Prečo nechcú prezradiť zárobok Végha a Vémolu? Oktagon prekonal všetky očakávania
- Zápas storočia sledovali tisíce divákov a prekonal všetky očakávania
- Zápas v Prahe predbehla v návštevnosti pražskej O2 arény len Metallica
- Zápas storočia sledovali tisíce divákov a prekonal všetky očakávania
- Zápas v Prahe predbehla v návštevnosti pražskej O2 arény len Metallica
Zápas storočia Oktagon medzi Slovákom Attilom Véghom a Karolom Vémolom, ktorý vysielala Joj Plus, si počas sobotňajšieho večera pozreli tisíce divákov.
Zápas bol druhým najväčším podujatím v pražskej O2 aréne a prekonal ho len koncert skupiny Metallica.
„Na vypredané podujatie prišlo niečo pod 20-tisíc divákov, čo je druhá historicky najvyššia návštevnosť v histórii O2 Arény. Zároveň to z Oktagonu robí najnavštevovanejší športový event v histórii haly,“ hovorí pre Startitup zakladateľ Oktagonu Pavol Neruda.
Koľko zarobili zápasníci?
Odmena pre oboch zápasníkov je stále nejasná a samotný zástupcovia Oktagonu nechcú o odmene hovoriť. Odvolávajú sa na zmluvu medzi zápasníkmi, ktorá ich k tomu zaväzuje.
„Odmeny za zápasy žiaľ nezverejňujeme. Zaväzuje nás k tomu zmluva,“ dodáva Neruda. Podľa jeho slov nemali Végh a ani Vémola na zápas žiadne špeciálne požiadavky. Jedinou boli rozdielne šatňe.
„Spolupracujeme s oboma už dlhé roky, sú síce nároční, no nemôžeme povedať, že by mali nejaké hviezdne maniere. Jediná extra požiadavka bola asi len to, že chceli mať samostatné šatne. Teda bez toho, aby boli v šatni pred zápasom spolu s inými bojovníkmi. Túto požiadavku sme im samozrejme splnili,“ vyvsetľuje Neruda.
Neruda hovorí, že do Oktagonu by v Prahe mohli prísť aj svetové zápasnícke špičky. Ich „Zápas storočia“ bol len prvým krokom k vrcholu na domácej scéne.
„Je veľká šanca, že náš turnaj ešte navštívia veľké hviezdy zo svetových organizácii. Čaká nás nová sezóna 2020, na ktorú máme už teraz veľké plány. Postupne sa ich diváci dozvedia. V každom prípade sa budeme snažiť ľuďom ukázať, že stále sa je kam posúvať a že táto naša ‚maturita’ so Zápasom storočia bola skutočne len jedna veľká skúška. Ale ani zďaleka nie vrchol toho, čo sa dá na domácej scéne dosiahnuť. Vrchol je ešte ďaleko pred nami,“ uzatvára Neruda.
Cena za vstupenku bola rôzna a závisela od daného miesta diváka. Zaplatiť si mohol od 30 do 1400 eur za lístok.