Ako anonymný darca si môžeš zarobiť až 170-tisíc eur ročne. Stačí vedcom poslať poštou „časť seba“
- Možností na ľahký zárobok je niekoľko
- Niektoré si vyžadujú viac času, iné menej a niektoré môžeš len „preležať"
- Prinášame ti našich 5 bizarných tipov
- Možností na ľahký zárobok je niekoľko
- Niektoré si vyžadujú viac času, iné menej a niektoré môžeš len „preležať"
- Prinášame ti našich 5 bizarných tipov
Predaj svoj exkrement
TikTokerka Isa Fidelino objavila nevídaný spôsob, ako si ročne zarobiť takmer 170-tisíc eur. Tvrdí, že si darca exkrementov môže za jeden „kúsok“ prilepšiť až o 500 dolárov. Všetkých odkazuje na stránku humanmicrobes.org, ktorá vysvetľuje, prečo za tieto služby ponúka takýto slušný zárobok.
„Je veľkým problémom, že je veľká väčšina ľudí v modernej spoločnosti v zlom zdravotnom stave a má poškodený črevný mikrobióm.“ Human Microbes sa snaží nájsť „ľudí, ktorí sú dostatočne zdraví na to, aby mohli byť kvalitnými darcami stolice, a spojiť ich s lekármi, výskumníkmi a jednotlivcami, ktorí potrebujú znovu vyvážiť svoj črevný mikrobióm“.
Výskumníci potom zbierajú ľudský trus, teda najjednoduchší spôsob zberu črevných mikróbov a používajú ho na výskum alebo ako pomôcku na boj so smrteľnými črevnými infekciami.
Daruj svoje spermie
Áno, za darovanie spermií či vajíčok ťa skutočne čaká finančná odmena. Hoci to mnohé oddelenia opisujú skôr ako vynahradenie nákladov za vymeškaný deň v práci, pokrytie cestovného, stravné atď. Samozrejme, ženy dostávajú za svoje vajíčka väčšie „uhradenie nákladov“, keďže ide o komplikovanejší proces než u mužov.
Ak prejdeš testami a tvoje spermie budú vhodné, čaká ťa za jeden taký odber 80 až 100 eur. Ak si ale teraz hovoríš „super, to tam prídem každý deň a za týždeň mám zarobené“, asi ťa zabrzdíme. Keby tomu tak bolo, isto by sa tým už živilo zopár priateľov z tvojho okolia. Viac sa dozvieš v tomto článku, v ktorom sme sa celej tematike venovali podrobnejšie.
Venuj svoje mŕtve telo na vedecké účely
Náš posledný tip síce nie je taký veselý a tiež zaň človek nedostane odmenu, ide však o niečo, čo nás raz všetkých čaká. Pokiaľ sa obávaš smrti, svoje telo môže už vopred venovať na vedecké účely, ktoré sa sústreďujú najmä v oblasti rôznych typov výskumu a vzdelávania.
Vykonanie náležitého pohrebu je povinnosťou vyplývajúcou zo zákona o pohrebníctve. No nie vždy rodina zosnulej osoby dokáže takýto pohreb zabezpečiť. Preto sa telo niekedy rozhodnú darovať na výskumné účely ľudia bez finančných prostriedkov na poslednú rozlúčku (štandard v západných krajinách Európy a USA).
Ľudské telo pre výskumné účely je možné na Slovensku darovať iba na dvoch miestach – na anatomickom ústave lekárskej fakulty Univerzity P.J. Šafárika (Košice) a Univerzity Komenského (Bratislava), uvádza mediPRÁVNIK.
Nemožno darovať telo iné než vlastné. Taktiež je darovanie tela na výskumné účely bezodplatným činom, čo znamená, že za darovanie nedostanete žiadnu peňažnú odmenu. Nejde teda o finančnú čiastku (tú by si si už aj tak neužil/a), ale skôr o oslobodenie od tej, ktorú by za teba museli platiť pozostalí.
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti