Nikdy to nevzdáme, hovorí manažér hotela. Ľudia platia za ubytovanie na Ukrajine, ktoré nikdy nenavštívia

  • Ukrajine sa dá pomôcť rôznymi spôsobmi
  • Ľudia aktívne pomáhajú aj prostredníctvom Airbnb
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok instagram/a.hotel.kyiv
  • Ukrajine sa dá pomôcť rôznymi spôsobmi
  • Ľudia aktívne pomáhajú aj prostredníctvom Airbnb

O tom, že ľudia po celom svete Ukrajincom pomáhajú, ako vedia, sme už písali niekoľkokrát. Dokonca sme hovorili aj o prenajímaní ubytovania Airbnb v Kyjeve aj napriek tomu, že byt nikto navštíviť neplánuje. Podobným štýlom ľudia zo zahraničia posielajú peniaze na pomoc Ukrajincom.

Airbnb hostiteľov z Ukrajiny aktuálne zaplavujú rezervácie od ľudí z celého sveta, píše CNN. Aj napriek tomu, že krajinu neplánujú navštíviť, finančne podporujú Ukrajincov, ktorých zasiahla vojna. Spomínané gesto sa stáva čoraz obľúbenejším. Cieľom je zabezpečiť to, aby hostitelia dostali poplatky čo najskôr. Airbnb totiž zvyčajne vypláca peniaze do 24 hodín po rezervácii.

Pomáhať chcú, kým to bude nutné

BBC aktuálne upozornilo na prípad muža z West Yorkshire, ktorý nadviazal priateľstvo s hotelovým personálom v Kyjeve. Stalo sa tak po pravidelnom darovaní peňazí prostredníctvom Airbnb. Campus Community A-Hotel si rezervuje čoraz viac ľudí aj napriek tomu, že ho v najbližšom období neplánujú navštíviť.

Jeden z mužov, ktorý podobným štýlom Ukrajincom prispieva, pre BBC uviedol, že tento systém ľudí spojil. Hotel uviedol, že peniaze od zahraničných „hostí“ využíva na poskytovanie 15 000 jedál denne. Tie podáva vojenskému personálu, nemocniciam, sirotincom aj opatrovateľským domom v ukrajinskom hlavnom meste.

Izby v hoteli stoja od 7 do 10 libier na noc a tí, ktorí si rezervujú pobyt, tak prispejú na náklady na jedlo, lieky a poplatky za prepravu jedla po Kyjeve.

„Ak to bude potrebné, budem v tom pokračovať hoc aj každý mesiac,“ povedal jeden z prispievateľov pre BBC. Taktiež mal dodať, že hneď, ako to bude bezpečné, chce hotel aj reálne navštíviť. 

„Kyjev sme nikdy predtým nepovažovali za dovolenkovú destináciu, ale našli sme si tam priateľa práve v ťažkých chvíľach, ktorými si prechádzajú. Keď sa to všetko skončí, chceme tam ísť a s týmito úžasnými ľuďmi sa stretnúť, aj keby malo ísť o návštevu súvisiacu s pomocou pri rekonštrukcii,“ dodal.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Campus Community | A-Hotel (@a.hotel.kyiv)

Vojakom chcú pomôcť výbavou

Pre BBC sa vyjadril aj manažér hotela Artur Gabovich, ktorý povedal, že si dary od ľudí veľmi cení. Dodal tiež, že hotelový personál sa v zabezpečovaní jedla pre celé mesto „nikdy nevzdá“.

Manažér sa tiež vyjadril, že ich ďalším plánom je vytvoriť webovú stránku, ktorú môžu ľudia využiť na priamy prevod peňazí, pričom hotel môže použiť dary na ďalšiu podporu armády.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Campus Community Restaurant (@campuskyiv)

Napríklad armáda potrebuje veľa zariadení na infračervené videnie. Nechceme zabezpečiť zbrane, ale prilby. Chceli by sme kúpiť aj nepriestrelné vesty, stany či plastové koberce, vďaka ktorým by mohli vojaci v mrazoch ležať na zemi, aby neprechladli,“ hovorí pre Independent.

Čítajte viac z kategórie: Cestovanie

Zdroje: CNN, BBC, Independent

Najnovšie videá

Trendové videá