Luxusný rezort na Antarktíde, kde zaplatíš za týždeň desiatky tisíc dolárov

  • Predstavujeme ti nový druh luxusného cestovania.
  • Luxusný kemping, ktorý vyzerá ako vesmírna kolónia.
  • White Desert je k dispozícii iba v novembri a decembri - na vrchole antarktického leta.
antartica-hotel
http://www.white-desert.com/
  • Predstavujeme ti nový druh luxusného cestovania.
  • Luxusný kemping, ktorý vyzerá ako vesmírna kolónia.
  • White Desert je k dispozícii iba v novembri a decembri - na vrchole antarktického leta.

Antarktída je vo svete známa pre svoju studenú krásu a polárne safari. White Desert je zoskupením vykurovaných iglu, ktoré tvoria tábor s názvom Whichaway a zahŕňa šesť vyhrievaných sklenených domov. „Náš tábor vyzerá z diaľky ako tábor na Marse alebo Mesiaci,“ povedala Robyn Woodhead, spoluzakladateľka luxusného kempingu pre CNBC.


 

Príbeh White Desert

Biela púšť je „dieťaťom“ Robyn a jej manžela Patricka Woodheada. Obaja sú polárni prieskumníci, ktorí minuli svoje životné úspory, aby vytvorili jeden z najdramatickejších a najluxusnejších táborov na planéte.

Patrick prišiel s myšlienkou luxusného polárneho safari počas expedície na Antarktíde, kde ich zastihla snehová búrka. „Boli sme potrestaní počasím,“ hovorí Patrick, „snívali sme o slušnom jedle a peknej posteli. V tej dobe by ste sa mohli dostať na Antarktídu výletnou loďou, čo je pekný zážitok, ale ste so 100 ďalšími ľuďmi na lodi a tučniaky sú vzdialené.

 

Na začiatku hostili skupiny cestujúcich v luxusných stanoch, no čoskoro si uvedomili, že potrebujú, aby bol tábor schopný prežiť drsný vietor a teploty najchladnejšieho miesta na Zemi. Iglu šetrné k životnému prostrediu otvorili v roku 2012 a sú poháňané solárnou a veternou energiou. Keďže Antarktída je v úplnej tme väčšinu roka, White Desert prevádzkuje expedície len od novembra do konca januára.

Ponúka štyri až päť výletov za sezónu. Týždenný pobyt tu stojí viac ako 68 000 eur na osobu. Medzi návštevníkov patria aj známi ľudia, ako princ Harry a bývalý astronaut Buzz Aldrin.

„Ľudia sú unudení luxusnými pobytmi,“ hovorí Robyn, ktorá bola prvou juhoafrickou ženou, ktorá navštívila južný aj severný pól, „dnes cestujúci hľadajú niečo neobvyklé, čo predtým nikdy nezažili. Hľadajú chvíle, ktoré sú v normálnom živote úplne nedosiahnuteľné.“

Nulový odpad

White Desert pracuje v striktnom súlade s usmerneniami o environmentálnom cestovnom ruchu stanovenými v Zmluve o Antarktíde. Vyskytla sa určitá kritika, že tábor predstavuje nebezpečenstvo pre biotop, avšak White Desert trvá na tom, že ich politika „nulového dopadu“ je bezpečná pre životné prostredie. 

Na dosiahnutie tohto cieľa sa všetok ľudský odpad prepravuje z Antarktídy pravidelnými letmi a zodpovedne sa likviduje v Južnej Afrike. Značná časť tábora je poháňaná obnoviteľnou energiou, využívajúc fotovoltaické solárne panely na elektrické napájanie a solárne ohrievače vody, ktoré slúžia pri sprchovaní.

 

Kemping hostí ročne okolo 100 návštevníkov, čo Robinovi dáva šancu na objavovanie neónových modrých tunelov, získanie úzkeho pohľadu na kolónie 6000 cisárskych tučniakov a návštevu Južného pólu.

Napriek tomu, že sú hostia zvyknutí na zámky a paláce, väčšina z nich je „prekvapená“ ubytovaním. Pokiaľ ide o divné požiadavky, Patrick hovorí, že ich bolo prekvapivo málo: „Bola čínska skupina turistov, ktorá trvala na tom, aby si vyviezli vlastnú kapusta a korenie a odmietli nechať šéfkuchára variť. Prevzali kuchyňu.“

Silversea Cruises nedávno pridala White Desert do svojej novej kolekcie Couture, do rady ultra-luxusných expedícií, ktoré možno kombinovať s plavbou. Conrad Combrink, viceprezident pre expedície a skúsenosti s vývojom produktov, hovorí, že extrémne dobrodružstvo ako toto je rastúci trend medzi bohatými a vplyvnými ľuďmi.

Zdroj: curiosity.comcnbc.comdailymail.co.ukwhite-desert.com

Čítajte viac z kategórie: Architektúra

Najnovšie videá

Trendové videá