Michal otvoril novú čajovňu TEABAR: „V ponuke mám tie najlepšie čaje, za ktorými som roky cestoval po Číne“
- Michal sa ponoril do štúdia čínštiny a čajovej kultúry
- V Bratislave si otvoril autentickú čajovňu TEABAR
- Ľudí vzdeláva a ponúka TOP výber čajov
- Michal sa ponoril do štúdia čínštiny a čajovej kultúry
- V Bratislave si otvoril autentickú čajovňu TEABAR
- Ľudí vzdeláva a ponúka TOP výber čajov
Bratislava sa môže pochváliť novým čajovým miestom, ktoré stojí za návštevu. Michal Bútor, absolvent šesťročného štúdia čínskeho jazyka, prináša do hlavného mesta unikátny zážitok v podobe čajovne TEABAR.
Michal strávil dlhé roky tlmočením, no jeho skutočná vášeň ho priviedla k čaju – konkrétne k zberu a dovozu najlepších čajov z južnej Číny. Od roku 2012 trávi každú jar tri mesiace na zbere čaju a od roku 2015 sprevádza po čajových horách. Práve to mu umožňuje priniesť do Bratislavy nielen výnimočnú kvalitu, ale aj autentický zážitok.
TEABAR prvýkrát otvoril ako stánok na mestských hradbách v roku 2014. Teraz zažíva renesanciu v nových kamenných priestoroch komunitného centra OMEN house na Sasinkovej ulici. Návštevníci tu môžu ochutnať čaje, ktoré v Bratislave nemajú konkurenciu, a zároveň sa dozvedieť viac o kultúre čaju.
Michal spolu s tímom, Dominikom a Kristínou, ponúka nielen kvalitný čaj, ale aj možnosť hlbšie spoznať tradície a umenie jeho prípravy. Či už prostredníctvom osobných rozhovorov, alebo pravidelných štvrtkových degustácií s čajovými majstrami. Ak máš rád čaj a zaujíma ťa jeho pôvod, TEABAR je miestom, ktoré rozhodne nemôžeš obísť.
O projekte sme sa vďaka nášmu rozhovoru s Michalom dozvedeli viac.
- Ako vyzerá čajová kultúra v Číne?
- Ako prebiehalo jeho štúdium čínštiny?
- Na čo sa môžeme v TEABARe tešiť?
Ako si sa dostal k čínštine?
Čína ma fascinovala už od detstva, najmä jej kultúra, filozofia a jazyk. Spoznanie čínskeho čaju ma nasmerovalo na ďalší životný krok. Keď v roku 2004 otvorili štúdium Čínsky jazyk a medzikultúrna komunikácia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, podal som si prihlášku. Keď ma prijali, bol som prekvapený. Vďaka skvelým profesorom (Ľuboš Gajdoš, Jana Benická, Martin Slobodník) a mojej prvej čínskej učiteľke Gao Sijia z provincie Sichuan, som sa jazyku venoval šesť rokov a pokračoval v samovzdelávaní.
View this post on Instagram
Bolo štúdium a práca s týmto jazykom náročné?
Áno, nebolo to ľahké. Zo začiatku išlo hlavne o bifľovanie, aj čas v autobuse z Modry som využíval na cvičenie čínskych znakov na zahmlenom okne. Zvládnuť čínštinu na vysokej úrovni z domu je takmer nemožné. Je to množina dialektov a samostatných jazykov, a aj keď ovládate mandarínčinu, nemusíte rozumieť každému Číňanovi. Po ukončení štúdia v roku 2010 som sa rozhodol ďalej vzdelávať a v roku 2012 vycestoval do Číny na čajové plantáže. Dnes už nemám problém telefonovať do Číny a komunikovať v čínskom jazyku aj pomocou znakov.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Rozumejú Slováci čajovej kultúre?
- Prečo pijeme čaj iba keď sme chorí?
- Aké služby a produkty ponúka vo svojej čajovni TEABAR?
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska