Achillovou pätou extrémistov v parlamente je geografia. Najvyšším štítom Slovenska je oddnes Lomničák
- Na túru kotlebovcov na Kriváň si pamätá azda každý z nás
- Strana Republika však ukázala, že geografia robí problém aj jej členom
- Za najvyšší štít na Slovensku označili Lomnický štít, tvrdí poslanec Ján Benčík
- Na túru kotlebovcov na Kriváň si pamätá azda každý z nás
- Strana Republika však ukázala, že geografia robí problém aj jej členom
- Za najvyšší štít na Slovensku označili Lomnický štít, tvrdí poslanec Ján Benčík
Slovensko je známe predovšetkým vďaka Vysokým Tatrám, ktoré vábia turistov nie len z našej krajiny, ale aj zo zahraničia. Pred nedávnom sa do Tatier vybrali aj sympatizanti politickej strany Republika, ktorí so sebou vzali aj vlajku tohto hnutia.
Samozrejme, s fotkami sa pochválila aj samotná politická strana, ktorá v príspevku na sociálnej sieti uviedla, že išlo výstup na najvyšší štít Slovenska a strana Republika je na samom vrchole, upozornil na to poslanec Ján Benčík. Problém by v tom nebol žiaden, keby turisti neboli na Lomnickom štíte.
Najvyšším štítom Vysokých Tatier je Gerlachovský štít, ktorého nadmorská výška je 2 655 metrov nad morom. Uhríkovci medzičasom príspevok vymazali, na ich stránke ho už nenájdeš.
https://www.facebook.com/janbenciknrsr/posts/299558432276417
Geografia nie je silnou stránkou politikov
Ten zároveň v príspevku pripomenul rok 2017, kedy kotlebovci išli na Veľký Kriváň, no skončili niekde úplne inde. Vlastenci zo strany Ľudová strana naše Slovensko chceli vystúpiť na najvyšší vrch Veľký Kriváň nachádzajúci sa v pohorí Malá Fatra. Namiesto toho však zdolali Kriváň vo Vysokých Tatrách.
So svojím výstupom sa kotlebovci pochválili aj na sociálnych sieťach. „S myšlienkou organizovať národné výstupy na Kriváň prišiel slovenský spisovateľ a vydavateľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký. Naplno sa však tradícia národných výstupov začala rozvíjať od 16. augusta 1841,“ cituje už zmazaný príspevok kotlebovcov Televízia Markíza.
Vlastenci v príspevku ďalej poukázali na to, že v tento deň Kriváň zdolali aj Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban, Michal Miloslav Hodža, Samo Bohdan Hroboň a ďalší významní slovenskí národovci.
Problémy narobila aj Tabak
Ďalšou političkou, ktorej meno sa spája s Vysokými Tatrami, je poslankyňa OĽaNO Romana Tabak. V júli 2021 sa na internete objavila fotografia, na ktorej sa Tabak kúpala v Studenovodských vodopádoch. To sa však neskôr zmenilo a Tabak si vraj pomýlila lokalitu.
Uviedla, že si chybne označila lokalitu. Kúpať sa mala v potoku. „Zle som označila miesto. Bol to potok, nie vodopády. Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané. Osobne som si bola vedomá zákazu kúpania len v plesách. Ospravedlňujem sa!“ napísala.
Fotku si na sociálnej sieti Tatranský národný park všimol a na jej základe podal podnet na inšpekciu. „Po prešetrení podnetu môže uložiť fyzickým osobám, podnikateľom a iným právnickým osobám sankcie v zmysle zákona o ochrane prírody,“ uviedla hovorkyňa Štátnej ochrany prírody Kristína Bocková.
Slovenská inšpekcia životného prostredia udelila poslankyni pokutu vo výške 500 eur, ktorú Tabak zodpovedne zaplatila.
Zimná uzávera pre politikov neplatí
Ten kruh uzavrieme Veronikou Remišovou, ktorá 1. novembra 2021 pridala na sociálnu sieť fotografiu zo symbolického cintorína pod Ostrvou v Mengusovej doline. Remišová uviedla, že miesto navštívila spolu s deťmi počas dňa Pamiatky zosnulých. Avšak v tom čase už platila v Tatrách zimná uzávera, čím porušila ministerka prísny zákaz.
Vicepremiérka Remišová najskôr uviedla, že si vždy dáva pozor na to, aby dodržiavala v prírode všetky pravidlá, ako uvádza portál Korzár. „Vždy sa presne pozriem na to, čo sa môže a čo sa nemôže,“ vysvetľovala.
Svoju chybu si však priznala po tom, ako denník SME uverejnil v sobotu večer príspevok o jej porušení zákazu.
„Zišla som z cesty a po turistickom chodníku som prešla asi 100 metrov na symbolický cintorín ku kaplnke si s deťmi uctiť pamiatku ľudí, ktorí zahynuli v horách. Spoločne s ďalšími turistami, ktorí išli okolo a na deň Všetkých svätých sa tiež zastavili pri kaplnke,“ uviedla pod príspevkom Remišová.
Vicepremiérka sa za svoj čin ospravedlnila a tvrdila, že je pripravená zaplatiť aj pokutu. „Musím si dávať lepší pozor, samozrejme, som pripravená zaplatiť pokutu a veľmi rada pôjdem robiť nejakú dobrovoľnú prácu v TANAP-e, aby som si svoju chybu odčinila,“ uzavrela svoje vyjadrenie na Facebooku Remišová.
Čítajte viac z kategórie: Politika
Zdroje: Facebook/Ján Benčík, Televízia Markíza, SME, Korzár