Aj dizajnéri si myslia, že po korone bude všetko inak. Tento produkt je toho dôkazom

  • Sociálne rozostupy sú to, čo nám spolu s ochrannými rúškami po koronakríze ostane
  • Here Comes The Sun je deka, vďaka ktorej môžeš sedieť s kamošmi v parku bez obáv aj dnes
Here_comes_the_sun
Instagram/Paul Cocksedge
  • Sociálne rozostupy sú to, čo nám spolu s ochrannými rúškami po koronakríze ostane
  • Here Comes The Sun je deka, vďaka ktorej môžeš sedieť s kamošmi v parku bez obáv aj dnes

Pravidlá v mnohých krajinách sa postupne uvoľňujú, niektoré však ostávajú. Dištančné odstupy majú presné mierky, no ľudia si ich bez značiek vedia len ťažko sami odhadnúť. Dizajnérske štúdio Paul Cocksedge vytvorilo dizajnovú deku, ktorá by ti mala uľahčiť orientáciu v rozostupoch pri sedení s kamarátmi v parku. 

Čo je nový normál?

Už napríklad aj to, že ochranné rúško sa stalo bežnou súčasťou našich outfitov, alebo aj to, že v obchode si ešte pred tým, než sa vôbec dotkneš nákupného košíka, postriekaš ruky dezinfekčným prostriedkom. Alebo aj to, že sa s ľuďmi nevítaš podaním ruky či objatím. 

Bežné je už niekoľko dní aj to, že sa s partiou kamarátov síce stretávaš, no nesedíte tesne vedľa seba. Here Comes The Sun je malý kreatívny vynález, ktorý sa v čase bezpečnostných pravidiel proti šíreniu vírusu osvedčil.

Je žltá a má tvar slnka s piatimi lúčmi, ktoré sú od seba vzdialené presne 2 prikázané metre. Dizajnéri celú deku navrhli tak, aby vyhovovala kritériám štvorčlennej rodiny alebo partie. Sedíte do kruhu a do stredu môžeš umiestniť jedlo, pitie a vlastne čokoľvek.

Takúto piknikovú deku si vieš jednoducho vyrobiť doma aj sám. Stačí ti kus látky s rozmermi 9×9.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PAUL COCKSEDGE (@paulcocksedge),

Dizajnér Paul Cocksedge sa pre magazín Dezeen vyjadril, že takúto deku navrhol pre post-korona situáciu. Život už totiž podľa jeho slov nikdy nebude ako predtým.

S nápadom prišiel v čase, keď karanténa zariadila, že kontakt s priateľmi nebol možný a dvojmetrové rozostupy na lúke alebo v parku bolo len veľmi ťažké dodržiavať. Nové pravidlá, ktorým sa celý svet prispôsobil, považuje za neprirodzené. Každý dnes vo verejnom priestore rieši pomyselné dva metre. 

Hoci ako dizajnér pracujem denno-denne s mierami a veľkosťami, dvojmetrové mierky je pre mňa interpretovať skutočne ťažké,“ vysvetľuje a dodáva, že jeho deka je síce pre niekoho srandou, no úsmevne rieši problém bezpečnej interakcie medzi ľuďmi. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PAUL COCKSEDGE (@paulcocksedge),

Vady, ktoré sú otázne

Samozrejme, aj tento vynález má niekoľko negatív. Pôvodne má deka slúžiť na posedenie v parku či piknik. Do stredného kruhu môžeš umiestniť občerstvenie. Tu prichádza otázka, ako sa s dvojmetrovým odstupom vysporiadaš ty a tvoji priatelia, keď si bude ktokoľvek z vás chcieť niečo vziať.

Asi len tak, že zahodíš strach za hlavu, ponecháš si celý čas rúško na tvári a z času na čas pretrieš ruky dezinfekčným gélom. Paul Cocksedge Studio sa snaží v týchto časoch prispôsobiť svoju výrobu komunite a pomáhať ľuďom kreatívnym spôsobom. Podobne ako jeho návod na výrobu vlastnej dištančnej deky, si môžeš doma ušiť čokoľvek iné. A vo viacerých prípadoch nepotrebuješ ani šijací stroj.

Čítajte viac z kategórie: Inovácie a Eko

Zdroje: dezeen.com, creativebloq.com, paulcocksedgestudio.com

Najnovšie videá

Trendové videá