri a olympijský atléti.
Druhú B kategóriu tvoria ľudia, ktorí sa aktívne podieľajú na medzinárodných vzťahoch krajiny, ale aj strední a vyšší manažéri a profesionáli s niekoľkoročnou praxou. Pre teba však môže byť relevantná práve tretia kategória. Tu už nemusíš mať za sebou polstoročný výskum a ani medailu z Olympiády. Do poslednej kategórie spadajú „ostatní cudzinci“, ktorí sa chcú presadiť na čínskom trhu, dokonca aj tí, ktorí do krajiny prichádzajú na krátkodobý pracovný pomer či stáž. Takže teraz bež všetko pekne preštudovať a hor sa za dobrodružstvom.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy