Slovensko-český startup získal investíciu vo výške 6 miliónov eur. Tržbami chcú narásť o 150 %
- CloudTalk je slovensko-český startup, za ktorým stoja dvaja Slováci
- Na trh prináša inovatívne call centrové riešenie, ktoré robí zákaznícky servis jednoduchším
- Teraz oznámil získanie investície vo výške šesť miliónov eur
- CloudTalk je slovensko-český startup, za ktorým stoja dvaja Slováci
- Na trh prináša inovatívne call centrové riešenie, ktoré robí zákaznícky servis jednoduchším
- Teraz oznámil získanie investície vo výške šesť miliónov eur
CloudTalk je slovensko-český startup, za ktorým stoja dvaja Slováci. Martin Malych a Viktor Vanek sa pred pár rokmi rozhodli začať revolúciu v customer service. O ich skvelom riešení sa veľmi rýchlo dopočuli vo svete.
Dnes tento startup spolupracuje s firmami po celom svete a prináša na trh inovatívne call centrové riešenie, ktoré robí zákaznícky servis jednoduchším.
„V CloudTalku sme začínali ako pár jedincov posadnutých novou cloudovou technológiou. Dnes má náš tím 57 členov deviatich rôznych národností,“ hovorí pre portál CzechCrunch spoluzakladateľ firmy Martin Malych.
Ako ďalej opisuje, taktiež obsluhujú tisíce zákazníkov z viac než 80 krajín sveta. Ich plánom je však strojnásobiť počet zamestnancov a vyvinúť niekoľko nových integrácií k produktom.
CloudTalk bol podporený už 7 miliónmi eur
„Zároveň mierime k zriadeniu inovatívneho laboratória, ktorý sa zameria na umelú inteligenciu,“ popisuje Martin Malych. Okrem toho, že startup má jasné ciele a darí sa mu modernizovať call centrá, teraz oznámil získanie investície vo výške šesť miliónov eur, informuje portál CzechCrunch.
Do firmy, ktorá zamestnáva 60 ľudí v Bratislave a Prahe, vložil kapitál holandský fond henQ Capital Partners a nemecký fond Point Nine Capital.
Nadväzuje to na predošlú investíciu z roku 2019, kedy do startupu vložil približne 1,3 milióna eur fond Presto Ventures. Investori celkovo podporili CloudTalk už takmer 7,4 miliónmi eur.
Minulý týždeň ste nás mohli stretnúť na Ecommerce Expo v Prahe :)
Uverejnil používateľ CloudTalk Štvrtok 4. apríla 2019
Najprv je potrebné investovať, potom budú plynúť príjmy
Podľa vyjadrenia zakladateľov sa od vzniku startupu osemnásobne zvýšila jeho valuácia, ale presnú sumu povedať nechcú. Mladý startup, ktorý má hlavné sídlo v Bratislave, hlási, že v minulom roku jeho tržby vyrástli na dva milióny eur a medziročný rast o viac ako 220 percent.
Aj napriek tomu, že sa tieto čísla môžu zdať priaznivé, CloudTalk je zatiaľ v strate. Jeho zakladatelia to však považujú najmä v prvých rokoch za súčasť hry.
„Náš zámer nanajbližšie dva roky nie je budovanie ziskovosti. Chceme tržbami narásť medziročne o 150 % a na to určite minieme viac peňazí, než zarobíme. Je to štandard pre akýkoľvek iný SaaS biznis po investičnom kole Series A,“ hovorí pre CzechCrunch Martin Malych.
Ako Malych ďalej vysvetľuje, startup sa musel vysporiadať s rôznymi technickými prekážkami. Totižto, nechceli ísť tradičnou cestou a byť závislí na tretej strane.
As we’ve been working remotely for months, we finally meet all together in an online all-hands company meeting to hear…
Uverejnil používateľ CloudTalk Utorok 10. novembra 2020
Pandémia posilňuje dopyt po call centrách
CloudTalk zakladal v roku 2018 Martin Malých spoločne s Viktorom Vankom ako jednoduchú aplikáciu na volanie. Potenciál na trhu call centier však na seba nenechal dlho čakať. Svoj produkt preto prispôsobili novému využitiu.
Aj vzhľadom na súčasnú situáciu spojenú s pandémiou, dopyt po cloudových call centrách je podľa vyjadrenia zakladateľov väčší ako kedykoľvek predtým.
Telefonovanie sa teda stalo jedným z najrýchlejších spôsobov, akým zákazníci riešia svoje problémy. Väčšina call centier je však podľa CloudTalku stále postavená na starom riešení, informuje portál CzechCrunch.
Možnosť vlastniť podiel vo firme
Vďaka tejto investícii sa CloudTalk bude môcť rozšíriť o ďalších 50 ľudí. Prijať chcú najmä vývojárov, produktových manažérov a IT špecialistov. Tí budú pracovať na ďalšom skvalitňovaní prenášaných hovorov.
Ako Forbes uvádza, tento startup si chce nových ľudí získať zaujímavým spôsobom. Ako jedna z mála slovenských firiem dáva zamestnancom možnosť vlastniť podiel vo firme vo forme zamestnaneckých akcií cez takzvané employee stock ownership plan (ESOP).
Nové posily do tímu sa majú stať súčasťou interného Innovation Labu, ktorý je zameraný na vývoj a implementáciu umelej inteligencie do call centier. Hlavným cieľom ostáva poskytovať dlhodobo nedotknutú kvalitu hovorov a automatizáciu pracovných postupov.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy
Zdroje: Forbes, CzechCrunch