Ak si si prezeral cudzí profil, zrejme si odhalený. Meta sa ospravedlňuje za významnú chybu
- Facebook mal významnú chybu
- Ak si si prezeral niekoho profil, aplikácia mu mohla odoslať žiadosť o priateľstvo sama od seba
- Facebook mal významnú chybu
- Ak si si prezeral niekoho profil, aplikácia mu mohla odoslať žiadosť o priateľstvo sama od seba
Chyby na sociálnej platforme Twitter neboli ani zďaleka také významné ako v prípade Facebooku, no aj tak čelila kritike za rôzne bezpečnostné prešľapy. Tie mohli taktiež viesť k narušeniu údajov. Patria sem incidenty, pri ktorých boli prezradené alebo ohrozené informácie o používateľskom účte.
Viaceré kontroverzie s Twitterom za začali objavovať aj potom, ako platformu odkúpil miliardár Elon Musk.
Problémy zastihli aj sociálnu sieť LinkedIn. Ako informuje CSO Online, v júni 2021 sa zverejnili údaje o 700 miliónoch používateľov tejto sociálnej siete. Ovplyvnilo to viac ako 90 percent jeho používateľov.
Sieť napadol hacker „God User“, ktorý sa rozhodol databázu údajov ponúknuť na predaj. LinkedIn však tvrdil, že hacker neodhalil nič obzvlášť citlivé.
Získané údaje však obsahovali zoznam e-mailových adries, telefónnych čísel, záznamov o polohe vo svete, pohlavia používateľov a podobne.
TikTok
Ďalšie problémy sa spájajú aj napríklad s obľúbeným TikTokom. Ako sme ťa informovali, platforma je už dlhodobo obvinená zo zbierania dát o jej používateľoch.
Člen Federálnej komisie pre komunikáciu Brendan Carr napísal otvorený list, v ktorom vyzval spoločnosti Apple a Google, aby odstránili TikTok zo svojich obchodov s aplikáciami.
Je totiž presvedčený, že táto platforma predstavuje bezpečnostné riziko.
Carr tvrdí, že aplikácia vykazuje podozrivý vzorec správania v súvislosti s ochranou dát svojich užívateľov. „TikTok nie je len ďalšia videoaplikácia. To je len barančie rúcho, pod ktorým sa skrýva vlk. Doslova žne veľké množstvo citlivých údajov, ku ktorým sa podľa nových správ dostanú úrady priamo v Pekingu,“ uviedol.
S TikTokom sa spájajú obavy týkajúce sa zhromažďovania a zdieľania používateľských údajov, najmä s čínskou materskou spoločnosťou ByteDance.
Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality