Slovenský developer spája sily so známym investorom. Spolupráca prospeje aj Slovensku, pribudnúť by mohli nové zelené budovy

  • Developer CORWIN je známy najmä vďaka svojim zeleným projektom
  • Stojí za slovenskými projektami, no pôsobí aj v Slovinsku
  • Spolupráca developera a investora môže na Slovensko priniesť nové zelené budovy
pjimage – 2021-12-17T163802.995
CORWIN Unsplash/Martin Katler
  • Developer CORWIN je známy najmä vďaka svojim zeleným projektom
  • Stojí za slovenskými projektami, no pôsobí aj v Slovinsku
  • Spolupráca developera a investora môže na Slovensko priniesť nové zelené budovy

Slovenský developer CORWIN začne spolupracovať s československou investičnou firmou Hartenberg Holding. Informuje o tom portál Property Forum.

Spoločnosť Hartenberg Holding je zameraná na investície primárne v strednej Európe, pôsobí vo viac ako 7 odvetviach, viac ako 40 spoločnostiach a v 10 krajinách Európy.

Obidve strany od spolupráce očakávajú minimálne 4 projekty nachádzajúce sa v Slovinsku. Developer je v tejto krajine dobre známy. Stojí totiž za rezidenčným projektom Kvartet, ktorý pozostáva z 221 apartmánov. Súbor štyroch šestnásťpodlažných veží prinesie viac ako dve stovky bytov a vyše 540 krytých cyklistických státí.

zdroj: Einpark

Pri projekte CORWIN kládol dôraz na autentickú zelenosť a na súlad so zámerom metropoly podporovať cyklodopravu, napojenie na jej infraštruktúru či inovatívne a koncepčné riešenie odpadového hospodárstva.

Okrem toho sa CORWIN v krajine preslávil aj vďaka kancelárskemu projektu Vilharia, ktorý predstavil iba v októbri tohto roka. S rozlohou viac ako 40-tisíc metrov štvorcových sa tento projekt stane najväčším a zároveň aj najudržateľnejším administratívnym komplexom v Slovinsku.

Ako uvádza CORWIN, toto partnerstvo nie je len znakom vzájomnej dôvery a rešpektu, ale aj nových príležitosti, ktoré môžu viesť k urýchleniu rastu a zdokonaleniu prístupu k udržateľnosti.

Podľa finančného riaditeľa a člena predstavenstva CORWIN Róberta Mitterpacha vytvoril developer za 11 rokov fungovania niekoľko jedinečných projektov. „Sme pripravení expandovať a posúvať svoje hranice ako líder medzi developermi, ktorí sa venujú udržateľnej architektúre,“ uvádza.

zdroj: CORWIN

Spolupráca ovplyvní aj Slovensko

Mitterpach zároveň dodáva, že cieľom spoločnosti je stať sa medzinárodnou zelenou investičnou platformou. Verí, že partnerstvo je prvým krokom k dosiahnutiu tohto cieľa. 

Jozef Janov, managing Partner Hartenberg Holding, tvrdí, že partnerstvo dokáže posilniť zelené ciele spoločnosti. „Toto partnerstvo vnímame ako investíciu do udržateľnosti realitného rozvoja, ktorý bude formovať nielen slovinskú Ľubľanu, ale aj slovenskú Bratislavu.“

Dodáva, že spoločnosť si váži developera najmä kvôli tomu, že sa zameriava na urbanizmus, inovatívne a ekologické riešenia a znamenitú architektúru, ktorá pomáha dodávať produkty jedinečnej kvality.

„Spojením našich finančných síl a know-how sa môžeme zapojiť do pozitívnej transformácie mesta a vytvárať mimoriadne udržateľné produkty,“ konštatuje s tým, že CORWIN má potenciál stať sa lídrom na ľubľanskom trhu do niekoľkých rokov.

CORWIN stojí za slovenským unikátom

Developer CORWIN je na Slovensku známy vďaka viacerým projektom, najviac však asi vďaka projektu Einpark Offices. Ten sa nachádza v bratislavskej Petržalke a bol dokončený v roku 2020.

Zaujímavosťou je, že ide o jedinú kancelársku budovu na Slovensku, ktorá spĺňa najvyššie certifikačné kritériá energetickej udržateľnosti LEED PLATINUM. Zaradila sa tak medzi 1 % najudržateľnejších budov na svete.

Pre projekty developera Corwin už typickým bude aj dôraz na využívanie dažďovej vody a jej zachytávanie na pozemku tak, že aj počas prudkých dažďov je jej odtok do kanalizácie prakticky nulový.

zdroj: Einpark

Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že zo strechy tejto budovy pochádza med najvyššej kvality. Vzhľadom na to, že med má najvyšší antibakteriálny potenciál, možno povedať. že je dôkazom toho, že aj v srdci hlavného mesta blízko vyťaženej diaľnice dokážu včely „vyrobiť” skutočne špičkový med.

Včelár Tomáš Blaškovič vytočil na streche tejto budovy zo šiestich včelích rodín 145 kilogramov veľmi voňavého medu. „Do našich aj do nami spravovaných úľov nedávame pri liečbe včiel chémiu a nekŕmime ich cukrom,“ hovorí Blaškovič, ktorý sa v rámci hlavného mesta stará o viac ako šesť desiatok včelích rodín. To je plne v súlade s filozofiou ochrany prírody, ktorá je typická pre projekt Einpark.

Čítajte viac z kategórie: Architektúra

Zdroje: Property Forum, CORWIN

Najnovšie videá

Trendové videá