V Žiline sa nachádza exkluzívny skybar, ktorý je unikátom na Slovensku. Zdobí ho 20-tisíc plechoviek
- Pancha Skybar otvorili v metropole severu
- Servírujú originálne drinky, hrajú klubovú elektronickú hudbu a prinášajú zábavu na európskej úrovni
- Sú zatiaľ jediným skybarom v celej Žiline a nájdeš ich na 10. poschodí hotela Holiday Inn
- Pancha Skybar otvorili v metropole severu
- Servírujú originálne drinky, hrajú klubovú elektronickú hudbu a prinášajú zábavu na európskej úrovni
- Sú zatiaľ jediným skybarom v celej Žiline a nájdeš ich na 10. poschodí hotela Holiday Inn
Kto stojí za projektom Pancha Skybar v Žiline?
Za projektom stojí manažér baru Martin Mihálik, ktorý využil svoje skúsenosti z oblasti dlhoročnej organizácie eventov a party, jej technickej realizácie a marketingu. Finálna vízia sa formovala posledné mesiace pred otvorením, kedy do projektu prizval kolegov z oblasti gastronómie. Mal víziu o dizajnovom mieste s dobrou hudbou a výnimočnými drinkami.
V Bratislave sú skybary celkom známe, ako to však vyzerá v Žiline?
V Žiline sme jediný skybar, zatiaľ máme teda exkluzivitu. Myslím, že výnimočnosť najvyššie položeného miesta na zábavu, hostia oceňujú. Priestor je unikátny nielen v Žiline, ale dovolíme si tvrdiť, že aj celoslovensky. Chceme sa zameriavať na ľudí z celého Slovenska. Tým, že sme umiestnení v rámci hotela Holiday Inn, svojim hosťom vieme zabezpečiť aj ubytovanie za zvýhodnené ceny a ďalšie služby, o ktoré by mali záujem (narodeninový servis a pod.)
Chýbalo tu niečo také?
Áno, určite chýbalo. Túžili sme vytvoriť miesto pre ľudí a zábavu na európskej úrovni, verím, že sa nám to postupne darí. Atmosféru sa snažíme vytvoriť spojením viacerých faktorov; dizajn, výhľad, drinky, jedlo a hudba. Tak vznikol Pancha Skybar.
Ako reagujú na nový typ baru miestni? Nájdu si k vám cestu?
Bar je otvorený a musím priznať, že sa k nám ľudia radi vracajú a stále pribúdajú noví. Myslím, že sa na žilinskej barovej scéne postupne stabilizujeme. Tešíme sa, že si ľudia obľúbili naše signature koktejly, tapasy, a že sa u nás cítia dobre, čoho dôkazom sú neustále rezervácie a kapacita baru, ktorá je skoro každý piatok naplnená.
Prečo ste si vybrali práve priestory hotela Holiday Inn?
Najlepšia príležitosť, aká sa nám naskytla, bolo využitie priestoru Skybaru na 10. poschodí hotela, ktorý nebol využívaný pre verejnosť. Lokalita je priam skvelá, je blízko priameho centra Žiliny a má naozaj krásne výhľady na mesto a jeho okolie.
Aká bola vaša počiatočná investícia do podniku? Vrátila sa vám už aspoň jej časť?
Počiatočná investícia bola veľmi dobre ekonomicky nastavená. Využili sme istú časť vybavenia baru, ktoré tam už bolo. My sme teda investovali do nápadu, jeho inštalácií a doplnili sme ďalšie dizajnové prvky. Dôležitá je pre nás hudba, preto sme značnú časť investovali do dobrého zvuku Void accustic. Stali sme sa tak asi jediným barom s týmto technickým vybavením. Ďalšie technické vychytávky, ako napríklad projekcie a videomappingy na strope, stále vylepšujeme.
Zvolili ste si originálny dizajn a vašou charakteristickou črtou je množstvo plechoviek. Prečo práve plechovky?
Myšlienka sa kreovala dlhší čas, chceli sme, aby v priestore silne dominoval jeden prvok. A ten musí mať aj ďalšie využitie. Chceli sme niečo, čo tu ešte nebolo a plechovky boli skvelý výber. Keď sa myšlienka tvorila a realizovala, prichádzali ďalšie nápady. Tak sa zo stropu stala moderná projekčná plocha, ktorá spolu s dobrým zvukom vytvára audiovizuálnu show.
Koľko ich u vás nájdeme a kde všade ste ich použili?
V strope je ich inštalovaných okolo 20 000, a aplikovali sme ich aj na dizajnérske DJ-ské pulty. Taktiež v nich servírujeme jeden z drinkov. Stručne povedané, plechovky u nás nájdete všade.
Kto stojí za dizajnom interiéru?
Za dizajnom stropu aj iných interiérových prvkov stojí náš kreatívny kamarát Matej Kuchár, ktorý je zatiaľ študentom architektúry v Bratislave.
V rámci jedál ponúkate tapas menu, ako vznikalo a čím je unikátne?
Dlhšie sme rozmýšľali, ktorou cestou gastra sa vyberieme, v Žiline je predsa len viacero výborných reštaurácii, ale my sme chceli niečo nenáročné, niečo, čo si dajú kamoši spolu pri stole, môžu to spolu ochutnávať a je to dobré ku drinkom. Tak sme sa rozhodli pre tapas, jeho výber je koncipovaný tak, aby si z neho vybral každý, či už vegetarián alebo milovník mäsa.
Sústreďujete sa aj na cocktaily, ktoré sú pre vás typické a ako vznikali receptúry?
O výber a vytvorenie signature koktejlov sa stará náš skvelý barman, ktorého úlohou bolo vytvoriť ich na mieru ku konceptu baru a vymyslieť k nim zaujímavý servis. Preto u nás nájdete cukrovú vatu, malé diskogule alebo žiarovky.
Prinášame tak jednoduché drinky v zaujímavom prevedení. Každá ročná sezóna prináša aj pre ňu typický a vhodný koktejl.
Na svoje si v bare prídu hlavne milovníci elektronickej hudby, ako často organizujete takéto akcie? Plánujete do budúcna rozšíriť repertoár a dať priestor aj iným hudobným štýlom?
Pancha Skybar je otvorený každý piatok a do budúcna je plán pridať ešte jeden taký deň. V bare je zadaný elektronický štýl hudby a jeho subžánre. Každý piatok hrá v bare jeden z rezidenčných DJ-ov a jeden hosťujúci. Produkcia je tvorená z radov špičkových slovenských aj zahraničných DJ-ov, ale bude priestor aj pre mladých, talentovaných DJs, ktorí nie sú až tak známi. Pohrávame sa s myšlienkou doplnenia aj iných hudobných štýlov, ale hľadáme cestu, ako by to malo zapadnúť do konceptu baru.
Ako vnímate konkurenciu v meste? Čo vás robí výnimočnými?
Myslím, že s konkurenciou v meste sa dopĺňame. Svojou kapacitou sa nemôžeme porovnávať s klasickou diskotékou, a produkčne s menšími podnikmi. Svoju výnimočnosť vidíme v spojení atmosféry, ktorá sa počas večera mení. O 18:00 môžete prísť na drink, tapas a k tomu vám hrá príjemný koktejl house, neskôr, okolo polnoci, sa priestor mení na party, kde sa tancuje až do 3 rána. Túto zmenu vytvárame spustením projekcií a tiež zmenou hudby.
Prečo ste si zvolili práve názov Pancha Skybar? Čo sa za ním skrýva?
Chceli sme nejakým spôsobom prepojiť miesto, jeho históriu a nadviazať na jej nové pokračovanie. V minulosti sa bar volal Panorama, miestni ho volali Panča a my sme mu dali trošku zahraničný prízvuk.
Má podľa vás Žilina dnes čo ponúknuť mladým ľuďom? Čo ešte v meste chýba?
V Žiline už zopár rokov periodicky organizujeme akcie väčších rozmerov, ako sú napríklad RaPresent alebo festival elektronickej hudby My Papaya. Tieto akcie majú naozaj široký záber publika. Ľudia v Žiline sa chcú a vedia baviť, no nechcú byť limitovaní termínmi akcií. Preto sme vytvorili miesto, kde sa môžu stretnúť s kamošmi každý piatok, dať si dobrý drink pri kvalitnej hudbe a nechať sa prekvapiť večerom. To je to, čo dopĺňame a tiež chceme ukázať, že aj Žilina patrí medzi európske mestá, kde sa môžu ísť ľudia dobre zabaviť.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy