Newyorský startup pre labužníkov – donáška domáceho jedla “ako od mamy”
- Poznáš to. Variť sa ti nechce, no z klasických donášok si už unavený.
- Umi Kitchen je startup, ktorý chce ponúknuť riešenie v prípade, že si hladný, tak trochu pohodlný a túžiš po domácom jedle ako od mamičky.
- Poznáš to. Variť sa ti nechce, no z klasických donášok si už unavený.
- Umi Kitchen je startup, ktorý chce ponúknuť riešenie v prípade, že si hladný, tak trochu pohodlný a túžiš po domácom jedle ako od mamičky.
Aplikácia, ktorej autorkou je Hallie Meyer (23), dcéra známeho amerického reštauratéra Dannyho Meyera, dáva priestor domácim kuchárom, aby svoje poctivé jedlo ponúkli na predaj hladným Američanom. Pilotná verzia Umi kitchen je v Brooklyne dostupná od apríla a iOS bola uvedená na trh začiatkom tohto mesiaca.
Väčšina podobne zameraných startupov sa snažila preraziť cez biznis model donášky jedla Blue Apron, ktorá doručuje zákazníkom ingrediencie na varenie spolu s receptom. Umi kitchen však ide svojou vlastnou cestou.
“Donáška domáceho jedla je jednou z tých oblastí, kde zatiaľ nie sú jasne zadefinované pravidlá, ako nastaviť spôsob donášky a etiku samotného varenia a zdieľania. My sme sa rozhodli pre unikátny spôsob mechanizmu, ktorý na trhu zatiaľ neexistuje.” hovorí spoluzakladateľ Khalil Tawil.
foto: mashable.com
Zákazníci, ktorí chcú využívať Umi Kitchen si stiahnu aplikáciu, kde zadajú počet porcií a želaný čas doručenia. Jedna porcia stojí okolo 15 dolárov, čo je približne taká istá cena ako pri donáške z reštaurácií. O samotné doručovanie sa stará kuriérska služba Postmates – kuriéri na bicykloch.
Jedlá sú doručované s kompletným zoznamom ingrediencií a personalizovaným odkazom od tvorcu jedla. Mnoho kuchárov varí jedlá šité na mieru zákazníkov so špeciálnymi diétami, ako bezlepková, vegánska či iné. Zatiaľ je v aplikácii aktívnych 40 newyorských kuchýň a ďalších 380 sa uchádza o prijatie. Spoločnosť svojich kuchárov starostlivo preveruje, aby bola zaručená maximálna kvalita a bezpečnosť.
foto: umi.kitchen
Tawil and Hallie Meyer dostali nápad založiť túto spoločnosť počas postgraduálneho štúdia na Yale, pretože im aj ich spolužiakom chýbala domáca kuchyňa. Názov “Umi” pochádza z arabčiny a znamená “moja mama”.
Aktuálne aplikácia pokrýva iba časť New Yorku, no zakladatelia chcú expandovať aj do iných miest. S rodinným know-how a zvučným menom v oblasti reštauratérstva, ktoré Hallie Meyer má, sú predpoklady na úspech vysoké.
“Sme nadšení, že tento spoločenský model zdieľania sa ľudom páči. Je to niečo, čo chcete urobiť aj viackrát do týždňa, nemusí na to byť špeciálna príležitosť.”
Zdroj článku: mashable.com, zdroj titulnej fotografie: harri.com
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy