Slovensko vyhralo majstrovstvá sveta: Naši hráči zdolali v malom futbale Čechov 6:5

• Vo finále zdolali slovenskí reprezentanti Česko 6:5 v penaltovom rozstrele
  • V riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 2:2
Futbalisti v objatí
FB/Slovenský zväz malého futbalu

Slovenskí futbalisti do 23 rokov sa stali majstrami sveta v malom futbale. V dramatickom finále MS 2024 v Chorvátsku zdolali Čechov v napínavom federálnom derby po penaltách 3:2. Informoval o tom Slovenský zväz malého futbalu na sociálnej sieti.

Na ceste za zlatom prešli turnajom bez jediného zakopnutia. V skupine si poradili s Anglickom 4:0 a Rakúskom 8:1, zatiaľ čo s Kolumbiou uhrali remízu 4:4.

Ako uvádza portál Sportnet, zo skupiny sa priamo prebojovali do semifinále, kde vyhrali nad Srbskom 5:4 po predĺžení.

V rovnakom čase prebiehali aj ženské majstrovstvá. Slovenské reprezentantky si vybojovali bronz, keď v súboji o tretie miesto triumfovali nad Českou republikou 5:3.