Polovica Slovákov je nespokojná s tým, ako vyzerá. Teraz môžu vyhrať estetickú procedúru v hodnote 2 000 €
- Mladí ľudia sú kvôli nespokojnosti so vzhľadom ochotní vynechať spoločenskú udalosť či čas strávený s kamarátmi
- Až 53 % respondentov by na svojom prirodzenom vzhľade našlo niečo, čo by zmenili
- Inštitút zdravia a krásy FRAIS odštartoval súťaž na procedúry v hodnote 2 000 eur
- Mladí ľudia sú kvôli nespokojnosti so vzhľadom ochotní vynechať spoločenskú udalosť či čas strávený s kamarátmi
- Až 53 % respondentov by na svojom prirodzenom vzhľade našlo niečo, čo by zmenili
- Inštitút zdravia a krásy FRAIS odštartoval súťaž na procedúry v hodnote 2 000 eur
Sú Slováci spokojní s tým, ako prirodzene vyzerajú? Zisťovali sme to prostredníctvom instagramových ankiet na našich portáloch Startitup a Odzadu.
Majú Slováci radi svoj prirodzený vzhľad?
- Až 54 % respondentov Startitup by na sebe niečo zmenilo (zmiešaná cieľová skupina, muži aj ženy).
- Až 65 % respondentov Odzadu je však spokojných s tým, ako prirodzene vyzerajú (cieľová skupina primárne ženy).
Trendy v roku 2022
Na Slovensku už roky vznikajú nové kliniky estetickej medicíny, ktorá dnes už nie je žiadnou novinkou. Trend dokonalej krásy a večnej mladosti sa dlhodobo nemení, veľké percento mužov a žien sa preto snaží prispôsobiť dobe a rozhoduje sa pre skrášľovacie procedúry.
Samotná estetická medicína je však diametrálne odlišná od plastickej chirurgie – nejde o chirurgické zákroky, skôr len o menšie úpravy či vylepšenia.
„Napríklad čoraz obľúbenejšou úpravou, predovšetkým u mladých žien, je modelácia tvaru pier. Populárne sú napríklad prirodzene vyzerajúce pery, modelované do tvaru srdiečka. Nejde o žiaden vyumelkovaný vzhľad, len o jemné zväčšenie a zvýraznenie pier, ktoré ženám dodajú sebavedomie a spokojný vzhľad v celej tvári,“ vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD, ktorá stojí na čele Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.
„Trendmi 21. storočia sú tiež botox čela a medziobočia, lifting obočia či výplň vrások na čele a medzi obočím kyselinou hyalurónovou. Vyhľadávanou úpravou je modelácia tváre či vlasová kúra v podobe mezoterapie.
Veľký záujem majú Slovenky aj o Foxy Eyes – módny efekt takzvaných líščích očí a taktiež omladenie a vypnutie pleti v oblasti očí bez chirurgického zásahu,“ dodáva spoluzakladateľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.
Vysnívaná premena môže byť tvoja
Inštitút zdravia a krásy FRAIS v spolupráci so Startitup spustil súťaž o estetickú medicínu v hodnote 2 000 eur.
Vyhrať môžeš hviezdnu premenu prostredníctvom nenápadných a jemných úprav. FRAIS má vo svojom portfóliu širokú škálu skrášľovacích úprav, ktoré ti zdvihnú sebavedomie a vyčaria úsmev na tvári.
Medzi ich estetické procedúry patria napríklad vypínanie čela a lifting, zmierňovanie vrások, modelovanie líc, brady či nosa, omladzovanie či aplikácia botoxu. Kompletný prehľad procedúr →
Ako sa zapojiť do súťaže?
Stačí vyplniť dotazník na webe FRAIS. Súťaž beží do 2. septembra. Zapojiť sa do súťaže o premenu v hodnote 2 000 € →
Ako to bude prebiehať?
Samotnej procedúre predchádza analýza zdravotného stavu. „Osobu, ktorá sa chce skrášliť, musíme pred procedúrou vidieť, spoznať jej pleť aj tkanivá. Až potom vieme určiť, ktorá zo zvolených úprav je pre danú osobu vhodná a zároveň aj bezpečná,“ vysvetľuje pre Startitup MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., spoluzakladateľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.
Po úspešnej analýze zdravotného stavu sa ide na vec. „Bežná procedúra ako napríklad vypnutie čela niťami či niťová mezoterapia, ktorá modeluje tvár alebo telo, trvá len polhodinu,“ vysvetľuje riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.
Samotné skrášľovacie procedúry sú vo FRAIS vykonávané najmodernejšími technikami. Sú rýchle a šité na mieru, pre každého individuálne. Výsledky vidno po rôznych obdobiach – štandardné procedúry po 1 mesiaci, zmierňovanie akné však napríklad po polroku, pričom treba absolvovať preventívne prehliadky.
Estetické kliniky by Slováci podľa odborníčky mali navštevovať viac
Návšteva estetickej kliniky je podľa MUDr. Przewlockej pre mnohých ako preventívna prehliadka u zubára či všeobecného lekára – ľudia často riešia problémy sami, informácie hľadajú na Googli, a za odborníkom prichádzajú už keď je neskoro.
Takýto prístup podľa skúsenej odborníčky však môže viesť napríklad k problémovému akné, jazvám na tvári, ovisnutým viečkam, kruhom pod očami a ďalším nedokonalostiam, ktorým by sa pravidelnými návštevami estetickej kliniky dalo predísť.
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. (56) je spoluzakladateľkou Inštitútu zdravia a krásy FRAIS, ktorý patrí medzi najprestížnejšie kliniky na Slovensku.
FRAIS získava inšpiráciu primárne v USA, kde tamojší model spája starostlivosť o zdravie so starostlivosťou o krásu, a to v súlade s trendmi anti-agingovej medicíny.
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. vedie inštitút tak, aby bol špičkou v poskytovaní starostlivosti najmodernejšími prístrojmi v oblasti laserovej dermatológie, estetickej medicíny, plastickej chirurgie či liečby bolesti. Samotná Przewlocka sa vo FRAIS venuje tvorbe a realizácii personalizovaného anti-agingového programu šitého na mieru pre každého klienta, či už ide o požiadavky modelácie tváre, refresh, prípadne doplnenie strateného objemu.
„Jemne, bez umelo pôsobiacich a významných zásahov, chceme zvýrazniť prirodzenú krásu, výsledkom, ktorej bude spokojný a šťastný klient,“ opisuje svoju filozofiu krásy Vanda Przewlocka.
Už žiadne komplexy
Ľudia sa dnes vo všeobecnosti oveľa viac starajú o svoj vzhľad ako kedysi. Len pred pár desaťročiami si ženy neholili nohy či podpazušie, nepoužívali výrazný make-up a ako školopovinné mali dokonca zakázané farbiť si vlasy, spomína MUDr. Przewlocka, PhD. „21. storočie ponúka možnosti ako vyzerať lepšie a cítiť sa lepšie vo vlastnom tele. Ženy nemusia mať komplexy po vzhliadnutí sociálnych sietí a príliš upravených fotiek prostredníctvom rôznych aplikácií a filtrov.
Aby bol človek sebavedomý, musí byť spokojný sám so sebou – ale nemusí byť spokojný so svojím vzhľadom. Dnešná doba však ponúka jedinečné procedúry, ktoré bez negatívneho vplyvu upravia vzhľad podľa predstav danej osoby,“ opisuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
Podľa portálu Independent z výskumu, ktorý sa robil medzi 2 000 mladými dospelými, vyplýva, že v priemere sa až 43 % opýtaných kvôli problematickej pokožke spolieha na make-up, aby zakryli nedostatky na tvári.
Škvrny po akné či problematické miesta sú najväčším problémom mladých ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Zakrývaním nedostatkov strávia takmer 14 minút denne, zatiaľ čo 12 minút sa starajú o vlasy, 11 minút sa zaoberajú suchou pokožkou a 9 minút si upravujú obočie.
Výsledky štúdie uvádzajú, že väčšina mladých ľudí sa dokonca vyhla spoločenským príležitostiam kvôli ich nedostatkom na tele. Prieskum tiež zistil, že napriek obavám o pleť mladí ľudia potrebujú lepšie vzdelanie v oblasti starostlivosti o pleť a o stave ich pokožky. Len veľmi málo z nich vie, ako zabrániť týmto problémom. Informácie o tom, ako sa zbaviť akné či ako bojovať s vráskami, hľadajú na internete.