Pixel Federation expanduje. Slovenskí vývojári majú pre tento rok miliónové ambície

  • Známa slovenská firma mieri západne od Slovenska
  • Otvára novú pobočku a svoj tím naďalej rozširuje
  • Tento rok chcú dosiahnuť ďalší míľnik a prekonať tak všetky doterajšie ambície
Šimon Šicko Pixel Federation
Pixel Federation
  • Známa slovenská firma mieri západne od Slovenska
  • Otvára novú pobočku a svoj tím naďalej rozširuje
  • Tento rok chcú dosiahnuť ďalší míľnik a prekonať tak všetky doterajšie ambície

Známa slovenská firma Pixel Federation oznámila, že svoje nové pôsobisko bude mať mimo územia Slovenska. Pixel otvára svoje kancelárie aj v neďalekom Brne a svet hier bude ovplyvňovať už z dvoch krajín.

Rozhodnutie firmy je logickým krokom expanzie a Pixel hľadá stále nových ľudí. Slovenskí vývojári mobilných hier zažili aj napriek pandémii úspešný rok 2020, kedy hospodárili s tržbami na úrovni 47,6 milióna eur. To predstavuje medziročný nárast o takmer 50 %, čo je pre budúcnosť firmy veľmi pozitívne. Za predchádzajúci rok navyše pribudlo Pixelu viac ako 24 milión hráčov po celom svete.

Stále málo?

Hoci sa môže zdať, že pandémia zastavila vývoj a pritlačila firmy k zemi, svet online a e-commercu zažíval rast. Úspech Pixelu tak môžeme premietnuť do kontextu svetových lockdownov a protipandemických opatrení, ktoré prinútili ľudí tráviť viac času doma. Mohli sa tak viac venovať svetu na internete a objaviť aj hry od slovenských vývojárov.

Zakladateľ firmy Šimon Šicko však stále nepovažuje úspech jeho firmy za dokonaný. Aj keď z pozície CEO prednedávnom odstúpil, stále zostal súčasťou obchodného oddelenia. V rozhovore pre Startitup povedal, že keď sa porovnávame s tými najlepšími vo svete, tak máme ešte čo robiť.

„Napríklad, fínska spoločnosť Supercell (autori megahitov Hay Day, Clash of Clans a Clash Royale) má príjem niekoľko miliárd ročne (1,6 miliardy v 2018) s približne rovnakým počtom ľudí, ako má Pixel Federation. A ich procesy a spôsob, ako sofistikovne robia veci, sú na inej úrovni, kam by sme sa chceli dostať,“ hovorí Šicko.

Firma plánuje aj v tomto roku novinky a svoje tržby chce navýšiť na 53 miliónov. Tento cieľ bude výrazne podporovaný novovytvoreným oddelením výskumu a vývoja, ktoré bude zodpovedné za urýchlenie inovatívneho úsilia spoločnosti Pixel Federation.

Spoločnosť taktiež usilovne pracovala na dvoch úplne nových tituloch v roku 2020, ktoré majú vyjsť v roku 2021 – pokračovaní Diggy’s Adventure s názvom Puzzle Adventure a ešte jeden titul, ktorý sa má pridať do existujúceho silného portfólia mobilných hier založených na doprave.

zdroj: fb:Pixel Federation

Expanzia pre talenty

Ako hovorí samotná spoločnosť, Pixel má v Českej republike slušnú základňu fanúšikov, niektorí z nich hrajú Pixel hry od ich úplného začiatku. Vďaka vzdialenosti od Bratislavy necelých 90 minút a taktiež kultúrnej a jazykovej príbuznosti je Brno ideálnym miestom na nábor nových talentov.

„Naše bratislavské kancelárie sme určite neprerástli, avšak chceme využiť príležitosť na založenie zahraničného officu. Preto sme sa rozhodli začať práve krásnym Brnom,“ hovorí COO Pixel Federation, Daniel Duranka.

„Brno je skvelé svojou polohou, čo znamená, že súčasní zamestnanci tam môžu ľahko dochádzať, hľadať nové talenty a rozširovať náš tím ako po kultúrnej tak po personálnej stránke. Veľmi sa tešíme, čo nám rozšírenie officov do Brna prinesie a že do našej Pixel rodiny privítame nové tváre.“

Posledných 10 rokov bolo pre firmu mimoriadne úspešných.  Cieľom herného štúdia je podľa ich slov zachovať si svoje hodnoty a nová pobočka v Brne bude pokračovať v rovnakých šľapajach. Transparentnosť, tvorba oddanej komunity a individuálny rozvoj a vzdelávanie budú piliermi nového tímu aj v českej pobočke.

Pixel Federation si sľubuje od Brna nielen nové talenty, ale aj vytvorenie samostatného produkčného tímu už počas prvého roka existencie.

Pri tvorbe nového tímu sa chce vedenie firmy zamerať na zachovanie jedinečnej firemnej kultúry a tvorbu hier v súlade s mottom „Od hráčov pre hráčov (Players to Players)”. Firma nedávno obohatila svoju CSR stratégiu aj o podporu projektov týkajúcich sa životného prostredia, čím vykázala silnú vôľu zlepšovať komunitu okolo seba na viacerých úrovniach. Rovnaké hodnoty firma plánuje rozšíriť aj za hranice do svojej novej, brnenskej pobočky.

Boj proti pandémii

Sám Šicko bol počas pandémie veľmi aktívny v oblasti digitálnej pomoci. Iba pár dní po zaregistrovaní prvého chorého pacienta na Slovensku sa spojil so slovenskými odborníkmi na zdravotníctvo, IT tímom a dobrovoľníkmi a inicioval platformu priamej finančnej a materiálnej pomoci zdravotníkom a zdravotníckym zariadeniam v prvej línii boja proti pandémii.

Pár zamestnancom spoločnosti Pixel sa podarilo do niekoľkých hodín vytvoriť webovú stránku Kto Pomôže Slovensku. Doteraz sa platforme podarilo získať prostriedky vo výške viac ako 1,4 mil. EUR a dodať ochranné zdravotnícke potreby viac ako 1 800 subjektom. Firma dnes zamestnával približne 230 ľudí a nových stále hľadajú.

zdroj: ŠImon Šicko kituje na Havaji.

Zakladajú na CSR

Okrem samotného vývoja hier sa firma aktívne zapája do budovania svojej značky cez CSR projekty. Aktívne sa angažujú vo vzdelávaní, kde prvou lastovičkou bola organizácia víkendovej školy vývoja hier Skill Drill, ktorej bránami prešlo 22 študentov.

Z nej sa onedlho vyvinul oveľa väčší vzdelávací projekt, ktorý je známy pod názvom Butterfly Effect. Táto unikátna platforma, kde úspešné slovenské digitálne firmy ako Sygic, Leaf, HubHub a Pixel Federation zdieľajú svoje know-how s mladými ľuďmi, funguje aktuálne už štvrtý rok.

A výsledky hovoria za seba. Viac než 130 absolventov vytvorilo celkovo 22 produktov a 4 nové startupy plné nadšených mladých talentov.

Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy

Najnovšie videá

Trendové videá