Si odstrihnutý od sveta
Milovníci prírody a ticha si pri tomto luxuse prídu na svoje. Unikátna kruhová jednotka je zasadená do francúzskych Álp, 1 000 metrov nad morom a ešte k tomu ťa nebude určite rušiť hluk susedov na druhej strane hotela. Pretože tu jednoducho nik nie je.
Polku steny tvoria posuvné sklenené panely s výhľadom do lesa. Ak by sa však našli v týchto končinách zvedavci, spálňa disponuje závesmi.
Drevený interiér
Konštrukcia je hliníková a zvyšok stavebného materiálu sa skladá z dreva a skla. Fasáda je tvorená dvoma časťami a posuvnými dverami sa dá ľahko dostať zo spálne pred bunku a byť tak spojený s okolitou prírodou naozaj bez zábran.
Schéma Lumipodu je veľmi jednoduchá a dokazuje, že aj na malom priestore sa toho vie zmestiť naozaj veľa.
Na obrázku nižšie môžeš vidieť:
- Dvere v otočnej stene
- Pohyblivé okno
- Závesy
- Spálňu
- Záchod a kúpeľňu
- Stenu
- Technické miestnosť
- Oblú drevenú stenu
V Luxusnej spálni môžeš nájsť dvojlôžko so závesnými svietidlami, úložné priestory vo formáte klasických skríň a samostatnú kúpeľňu.
Francúzská firma Lumicene myslela aj na šetrnosť voči životnému prostrediu. Kabína stojí na štyroch pilieroch, zeme sa tak dotýka minimálne. Podlahu a steny tvoria dubové parkety a strop vlnená plsť.
Éra nových hotelových komplexov
Nový koncept dočasného obydlia je naozaj zaujímavý a určite pritiahne viacero turistov. Firma sa však sama priznala, že moduly má v pláne rozposlať do celej Európy a vytvoriť tak novú modernú spleť minihotelov, ktoré budú roztrúsené po európskej prírode. Možno sa raz objaví na na Slovensku, ktovie.
Ich vízia je mať desiatky buniek po kopcoch, v lesoch, plážach, dokonca chcú pár dať aj do centra Paríža, nakoľko objekt predstavuje vhodné prenosné miesto na ubytovanie napríklad pri olympijských hrách, ktoré by sa mali konať za štyri roky. Moduly by sa mali vyrábať v troch veľkostiach, a to od 18 do 36 metrov štvorcových.
Samotná myšlienka projektu vznikla ešte pred tromi rokmi, kedy sa francúzsky architekt Christophe Benichou rozhodol postavať alternatívne bývanie v prírode. Návrh sa od tej doby posunul a značka Lumicine vyrobila prvý modul, ktorý bol umiestnený do panenskej prírody do srdca francúzskych Álp.
Modulárnu bunku Christophe Benichou v tej dobe nazval LimiShell. Design vychádzal zo siluety schúleného človeka a morskej mušle spojených v jednom objekte. Výsledok pôvodne pripomínal fazuľu, ale od toho postupne upúšťal a tak vznikol Lumipod so spomínaným jednoduchým kruhovým pôdorysom. Inštaláciu vie firma zabezpečiť do dvoch až troch dní.