Zháňaš lístky na vypredanú Pohodu? Daj si pozor na podvodníkov
- Pohoda vypredala lístky týždeň pred začiatkom festivalu
- Predajcovia na Facebooku a Bazoši ponúkajú lístky s oveľa vyššou sumou než bola tá pôvodná
- Lístky predávajú aj podvodníci
- Pohoda vypredala lístky týždeň pred začiatkom festivalu
- Predajcovia na Facebooku a Bazoši ponúkajú lístky s oveľa vyššou sumou než bola tá pôvodná
- Lístky predávajú aj podvodníci
Nestihol si kúpiť lístky na Pohodu? Nie si sám. Festival po troch ročníkoch má opäť vypredané. Už o dva dni si bude 30-tisíc návštevníkov už po 23-krát užívať jedinečnú atmosféru na trenčianskom letisku.
Organizátori 4. júla ohlásili, že predali všetky lístky dostupné online a u oficiálnych predpredajcov. Vstup si nebudeš môcť kúpiť ani na bránach. Čo teda s vypredanou Pohodou? Viacerí začali hľadať alternatívy, odkiaľ môžu ešte lístky zohnať.
Facebook & Bazoš
Sklamanie ľudí, ktorí nestihli kúpiť lístky na svoj obľúbený festival, sa prejavilo hneď v komentovej sekcii pod príspevkom „sold out“.
„Návštevníkov sme upozorňovali, že lístky sa míňajú. Každoročne informujeme, že najbezpečnejšie je si lístky kupovať, čo najskôr,“ odpovedá Anton Repka, hovorca a organizátor festivalu Pohoda.
Kúpou vstupu vopred sa vyhneš stresu pred akciou či nepríjemného prekvapenia v podobe vypredaných lístkov. Skorý nákup je aj ekonomicky výhodnejší, keďže môžeš naraziť na rôzne zľavy a ako aj väčšina festivalov praktizuje, v prvých vlnách bývajú lístky najlacnejšie.
Čo ak si tento rok naozaj nemal šťastie a Pohodu si nestihol? Aj pred vypredaním, viacerí hľadajú lacnejšiu verziu lístkov na Facebooku či Bazoši. Či ušetríš, je však otázne. Býva zvykom, že ak sú vstupy vypredané u všetkých oficiálnych predajcov, ceny u neoficiálnych stúpajú.
Čítaj TU>>>Toto ťa tento rok čaká na Pohode. Festival chystá pre návštevníkov množstvo noviniek
Tento rok sme oslovili predajcov, ktorí ponúkajú vypredanú Pohodu na Facebooku a Bazoši a porovnali sme ceny oproti pôvodnej. Festival si si mohol zakúpiť len na všetky tri dni, pričom si dostal trojdennú permanentku v tlačenej podobe alebo formou e-ticketu. Cena jednej bola 99 eur.
Ponuky od náhodných predajcov, ktorým sme písali na Facebooku, nepresiahli výšku 120 eur.
Drahší bol Bazoš, na ktorom chceli predajcovia zarobiť viac.
Pozor na podvodníkov
Ak už kupuješ lístok od niekoho, najbezpečnejšie je, keď toho človeka aspoň trochu poznáš. Mnoho ľudí narazilo na podvodníkov, ktorým dali svoje peniaze, často oveľa viac než bola pôvodná suma a lístky potom nikdy nevideli.
„Podvodníci sa objavujú každý rok. Raz sa nám stalo, že sa neznámy človek vydával za Miša Kaščáka (pozn. redakcie: hlavný organizátor Pohody) a predal jednej pani lístky za vyše 300 eur. Samozrejme, nebol to on a pani o peniaze prišla,“ informuje Repka.
Organizátori festivalu upozorňujú, že v takomto prípade nemôžu garantovať, že si ľudia kúpia pravý lístok. Časté sú aj podvody s predávaním e-ticketov. Ak si e-ticket kúpiš od neznámeho človeka, môže sa stať, že ti síce prepošle lístok na mail, ale na festival príde skôr, načíta čiarový kód už tvojho kúpeného lístka a ty sa do areálu nedostaneš. Vždy funguje pravidlo, že jeden kód sa rovná jeden človek.
Secondary ticketingové spoločnosti
Podvody nerobia len facebookoví predajcovia, ktorí chcú zarobiť pár eur. Secondary ticketingové spoločnosti sú portály, ktoré vykupujú lístky od festivalov a predávajú ich na svojich weboch s vyššou sumou. V nej sú zarátané aj rôzne vymyslené poplatky sieti, ktoré by ste normálne nemali platiť.
„Minulý rok jedna secondary ticketingová spoločnosť predala 300 lístkov na Pohodu, ktoré neboli vôbec platné,“ dodáva Repka.
Ak si predsa len budeš kupovať lístky od ľudí, ktorých nepoznáš, dohodnite sa na osobnom prebratí, pri ktorom aj skontroluj hologram na vstupenke. Kupovať e-ticket je v tomto prípade nebezpečnejšie. Čítačky na vstupe neoklameš a za kúpu falošných lístkov si zodpovedný len ty.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy