Ako sa Slovák stal kráľom hotelierstva v New Yorku. Henry Kallan na slovenskej škole prepadal
- Henry Kallan si svoje úspechy vydrel
- Pred situáciou v Európe utiekol do New Yorku
- Henry Kallan si svoje úspechy vydrel
- Pred situáciou v Európe utiekol do New Yorku
Za hranicami našej celkom malej krajiny sa to plní šikovnými Slovákmi, ktorí dokazujú, že aj pokiaľ vyrastáš v malej dedinke, vieš urobiť dieru do sveta. Jedným z naozaj inšpirujúcich Slovákov je i Henry Kallan. Ten dokázal aj napriek režimu utiecť do veľkého sveta New Yorku, kde si vybudoval najprestížnejšiu sieť hotelov a je považovaný za jedného z najlepších vo „Veľkom jablku“.
Ako už však môžeš tušiť, tak ani Henry Kallan nedostal jeho postavenie ako na zlatom podnose. Je pekným príkladom pre každého, že tvrdá drina je základom dlhodobého úspechu.
V škole nikdy neexceloval
Tento svetový hotelier sa narodil v Šahách ešte počas fungovania Československa. Portál CZSK písal o tom, že škola nebola nikdy parketou mladého Henryho. Nielen, že mal horšie známky, ale pravidelne, každý rok mal prepadávať z viacerých predmetov. Podľa jeho slov si to však vždy vedel s profesormi nejako vybaviť.
„Ako chlapec som hrával futbal za Červenú hviezdu s Čapkovičovcami. Tréner tvrdil, že mám talent, ale otec trval na tom, že musím mať poriadnu profesiu, preto som chodil na strojarinu. Vôbec ma nebavila, pravidelne som prepadal z troch-štyroch predmetov. Ale učiteľov som presvedčil, aby ma nechali prejsť pod podmienkou, že vystúpim zo školy,“ povedal Kallan podľa CZSK.
Sľub, samozrejme, splnil a zo školy odišiel. Neskôr podľa portálu prestúpil na strojnícku školu do Trnavy. Tu sa však tiež dlho neohrial a rok a pol po príchode pokračoval na petržalskom gymnáziu.
„Po maturite som robil prijímačky do Trnavy, odbor telesná výchova a ruština. Zobrali ma, ale už vtedy som bol dohodnutý s priateľom, že ujdeme,“ dodal podľa CZSK. Ďalej doplnil, že si tento prestup musel vybavovať aj u ministerky školstva. Jeho študijná povesť mu totiž veľmi nepriala.
Už v puberte sa ukázali jeho silné stránky
Na Kallanovom príbehu je inšpirujúca hlavne jeho cieľavedomosť. Už v mladom veku vedel, čo chce od života, a za svojimi cieľmi si vytrvalo išiel. Už ako tínedžer sa túžil, ako sme už vyššie spomenuli, stať futbalistom. Zo začiatku mal aj našliapnuté na túto kariéru.
Pre Forbes povedal, že do svojich 19 rokov hrával profesionálne v Rakúsku a neskôr sa mu naskytla možnosť emigrovať do USA, kde skúsil hrať za New York Cosmos.
Ďalej uviedol, že v tomto tíme boli jeho spoluhráči zväčša cudzinci a v tomto prostredí nevidel potenciál naučiť sa dostatočne dobre po anglicky. Už vtedy totiž vedel, že naučenie jazyka bude kľúčovým bodom pre jeho ďalšie úspechy. Preto sa zamestnal ako busboy (čašník, resp. zberač riadu, pozn. red.) v Hoteli Gotham.
Postupne sa vypracoval na vrchol
Na to, aby sa v profesijnej kariére posunul ďalej, sa musel zlepšiť v angličtine. Spolu s tým sa mu zvýšilo podľa jeho vlastných slov, aj sebavedomie a uchádzal sa o jeho prvú serióznejšiu prácu v hotelierstve. Išlo o pozíciu recepčného v hoteli Plaza. Získanie tejto práce však nebolo len také jednoduché.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Kedy sa rozhodol pre emigráciu odišiel z Európy do USA a ako ju uskutočnil
- Aký problém preňho predstavoval jazyk
- Ako sa vypracoval na vlastníka najlepšej siete hotelov v New Yorku
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy