Stage na známom hudobnom festivale bude postavený kompletne z plastového odpadu
- Plastové odpady v oceánoch, v uliciach či kdekoľvek v prírode
- Prečo ich nevyzbierať a nevyužiť na niečo praktické?
- Túto otázku si zobrali k srdcu organizátori Glastonbury festivalu a vytvoria plastový stage
- Plastové odpady v oceánoch, v uliciach či kdekoľvek v prírode
- Prečo ich nevyzbierať a nevyužiť na niečo praktické?
- Túto otázku si zobrali k srdcu organizátori Glastonbury festivalu a vytvoria plastový stage
Svetoznámy hudobný multi-žánrový festival Glastonbury sa od svojho vzniku v roku 1970 koná vždy v meste Pilton a posledné desaťročia patrí medzi najdôležitejšie hudobné akcie leta. Postupne počet návštevníkov narastal a v posledných rokoch sa festival teší vyše 150-tisícovej návštevnosti a podľa Ohfact.com sa rozprestiera na ploche s rozlohou ako 500 futbalových ihrísk. Vo svojej dlhoročnej histórií privítal také mená, ako Adele, Coldplay, Rolling Stones, Foo Fighters, Jay-Z, Metallica, Beyonce či Paul McCartney.
Už o niečo vyše mesiaca, konkrétne 26. júna, otvorí svoje brány a vo svetových médiach patrí medzi diskutované témy, no dôvod tentokrát nie je jeho prestíž či nadupaný zoznam interprétov.
Najprv rezonovala vo svete správa zo začiatku roka, keď podľa BBC.com organizátori festivalu urobili skvelý krok pre našu planétu a na tomto ročníku úplne zakázali predaj jednorázových plastových fliaš a vyzývajú ľudí, aby si doniesli vlastné fľaše, pretože k dispozícií budú stovky vodovodných kohútikov. Týmto krokom to však z pohľadu ochrany planéty nekončí, práve naopak.
Organizátori uviedli, že jeden zo stageov, Gas Tower, v časti Sangri-La bude kompletne postavený z plastového odpadu. Na jeho výstavbu bude potrebné vyzbierať aspoň 10 ton plastového odpadu, aby bolo možné postaviť túto 360 stupňovú arénu.
https://www.instagram.com/p/BxPd0ajnDrQ/?utm_source=ig_web_copy_link
„Vďaka našej spolupráci s Orca Sound a Keep Britain Tidy sme schopní pokračovať v hľadaní trvalo udržateľných riešení pre náš festival a taktiež v našich kreatívnych odvetviach.“ povedala pre TheFestivals.uk Kaye Dunnings, kreatívna riaditeľka pre oblasť Sangri-La.
„Tento prelomový projekt je príkladom toho, ako odstrániť tony plastov z našej prírody – kde má také zničujúce následky na naše voľne žijúce živočíchy a morský život – a dobre ho využiť. Tým že spolupracujeme, ukazujeme svetu, že plasty, ktoré už nechceme alebo nepotrebujeme, možno recyklovať a premeniť na niečo, čo je vzrušujúce a užitočné.“ uviedla pre Rabnews.com riaditeľka spoločnosti Keep Britain Tidy, Allison Ogden-Newton.
Projekt zberu odpadkov začína dnes pod hashtagom #RoadToGlasto2019 a na pláže, do miest, ulíc a parkov sa vyberú stovky dobrovoľníkov, ktorí začnú zbierať potrebné plasty na výstavbu revolučného stageu. Do tohto projektu sa môže zapojiť naozaj každý z tejto oblasti a to v termíne od dnes až do 23. mája po celom juhozápade Veľkej Británie. Súťaž o najväčšieho zberača odpadkov bola vyhlásená aj medzi školami, ktorá už pozná víťaza.
https://www.instagram.com/p/BxUUYXNnJ08/?utm_source=ig_web_copy_link
zdroje: thefestivals.uk; rabnews.com; bbc.com; radiox.co.uk; ohfact.com;
Čítajte viac z kategórie: Rozhovory