Toto je EY Podnikateľ roka 2017 na Slovensku

  • Medzinárodná súťaž EY Podnikateľ roka už tradične oceňuje výnimočné osobnosti
  • Víťazom 12. ročníka sa stal Michal Weis z IBL Software Engineering
  • Nominovaných bolo viac ako 100 podnikateľov a do užšieho výberu sa prepracovalo 28 z nich
  • O víťazoch v troch kategóriách rozhodovala desaťčlenná porota
EY Podnikateľ roka 2017
  • Medzinárodná súťaž EY Podnikateľ roka už tradične oceňuje výnimočné osobnosti
  • Víťazom 12. ročníka sa stal Michal Weis z IBL Software Engineering
  • Nominovaných bolo viac ako 100 podnikateľov a do užšieho výberu sa prepracovalo 28 z nich
  • O víťazoch v troch kategóriách rozhodovala desaťčlenná porota

Tento rok bolo na prestížny titul EY Podnikateľa roka pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, nominovaných viac ako sto podnikateľov, z ktorých sa do užšieho výberu prepracovalo 28 z nich. Desaťčlenná porota zložená z víťazov doterajších ročníkov, prísne posudzovala všetkých podnikateľov podľa prísnych kritérií. Víťazom hlavnej kategórie EY Podnikateľ roka 2017 sa nakoniec stal Michal Weis z IBL Software Engineering.

Súťaž sa už tradične odohráva v troch kategóriách a okrem hlavného víťaza bola ešte možnosť odniesť si ocenenie EY Technologický podnikateľ roka alebo EY Začínajúci podnikateľ roka. Tento rok si ich rozdelili Lívia Naništová, spoluzakladateľka spoločnosti Novplasta, s.r.o. a Lucia Čierna, Barbora Bilčíková a Petra Bilčíková, zakladateľky spoločnosti Fertucha, s. r. o.

Porota hodnotila uchádzačov podľa niekoľkých medzinárodných kritérií, medzi ktoré patrí podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia a celoštátny/globálny dosah. Jozef Klein predseda poroty a minuloročný víťaz ocenenia z Asseco Central Europe, povedal: „Spomedzi mnohých slovenských podnikateľov, ktorí svojou činnosťou tvoria konkurencieschopné produkty, zároveň sú výnimoční a ich know-how prekračuje hranice našej krajiny, porota vybrala toho najlepšieho. Úloha nebola ľahká keďže nominované podnikateľské príbehy boli veľmi vyrovnané. Napokon sme sa rozhodli vybrať podnikateľský príbeh, ktorý svojou atraktivitou dobyl takmer celý „meteorologický svet“.

Víťaz tohto ročníka, Michal Weis sa venuje programovaniu už dlho a svoju kariéru začínal v ESET-e, kde založil tím pre vývoj novej generácie antivírusu, neskôr presedlal na meteorológiu a vďaka svojmu softvéru je svetovou špičkou, ktorú vyhľadávajú letiská, národné meteorologické organizácie aj armády. Jeho víziou je pomáhať v celosvetovom meradle a vďaka neustálemu inovovaniu technológií pomáha zachraňovať životy a šetriť planétu.

Klein na margo víťaza ešte dodal: „Podnikateľský príbeh Michala Weisa je o odvahe podnikať, ktorá sa spojila s cieľavedomosťou, nadčasovosťou, presným zacielením produktu na trhu, ale aj spojení sa so správnym zahraničným partnerom. Tento príbeh je o to pozitívnejší, že všetko je produkt ľudského umu a ľudskej tvorivosti.“

Zdroj: TS

Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy

Najnovšie videá

Trendové videá