Bývala vojačka sa živí túlením k ľuďom, za noc berie vyše 1 000 eur
- V minulosti pôsobila v armáde
- Teraz pracuje ako certifikovaná koučka, ktorá poskytuje služby, aké na trhu chýbali
- V minulosti pôsobila v armáde
- Teraz pracuje ako certifikovaná koučka, ktorá poskytuje služby, aké na trhu chýbali
Missy Robinson je Austrálčanka, ktorá našla nevšednú dieru na trhu. Vytvorila si pracovnú pozíciu, o ktorú je až nečakane vysoký záujem, a za svoje služby si pýta peniaze, o akých by sa mnohým mohlo len snívať. Všetky jej služby ponúka prostredníctvom jej oficiálneho webu.
43-ročná influencerka v minulosti slúžila v armáde a priznáva, že táto práca sa v istej miere podpísala aj na jej psychickom zdraví, pretože ju počas služby sexuálne napadli. Následne jej diagnostikovali posttraumatickú stresovú poruchu.
Ako uvádza slovenský rezort zdravotníctva vo svojej správe, tento termín sa používa na vyjadrenie úzkostnej poruchy, ktorá sa typicky rozvíja po emočne ťažkej, stresujúcej udalosti, ktorá svojou závažnosťou presahuje zvyčajnú ľudskú skúsenosť a býva traumatickou pre väčšinu ľudí.
Takouto traumatickou udalosťou je napríklad výbuch bomby, vojenské udalosti, prírodné katastrofy, no aj traumy spôsobené ľuďmi, ako je napríklad prepadnutie či znásilnenie.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Missy sa preto rozhodla zmeniť prácu na menej stresujúcu a začať celkom novú etapu svojho života. Netají sa tým, že po skúsenostiach z armády potrebovala do svojho života vniesť viac relaxu.
Certifikovaná koučka sa rozhodla zmeniť povolanie na oveľa príjemnejšie. Stala sa z nej objímajúca terapeutka a trénerka sebavedomia. Cenník za maznanie začína na v prepočte 100 eur za hodinu. Má však stálych zákazníkov, ktorí za celonočné objímanie platia až 1 300 eur.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Klientmi sú väčšinou muži, no sem tam k nej zavítajú aj ženy. Dámy podľa jej slov priťahuje najmä potreba podpory, napríklad po skončení vzťahu. Ľudia využívajúci služby Missy sa môžu sami rozhodnúť, či ju chcú pozvať domov, prenajať si hotelovú izbu alebo sa stretnúť na mieste, ktoré ona sama vyberie.
Missy Robinson prijíma každého, kto potrebuje podporu. Najčastejšie ide o tých ľudí, ktorí nemajú blízkeho, ktorý by im niečo podobné mohol zabezpečiť.
Austrálčan hovorí, že nedostatok dotyku zhoršuje pocit osamelosti a môže viesť k zlým návykom, ako je prejedanie sa, fajčenie či obhrýzanie nechtov .
Žena svoju prácu prirovnáva k povolaniu masérky a ako sama tvrdí, jej dotyk mnohým pomáha zbaviť sa strachu, bolesti či pocitu osamelosti. Svojím spôsobom pracujem ako masérka, dotyk využívam ako spôsob, ktorým vie oslobodiť klientov od bolesti.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Pripomína, že koža je najväčší ľudský orgán a brána k našim emocionálnym schopnostiam. Nie je pritom žiadnym tajomstvom, že sa nájdu aj takí, ktorí dotýkanie jednoducho nenávidia a už len predstava chytať sa niekoho iného v nich vzbudzuje odpor. Missy je ale presvedčená, že každý z nás má v sebe viac alebo menej skrytú potrebu dotykov.
Missy zdôrazňuje, že jej terapia objímaním nesúvisí so sexuálnymi službami a jej služby majú klientom najmä zlepšiť náladu.
„Dotyková terapia nie je o sexe. Ide o liečenie tela, mysle a ducha a na výhody dotyku sa niekedy zabúda, pretože ich možno považovať za zakázanú formu ľudského kontaktu.“
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Pred stretnutím s každým klientom podpisuje špeciálnu zmluvu, v ktorej sa uvádza, že dotyky nebudú mať sexuálny charakter. Nedostatok maznania podľa nej spôsobuje u ľudí zvýšenú frustráciu až záchvaty agresivity.
„Štúdie dokázali, že upokojujúci dotyk môže urobiť merateľne hlbšie veci s naším emocionálnym stavom; objatie namiesto podania ruky alebo bozk na čelo namiesto úsmevu môže psychicky zlepšiť našu náladu a poskytnúť útechu, či už si to uvedomujeme alebo nie,“ objasňuje skúsená koučka.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
„Je to brána k nášmu emocionálnemu zdraviu, pretože naša pokožka posiela do mozgu správy o tom, čo sa deje vonku (ako je teplota, bolesť, potešenie atď.). Je dôležité si uvedomiť, že dotyky nie sú vždy len o sexuálnej intimite a že je v poriadku, keď sa vás niekto dotýka,“ dodáva.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy
Zdroj: missysworld.com.au