Vytúžená destinácia mnohých turistov otvorí po 60 rokoch jedinečné lákadlo. Zdolať ho nezvládne každý
- Trasa dlhá viac ako 400 kilometrov sa nachádza v jednej z najzáhadnejších krajín sveta
- Jej zdolanie však stojí nemalé peniaze
- Trasa dlhá viac ako 400 kilometrov sa nachádza v jednej z najzáhadnejších krajín sveta
- Jej zdolanie však stojí nemalé peniaze
Cestovať po svete je snom každého z nás, no existujú krajiny, ktoré sú výzvou aj pre toho najvášnivejšieho cestovateľa. Patrí medzi ne aj vnútrozemská juhoázijská krajina Bhután. Tá návštevníkom ukáže nádhernú prírodu, unikátnu architektúru a zaujímavú kultúru.
Do tohto zoznamu však pribudne ďalšia atrakcia, ktorá sa stane obrovským lákadlom. Po viac ako 60 rokoch bude totiž znovu otvorená trasa Trans Bhutan Trail. Ako uvádza portál CNN, trasa bude dlhšia ako 400 kilometrov a bude spájať 9 okresov, 28 miestnych samospráv, dve obce, jeden národný park a 400 historických a kultúrnych pamiatok.
Súčasťou trasy, ktorá sa dá zdolať peši alebo na bicykli, bude aj 10-tisíc schodov a 18 mostov. Cieľom obnovy je prilákanie turistov do krajiny a zároveň zabezpečenie neopakovateľného zážitku bez negatívneho vplyvu na prírodu. Celá trasa bude odrážať kultúru krajiny a umožní deťom prejsť sa po stopách svojich predkov.
Ideálny čas návštevy sa blíži
Najvýchodnejším bodom trasy je mesto Trashigang a najzápadnejším mesto Haa, ktoré sa nachádza pri hraniciach s Tibetom. Zdolanie celej trasy by malo podľa zástupcu Bhutan Canada Foundation približne jeden mesiac, no predpokladá sa, že turisti budú skôr vyhľadávať kratšie úseky.
Krajina ráta so zvýšeným záujmom a s cieľom vyhnutia sa nadmernej turistiky sa rozhodla účtovať poplatok vo výške 250 dolárov za deň. V tomto poplatku je zahrnutá pozemná doprava, ubytovanie, jedlo a sprievodca.
Ako informuje Invia, ideálny čas na návštevu Bhutánu je práve počas jari a jesene. V tomto čase je totiž počasie ideálne. V lete sa tu často vyskytujú monzúny a v zime je na veľkej časti územia dosť chladno. Výhodou jari je aj množstvo festivalov, ktoré sa tu zvyknú konať.
Za zmienku stojí aj domáca kuchyňa, ktorá síce na prvý pohľad pôsobí skromne, no najesť sa z nej dá. Obľúbená tu je predovšetkým ryža, syr a chilli. Odporúča dávať si pozor na miestnu vodu a piť len balenú.
Bhután je občas nazývaný aj najšťastnejším miestom na svete. O tejto krajine sme písali obsiahly článok, ktorý spomína aj mimoriadne zaujímavé fakty, napríklad ten, že tu žehnajú poklepkaním penisu po čele.
Čítajte viac z kategórie: Cestovanie
Zdroje: CNN, Invia.sk, SIU