Billa sťahuje jednu z najobľúbenejších potravín. Varuje pred zdravotným rizikom

  • Nebezpečný šalát sa objavil v známych predajniach na Slovensku
  • V obale sa našiel cudzí predmet
Nebezpečný šalát v obchode na Slovensku
Ilustračný obrázok Archív Canva
  • Nebezpečný šalát sa objavil v známych predajniach na Slovensku
  • V obale sa našiel cudzí predmet

Obchodný reťazec BILLA zo svojich predajní na Slovensku nebezpečný šalát. Ide o produkt s označením BILLA Easy – Caesar šalát 210g.

Spoločnosť zákazníkov upozorňuje na to, že v súčasnosti v spojitosti s jeho konzumáciou nemožno vylúčiť zdravotné riziko. V obale sa totiž našiel cudzí predmet. BILLA bližšie nešpecifikovala, o čo ide.

Podotýka však, že z predaja preto sťahuje šaláty s dátumom spotreby 17.5.2024, šarža L:0319241 a s dátumom spotreby
13.5.2024, šarža L:0618241.

„Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti. K informovaniu a nadväzným krokom sme pristúpili bezodkladne po získaní daných informácií. Zároveň robíme všetky potrebné kroky, aby sme zistili dôvod pochybenia u dodávateľa a aby sme sa do budúcnosti vyhli s tým spojeným nepríjemnostiam,“ píše spoločnosť.

Ak si si šalát zakúpil, vrátiť ho môžeš v ktorejkoľvek predajni BILLA a nepotrebuješ na to ani pokladničný blok. Spoločnosť ti vráti plnú sumu, ktorú si za produkt zaplatil.  

Nebezpečný tovar

Ako sme ťa informovali minulý týždeň v tomto článku, z trhu sa stiahli aj ďalšie výrobky, o ktorých rozhodla Slovenská obchodná inšpekcia (SOI).

Ide o výrobky predlžovací prívod JONEX, typ PS-360, bielej farby dĺžky 3 m s tromi zásuvkami bez vypínača a predlžovací prívod ELGOTECH, typ 04GN, čiernej farby dĺžky 1,5 m so štyrmi zásuvkami bez vypínača. Oba tieto výrobky sú poľského pôvodu.

SOI upresnila, že oba výrobky môžu potenciálne spôsobiť úrazu elektrickým prúdom. Môže za to „nedostatočné konštrukčné vyhotovenie výrobku, kedy vidlicu spotrebiča triedy ochrany I je možné zasunúť do zásuvky predlžovacieho prívodu určeného pre spotrebiče triedy ochrany II“.

„Výrobok tak neposkytuje žiadnu ochranu pred úrazom elektrickým prúdom v prípade zapojenia spotrebiča triedy ochrany I do tohto predlžovacieho prívodu.“

Inšpekcia odporúča, aby ich zákazníci vo vlastnom záujme prestali používať a nariadila ich stiahnutie z trhu. 

„Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny, opravu výrobku v primeranom čase, ak možno zaistiť bezpečnosť opraveného výrobku alebo na výmenu výrobku za bezpečný výrobok rovnakého typu a aspoň rovnakej hodnoty a kvality na základe výslovného súhlasu spotrebiteľa,“ citovali sme inšpektorov.

Elektrizujúci skúter

Ešte predtým SOI upozorňovala tiež na elektrický skúter Hecht COCIS, typ CP-1. Ten skúter patrí do kategórie L1e-B a vyrába ho spoločnosť HK SHANSU TECHNOLOGY LIMITED z Hongkongu. Jazda na na môže spôsobiť zranenia hlavy, trupu, krku a poranenie končatín či úraz elektrickým prúdom, informovali sme.

Inšpektori pri skútri odhalili spolu až 22 nedostatkov, ktoré môžu ohroziť zdravie zákazníka. Problémy odhalili pri brzdách, indikácii rýchlosti, predpísanej farbe kontroliek či pri pohľade na displej. Celý zoznam problémov nájdeš na tomto odkaze.

Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality

Zdroje: BILLA, Archív SIU, Archív SIU

Najnovšie videá

Trendové videá