Boss Tatier Ondrej Žemba sa spája s brutálnymi vraždami. Mafiánova smrť však bola úplne iná
- Aj mesto Poprad a Vysoké Tatry mali svojho mafiánskeho bossa
- Od roku 1997 ním bol Ondrej Žemba, známy kulturista
- Jeho meno sa spájalo s najväčšími vraždami, no jeho účasť na nich nebola nikdy dokázaná
- Hoci mafiánov čaká trpký koniec, Žembu pripravil o život infarkt
- Aj mesto Poprad a Vysoké Tatry mali svojho mafiánskeho bossa
- Od roku 1997 ním bol Ondrej Žemba, známy kulturista
- Jeho meno sa spájalo s najväčšími vraždami, no jeho účasť na nich nebola nikdy dokázaná
- Hoci mafiánov čaká trpký koniec, Žembu pripravil o život infarkt
V 90. rokoch minulého storočia vládlo na Slovensku mnoho mafiánov, ktorí si územie férovo rozdelili. V Banskobystrickom kraji pôsobil Mikuláš Černák, okolie Dunajskej Stredy bolo revírom Tibora Pápaya a za bossa popradského podsvetia bol označovaný Ondrej Žemba.
Práve meno Ondrej Žemba sa spája s minimálne dvomi vraždami ďalších mafiánov, ktorí mali v podsvetí silné slovo. Okrem toho bol však tento muž kulturistickým šampiónom a ťažké srdce naňho mali niektorí členovia SIS, ktorí pripravovali jeho likvidáciu. Hoci by jeho smrť v minulosti privítalo mnoho ľudí, Žembu skolil v roku 2019 infarkt.
Musíte si vybrať
„Ak chcete zarobiť, nemôžete sa venovať vrcholovému športu a robiť biznis. Musíte si vybrať,“ tieto slová hovorieval Žemba pomerne často. Čo si vybral, je očividné. Skôr, než Žemba nastúpil na kriminálny vlak, venoval sa kulturistike. Podľa portálu Blesk bol niekoľkonásobným majstrom Československa v kulturistike a niekoľko rokov dokonca venoval trénovaniu slovenskej reprezentácie.
To, že bol známym kulturistom je však vedľajšie, pretože do povedomia verejnosti sa dostal až v 90. rokoch minulého storočia. Známy bol najmä pod Tatrami a v Poprade, kde vlastnil značný majetok a mal kontakty na vplyvných ľudí. Jeho majetkom bolo napríklad niekoľko nehnuteľností vo Vysokých Tatrách a za zmienku stojí aj skutočnosť, že dosť veľa času trávil na chorvátskom ostrove Brač.
V čase, keď začínal byť Žemba v okolí Popradu známy, založil bezpečnostnú službu a najväčšia časť jeho príjmu pochádzala z vymáhania finančných prostriedkov. Konkrétne malo ísť o zarábanie na parkovnom. Prvé problémy na seba nenechali dlho čakať a Žemba sa veľmi rýchlo dostal do konfliktu so zákonom.
V dôsledku toho bol odsúdený za vydieranie. Pán Tatier, ako bol na Slovensku známy, sa do blízkosti mafie dostal v roku 1997, kedy mal zdediť nejaké aktivity po vtedajšom bossovi Popradu Milanovi Reichelovi. Aj on bol v minulosti známym kulturistom.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Koho vraždu si mal Žemba objednať priamo u Černáka
- Prečo bol atentát na Milana Reichela len fingovaný
- Ako umrel na infarkt aj napriek tomu, že žiadnymi zdravotnými problémami netrpel
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity