Kotleba sa zahral na martýra a odišiel z parlamentu s dlhým nosom
- Známa slovenská reklamná agentúra pomáha Druckerovi a Hlinovi
- Ľudia túžia po dôchodku už v 40-tke
- Kotlebovi sa nepodarilo dostať budovy parlamentu
- Známa slovenská reklamná agentúra pomáha Druckerovi a Hlinovi
- Ľudia túžia po dôchodku už v 40-tke
- Kotlebovi sa nepodarilo dostať budovy parlamentu
V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité z aktuálneho diania za posledných 24 hodín a všetko, čo by si nemal prehliadnuť.
Vybrali sme tri hlavné témy:
- Druckerovi vypomáha reklamka, ktorá vyhrala voľby Kiskovi. Exminister nám prezradil, koľko im platí
- Dôchodok v 40-ke nie je žiaden problém. Na jeho dosiahnutie ti pomôže jednoduchý vzorec
- Kotleba tvrdo narazil. Do NR SR ho nepustila jeho parlamentná karta, šiel sa sťažovať na vrátnicu
Spolupráca snov
Známy exminister zdravotníctva Tomáš Drucker vytvoril v roku 2019 svoju novú politickú stranu s názvom Dobrá voľba. Tento rok však spojil sily so šéfom bývalých kresťanských demokratov Alojzom Hlinom. K pôvodnému názvu Dobrá voľba sa tak pridala aj platforma Umiernení.
Základom úspechu každej politickej strany je však najmä dokonalá komunikácia s verejnosťou. Mnohokrát sme boli svedkami toho, že kampane rôznych subjektov v oblasti politiky pohoreli na banálnych záležitostiach. Vďaka tomu spojili Hlina a Drucker svoje sily so známou reklamnou agentúrou Komplot Advertising.
Reklamná agentúra Komplot Advertising má za sebou množstvo úspešných projektov. Za jej vznikom stojí známa dvojica marketérov: Adam Znášik a Peter Hajdin. Vo svojom portfóliu klientov majú naozaj zvučné mená slovenskej politickej scény. V minulosti sa im podarilo spolupracovať napríklad na prezidentskej volebnej kampani Andreja Kisku.
Keďže Drucker nechce nechať nič na náhodu, dvojica mu poskytuje kreatívne a konzultačné služby v oblasti komunikácie. Podieľali sa dokonca aj na tvorbe bilboardovej kampane Dobrej voľby.
[siu-newsletter]
Spoluprácu s agentúrou Komplot Advertising prednedávnom potvrdil aj samotný Drucker. „Máme spoluprácu v oblasti komunikácie, vrátane nejakých komunikačných stratégií,“ opísal politik stručne.
Za kvalitu si však treba priplatiť, a tak mesačne „pristane na účte“ agentúre dosť veľký balík peňazí. „Výdaje, pokiaľ viem, sú mesačne tak dvetisíc eur. Je to bez DPH, takže je to okolo 2 400 alebo 2 500 eur. Tak nejak,“ okomentoval Drucker, ktorému okrem Hlinu pomáha aj Rado Baťo.
Ten dal v minulosti dokopy celý tím na vytvorenie úspešnej kampane bývalého prezidenta Andreja Kisku. Baťo sa do povedomia verejnosti dostal však aj vďaka jeho facebookovým „prestrelkám“ s Igorom Matovičom.
O tom, ako sa zatiaľ strane Dobrá voľba a Umiernení darí či ktorým známym menám pomáhala reklamná agentúra Komplot Advertising s kampaňami, sa dozvieš v našom článku.
Mladí dôchodcovia
Vzdelanie, rodina, vysnívaná práca a dokonalý život. Takýto je cieľ v živote väčšiny mladých ľudí. A koho vlastne nie, že? Žiaľ, dnešná doba plná neistoty a strachu v tom mnohým z nich bráni.
Väčšina ľudí však aj napriek tomu túži po živote, kde nemusia iba prežívať. Dovolia si dokonca snívať o dôchodku, do ktorého by mohli ísť už v štyridsiatke. Myslíš si, že je to možné?
Ak chceš dosiahnuť dôchodok vo veku 40 rokov, nemôžeš iba snívať, musíš konať a pripraviť sa na určité obete. Základným princípom je napríklad investovanie a sporenie, čo pre portál Startitup potvrdil aj odborník Ján Zboran.
„Tá najlepšia investícia, ktorú môžeš dnes urobiť, je investícia do seba. Či tomu tak je, alebo nie, nechám na zváženie. Určite je to investícia, ktorá sa ti násobne vráti, či sa vzdelávaš v práci, na sociálnych sieťach, moderných IT technológiách alebo sa učíš cudzí jazyk,“ uviedol.
V dnešnej dobe si „obyčajný človek“ nemôže jednoducho dovoliť žiť bez toho, aby si neodkladal peniaze mimo. Neustále zdražovanie potravín, energií a pohonných látok však necháva ľudí bezmocnými. Preto je dôležité si stanoviť, koľko peňazí a na čo chceš ročne minúť.
Musíš vedieť, akú prácu chceš vykonávať, či plánuješ cestovať alebo sa chceš niekde usadiť. Jednoducho existuje mnoho faktorov, na ktoré netreba zabúdať.
Dôležité je mať dôchodkový plán, aby si vedel, koľko musíš šetriť na skorý dôchodok. Existuje mnoho metód, ktoré ti s tým pomôžu.
Napríklad portál Investopedia ľuďom odporúča, aby si vynásobili svoj požadovaný ročný príjem na dôchodku číslom 25, čím sa im podarí vypočítať cieľ ich sporenia. No nie je to celé iba o odkladaní peňazí. Niekedy si treba odpustiť nové veci či nájsť si nejaký alternatívny zdroj príjmu.
Jednoducho, existuje množstvo metód či dokonca aj hnutí, ktoré ľuďom pomáhajú so snom o skoršom dôchodku. Čo je to „The Fire“ a aké iné efektívne veci by si mal skúsiť, sa dozvieš v našom článku.
Neodbytný Banskobystričan
Marian Kotleba zas a znova tvrdo narazil na dno. Šéf extrémistov je veľmi dobre známy svojimi „husárskymi kúskami“. Netrvalo dlho a kauza Kotlebu so šekom s kontroverznou sumou 1 488 eur má svoju dohru.
Iba prednedávnom Najvyšší súd odklepol právoplatný rozsudok, ktorého následky sú pre šéfa extrémistov doslova devastujúce.
Vďaka rozhodnutiu Najvyššieho súdu musí Kotleba čeliť mnohým problémom. Jedným z nich je aj strata poslaneckého mandátu, ktorý mu odobrala národná rada. Následne prišla pre Banskobystričana ďalšia „rana osudu“, ktorá spôsobila rozpad jeho poslaneckého klubu kotlebovcov.
Nebol by to však Kotleba, keby opäť niečím nešokoval celú verejnosť. Aj keď tento „odvážny“ Banskobystričan prišiel o svoj status poslanca, na svojej sociálnej sieti oznámil, že na rokovanie parlamentu sa aj napriek tomu chystá. Nezabudol pri tom pozvať aj svojich „fanúšikov“.
„Ak chcete vidieť, aká bude reakcia tohto protiľudského systému, tak sa môžete prísť pozrieť. Všetci ste vítaní,“ pozýval svojich priaznivcov šéf kotlebovcov.
Exposlanec do parlamentu skutočne dorazil, avšak ani jeho skalopevné presvedčenie mu nepomohlo. Síce mu ochranka nijako nebránila pri vstupe, no jeho vlastná parlamentná kartička už nebola platná. Do národnej rady má už teda Kotleba oficiálne ako poslanec brány zatvorené.
Parlament zverejnil svoje oficiálne stanovisko aj na svojom oficiálnom portáli. Z neho vyplýva, že oznámenie o právoplatnosti rozsudku Najvyššieho súdu bolo Kotlebovi naozaj doručené.
Podľa ústavy jeho mandát ako poslanca zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol odsúdený za úmyselný trestný čin. V Kotlebovom prípade to bolo dňa 5. apríla 2022.
Kto má byť náhradníčkou za Kotlebu či aký vysoký je podmienečný trest pre Mariana Kotlebu, sa dočítaš v našom článku.
Dnešné správy, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti:
- Fico sa vo väzbe ani po odsúhlasení NR SR dlho nezdrží, odhalila prokuratúra
- Polícia mala obviniť koaličného poslanca zo Sme rodina Martina Borguľu
- Musk spôsobil v Twitteri revolúciu. Zamestnanci sa búria a odchádzajú
- Bill Gates: Udržať svet bez pandémií bude náročné. Máme spôsob, ako to urobiť, bude to drahé
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti
Zdroje: Investopedia, komplot.sk