Apple, Samsung aj Xiaomi: Ľudia hlásia totožný problém so smart hodinkami. Spúšťa ho tetovanie
- Ak máš tetovanie, zbystri pozornosť
- Možno si dvakrát rozmyslíš kúpu tohto zariadenia
- Ak máš tetovanie, zbystri pozornosť
- Možno si dvakrát rozmyslíš kúpu tohto zariadenia
Tetovanie sa stalo neskutočným trendom. Zatiaľ čo pred ešte pár desiatkami rokov by ho privlastnili zločincom alebo kriminálnikom, dnes už je pohľad na toto umenie úplne odlišný. Na ulici možno nájdeš väčšie percento potetovaných ako nepotetovaných. Ak však máš nejaké tetovanie, konkrétnejšie na predlaktí, tak by si mal spozornieť.
Po osobnej skúsenosti viacerých potetovaných ľudí ti totiž nemusia fungovať tvoje inteligentné hodinky úplne tak, ako by mali. Na internete, samozrejme, kolujú aj rôzne rady, ako tomuto problému zabrániť.
Tetovanie nejde ruka v ruke s inteligentnými hodinkami
Tetovanie môže priamo zasahovať do funkcií inteligentných hodiniek. Je to preto, že smart hodinky používajú optické senzory na sledovanie srdcového tepu a hladiny kyslíka v krvi. Je to zväčša funkcia, pre ktorú si väčšina ľudí aj samotné hodinky zakúpi. Problém však nastáva v prípade, že máte tetovanie akurát na zápästí v oblasti, kam doľahnú senzory.
Svetlo, ktoré tieto senzory totiž zachytávajú, môže čierny atrament v koži blokovať. V praxi to však neznamená len nepresné meranie. Jeden z ďalších problémov nastáva, keď máš zapnutú detekciu zápästia. Budeš musieť zadávať pinkód zakaždým, keď sa chceš pozrieť na hodinky.
Ďalším spôsobom, ako môže tetovanie ovplyvniť funkcie inteligentných hodiniek, je podľa portálu TechAcute rušenie elektrických signálov. Hodinky využívajú na komunikáciu so senzormi elektrické signály. Tetovanie medzi hodinkami a senzormi by mohlo rušiť elektrické signály a brániť správnemu fungovaniu hodiniek.
Nezáleží dokonca ani na značke inteligentných hodiniek. Rovnaký problém mali užívatelia Apple Watch, Samsung Watch, Garmin, FitBit, ale aj Xiaomi hodiniek.
Aké je riešenie?
Podľa viacerých príspevkov na Reddite môžete vyriešiť problém troma riešeniami. Prvou cestou by bolo podstúpiť laserové odstránenie. To však pre mnohých potetovaných neprichádza do úvahy.
Druhým, trošku menej drastickým riešením by bolo si vypnúť detekciu zápästia v nastaveniach. Aj toto riešenie prináša značné obmedzenia. Aj keď si síce nemusíš odomykať tvoje hodinky pri každom dvihnutí ruky, tak prídeš o možnosť funkcie platenia cez toto zariadenie.
S nasledujúcim riešením sa s nami podelil kameraman Boris Holečko, ktorý tento problém riešil v minulosti na svojom instagramovom profile.
„Vyriešil som to tak, že som vypol detekciu zápästia. Na pozadí času však nemerajú v podstate nič. Pri zapnutom tréningu aspoň nevypadávajú a merajú vcelku presne BPM. K tomu som však ešte musel dokúpiť hrudný pás, ktorý používam pri behu alebo boxe.“
Ešte jedna otázka však zostáva nezodpovedaná, a to tá, ako docieliť správne meranie tvojho spánku? Aj na toto si Boris našiel svoje vlastné kreatívne riešenie.
„Na noc si dávam dlhší remienok a hodinky si dám na členok. Zapnem detekciu zápästia a vtedy zvládnu merať aj spánok. Žiaľ sa mi zdá, že nie úplne presne. Stále však lepšie ako nič.“
Na internete sa objavilo aj veľké množstvo tutoriálov, ako opraviť tento problém vďaka pištoli na tekuté lepidlo. Tieto metódy sú však veľmi riskantné a môže sa stať, že si svoje hodinky zničíš úplne.