Slovenskí futbalisti zdolali 3. TOP tím sveta: Neuveriteľným výkonom šokovali Frankfurt

• Sledovali sme Slovensko vs. Belgicko ONLINE
  • „Sokoli“ šokovali Frankfurt
Slovensko vs. Nemecko ONLINE
Slovensko vs. Belgicko ONLINE TASR/Martin Baumann

Veľkolepý záverečný futbalový šampionát je v plnom prúde. Turnaj, na ktorý štyri roky čakali milióny ľudí na starom kontinente, ale aj po celom svete, sa začal v piatok 14. júna. Majstrovstvá Európy – alebo len jednoducho Euro 2024 – tentokrát hostí Nemecko a medzi 24 najlepších tímov sa prebojovali aj tí najlepší Slováci. Dnes dokázali šokovať svet a zdolali jasného favorita. Slovensko vs. Belgicko ONLINE.

Naši zverenci talianskeho trénera Francesca Calzonu počas celej kvalifikácie prehrali len dvakrát. Oba razy proti Portugalsku s Cristianom Ronaldom na hrote a oba razy tesne (0 : 1 a 3 : 2). Vyslúžili si tak miestenku v skupine E, kde sa stretnú s Belgičanmi, Ukrajincami a Rumunmi.

Stav si na ME vo futbale za 70 € bez rizika!
Chcem bonus
Chcem bonus
Využi jedinečný bonus od Fortuny a uži si šampionát naplno!

A práve proti belgickému tímu dnes Slovensko odštartuje svoju jazdu. Od nášho súpera sa dnes nebude očakávať nič iné ako víťazstvo. Na šampionát si manažér Domenico Tedesco vybral mladší tým, než sme pri Belgičanoch boli dosiaľ zvyknutí. A napriek „neúspechom“ z posledných veľkých turnajov sa radia na treťom mieste rebríčka najlepších futbalových mužstiev sveta.

Slovensko sa na Euro vracia tretíkrát za sebou. V roku 2016 dokázalo postúpiť do osemfinále, pred štyrmi rokmi vypadlo zo skupiny. V súčasnosti má ale pod Calzonom dobrú formu. Slovenskí „Sokoli“ v príprave zdolali San Maríno aj Wales, obom nadelili po štyri góly a nedostali ani jeden. FIFA náš národný tím radí na 48. miesto.

S Belgičanmi si Slováci zmerali sily prvýkrát od roku 2013, keď naši dnešní súperi zvíťazili 1 : 2. Dnes sa v rámci ich prvého zápasu na Euro 2024 stretli na štadióne Deutsche Bank Park vo Frankfurte. Prvý zápas skupiny E dnes skončil výsledkom Rumunsko 3 : 0 Ukrajina, v druhom Slovensko triumfovalo 1 : 0 nad Belgickom.

Zápas Slovensko vs. Belgicko sledujeme ONLINE

Pripomíname, že pre získanie nových a aktualizovaných informácií počas zápasu je potrebné znovu načítať tento článok.

Slovensko 1 : 0 Belgicko

19:58 hod: SLOVENSKO ZVÍŤAZILO!

Slovensko dnes prežilo infarktový záver zápasu. V druhom polčase „Sokolov“ dvakrát podržal videoasistent rozhodcu. Dvakrát vyrovnával Romalu Lukaku, prvýkrát z ofsajdu a druhýkrát asistujúci Openda zahral rukou. Belgičania do stretnutia nastúpili osem zápasov neporazení, no ako jasní favoriti prekvapivo podľahli slovenským futbalistom.

• Žlté karty: Slovensko 1 : 3 Belgicko

90 + 7. min: Suslov vytiahol loptu do útoku

Dostal sa až pred šestnástku, no nedokázal prihrať ani vystreliť.

90 + 6. min: Zápas sa blíži ku koncu

Belgicko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas. Za sebou má šesť víťazstiev a dve remízy.

90 + 4. min: Striedanie

V zápase s kŕčmi skončil Ondre Duda, prichádza Adam Obert.

90 + 3. min: Dúbravka vychytal De Bruyneho

Hviezda Manchestru City Kevin De Bruyne nepremenila veľkú šancu.

90 + 1. min: Sedem nadstavených minút

Belgičania vyvíjajú obrovský tlak. Hrať sa bude ešte sedem minút.

88. min: Ruka! Gól neplatí!

Hlavný rozhodca si prezrel video. Openda zahral rukou, gól neplatí!

87. min: Belgicko dáva gól!

Romelu Lukaku vyrovnáva. Po mnohých šanciach sa mu to podarilo v závere zápasu.

85. min: Lukébakio dostáva žltú kartu

Hneď po príchode na trávnik Lukébakio dostal žltú kartu za „šľapák“.

84. min: Striedanie

V zápase končia Jeremy Doku a Yannick Carrasco. Na ihrisko prichádzajú Lois Openda a Dodi Lukébakio.

81. min: Striedanie

Strelec gólu Ivan Scranz odchádza za Dávida Ďuriša.

80. min: Do konca zápasu zostáva 10 minút, Slováci sa hrdinsky bránia

Rozhodcovia však k riadnemu hraciemu času určite pridajú ešte niekoľko minút.

77. min: Slovensko má rohový kop

Strelec zakončoval pätou, jeho pokus bol zblokovaný.

76. min: Žltá karta

Tomáš Suslov padá cez Tielemansa, Belgičan si vyslúžil žltú kartu.

74. min: Striedanie

V zápase končí Leandro Trossard, prichádza Youri Tielemans.

72. min: Stanislav Lobotka podáva svetový výkon

Neuveriteľné zákroky a skvelý zápas hrá stredopoliar Neapolu Stanislav Lobotka. Od lopty odzbrojil troch belgických útočníkov v slovenskej šestnástke.

69. min: Striedanie

Po náročnom tlaku Belgicka prichádza slovenské striedanie. Róberta Boženíka vymenil Dávid Strelec a Lukáša Haraslína vymenil Tomáš Suslov.

68. min: Belgičania majú nádejný priamy kop

Ondrej Duda fauluje.

65. min: Zápas naberá na agresivite

Belgičania hrajú nervózne, oba tímy začínajú zintenzívňovať fyzický kontakt. Pískala sa séria faulov.

62. min: Hrdinský zákrok Dávida Hancka

Jeremy Doku dostal loptu k Bakayokovi. Na bránkovej čiare však nesmierne dôležitý zákrok predviedol Dávid Hancko a zastavil strelu za Martinom Dúbravkom. Denis Vavro ho však počas bránenia nešťastne trafil kolenom do tváre a Hancko bol v opatere lekárov. Vyzerá to ale tak, že môže pokračovať.

61. min: Lukaku míňa

Veľká šanca Romelua Lukakua. Útočník z blízka triafa bočnú sieť. Belgičania sú v týchto chvíľach omnoho aktívnejší.

59. min: Výborný zákrok Dúbravku

Trossard to skúsil spoza šestnástky, slovenský brankár vytiahol ďalší dôležitý zákrok.

58. min: Striedanie

Belgičania striedajú, odchádza Orel Mangala, nahradí ho Johan Bakayoko.

57. min: Gól neplatí!

Romelu Lukaku bol postavený mimo hry. Gól neplatí, ofsajd!

56. min: Belgicko dáva gól!

Lukaku dáva gól po rohovom kope. Situáciu však skúma video asistent rozhodcu.

55. min: Výborný Martin Dúbravka

Opäť chytil štipľavú strelu Romelua Lukakua.

52. min: Zápas je naďalej vyrovnaný

Denis Vavro to vyskúšal z veľkej diaľky. Belgičania zatiaľ takí aktívni v druhom polčase neboli.

47. min: Lukáš Haraslín to skúsil z diaľky.

Haraslín šikovne obalil loptu spoza šestnástky a nechýbalo veľa. Belgickú bránu však míňa.

19:04 hod Začína sa druhý polčas

Zostavy sa nemenia, zápas je v plnom prúde.

18:50 hod Koniec prvého polčasu

Slovensko predviedlo nesmierne aktívnych 45 a dve nadstavené minúty. Po rýchlom góle sa nestiahlo do defenzívy a vytvorilo si aj ďalšie šance. Zároveň dokázalo odolať hrozbám silného belgického tímu a do druhého polčasu vstúpi s jedno-gólovým náskokom. Slovensko 1 : 0 Belgicko. Pred zápasom boli Belgičania jasným favoritom

• Očakávané góly: Slovensko 0,35 : 0,88 Belgicko
  • Držanie lopty: Slovensko 49 % : 51 % Belgicko
  • Strely celkom: Slovensko 6 : 6 Belgicko
  • Strely na bránu: Slovensko 2 : 4 Belgicko

42. min: Obrovská šanca Belgicka

Lukaku sa dostal zoči-voči Dúbravkovi, snažil sa ho obhodiť, no loptu poslal mimo hraciu plochu.

41. min: Ivan Schanz dostáva žltú kartu

Taktickým faulom zastavil protiútok Belgicka po dobrom rohovom kope Slovákov.

40. min: Nádherná akcia Slovenska

Juraj Kucka predviedol nádhernú techniku. Šikovne si spracoval loptu a do šestnástky poslal dobrý center. Lukáš Haraslín zakončoval ťažkým volejom, no loptu výborne trafil. Skvelý zákrok brankára Casteelsa.

36. min: Belgicko v šanci

Po rohovom kope presne hlavičkoval Amadou Onana. Triafal však do stredu brány, loptu chytil Martin Dúbravka.

34. min: Dávid Hancko je v opatere lekárov

Jeremy Doku predvádza fantastické finty. Po súboji s Dávidom Hanckom zostal slovenský obranca na trávniku, potreboval ošetrenie lekármi. Zdá sa však, že Hancko môže pokračovať.

31. min: Róbert Boženík strieľa z otočky

Brankár Koen Casteels s jeho pokusom nemal problém.

30. min: Žltá karta pre Belgicko

Záložník Orel Mangala fauloval Lukáša Haraslína a vyslúžil si za to žltú kartu.

25. min: Prehľad zápasu

• Očakávané góly: Slovensko 0,24 : 0,73 Belgicko
  • Držanie lopty: Slovensko 55 % : 45 % Belgicko
  • Strely celkom: Slovensko 3 : 3 Belgicko
  • Strely na bránu: Slovensko 2 : 1 Belgicko

21. min: Martin Dúbravka robí chybu

Dúbravka nepresne prihráva, no Leandro Trossard nedokázal trafiť odkrytú bránu spoza šestnástky.

17. min: Slovensko sa úspešne bráni

Obrancovia predvádzajú výborné zákroky, nesmierne dôležito zabojoval Peter Pekarík.

11. min: Slovensko má priamy kop

Slovenský tím zahrával priamy kop po chybnom verdikte rozhodcu. Belgičania sa ubránili.

7. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Krídelník Slavie Praha Ivan Schranz dáva gól po obrovskej chybe obrancov Belgicka! Slovensko vedie 1 : 0.

5. min: Lukaku nepremenil nábeh na Dúbravku

Romelu Lukaku si obhodil brankára Newcastle United Martina Dúbravku, no nedostal loptu do brány. Dúbravka opäť bojuje dôležitým spôsobom.

3. min: Belgicko zahodilo veľkú šancu

Jeremy Doku predviedol krásny šprint, obišiel si slovenských brániacich hráčov a dostal sa až do šestnástky. Loptu dostal až pred Martina Dúbravku, ktorý výborne zakročil po strele Romelua Lukakua.

18:01 hod: Prvý zápas Slovenska na Euro 2024 sa začal