Bývalý šéf SIS Pčolinský reaguje: Kto je zodpovedný za vyvraždenie viac ako 200 ľudí na juhu Slovenska?
- Masaker na juhu Slovenska má na svedomí vyše 200 životov
- V exkluzívnych rozhovoroch s Ivanom Megom prehovorili kľúčové osobnosti
- Masaker na juhu Slovenska má na svedomí vyše 200 životov
- V exkluzívnych rozhovoroch s Ivanom Megom prehovorili kľúčové osobnosti
Relácia Na Stope s Ivanom Megom na platforme Startitup ponúka unikátny pohľad na kriminálne dianie na Slovensku. Ivan Mego sa v nej venuje aktuálnym udalostiam prostredníctvom rozhovorov s advokátmi, politikmi, trestancami a známymi osobnosťami. Skúma zložité témy, kde je ťažké odhaliť pravdu a objasniť všetky súvislosti.
Pre fanúšikov krimi sme pripravili výber TOP epizód Na Stope s Ivanom Megom, ktoré by si nemal premeškať. Každá časť prináša nový pohľad na exkluzívne rozhovory a detailné analýzy.
Aktuálne získaš všetok náš premium obsah za 5,99 eur.
Gang na juhu Slovenska
V relácii Na Stope s Ivanom Megom sa predstavil Roman Osuský, bývalý riaditeľ útvaru SIS zameraného na boj proti organizovanej kriminalite. V rozhovore sa venovali vyvraždeniu viac ako 200 ľudí na juhu Slovenska. Ivan Mego spovedal aj Jaroslava Spišiaka, niekdajšieho policajného viceprezidenta a prezidenta, a Bélu Bugára, dlhoročného politika. Obaja naznačili, že za masakrom mohla stáť Slovenská informačná služba.
Tieto obvinenia vyprovokovali Romana Osuského, aby otvorene prehovoril o fungovaní SIS. Poslal tvrdé odkazy Spišiakovi a Bugárovi, ktorí tvrdili, že SIS neplnila svoje úlohy a neposkytla potrebné informácie. Osuský priznal, že SIS mohla poskytnúť viac informácií, ale odmietol, že by neposlali žiadne. Podľa neho SIS poslala polícii niekoľko správ o miznutí ľudí a aktivitách zločineckej skupiny okolo Ľudovíta Sátora, no nedostali spätnú väzbu.
Osuský tiež spomenul stretnutie medzi SIS a policajným prezídiom, kde bol aj Spišiak. Na otázku, ako môže SIS pomôcť, Spišiak údajne odpovedal, že najlepšie pomôžu, ak sa nebudú miešať. Celý rozhovor s Romanom Osuským, ktorý hľadá odpovede na otázky o zodpovednosti za masaker na juhu Slovenska, si môžeš pozrieť v tomto videu:
EXKLUZÍVNE Bývalý funkcionár SIS si nedal servítku pred ústa. „Poviem, ako to bolo so sátorovcami.“
Mafia, vyhrážky a granát pred domom
Ľudovít Sátor a jeho gang spôsobili na juhu Slovenska od roku 1992 do 2010 smrť viac ako 200 ľudí. Reportér Ivan Mego sa snaží zistiť, kto za tieto činy nesie zodpovednosť. Prečo boli policajti bezmocní? Prečo tajná služba nereagovala na stovky nezvestných? Čo robili politici, keď na juhu vládol strach?
V relácii Na Stope Ivan Mego vyspovedal Jaroslava Spišiaka. Ten priznal, že v roku 1998 našiel na stole 113 spisov nezvestných z okresu Dunajská Streda. Podarilo sa im nájsť len jedno telo, obhorené a zastrelené na smetisku. Aj keď sa Spišiak stal neskôr policajným prezidentom, odpoveď na otázku zodpovednosti stále chýba.
V ďalšej časti relácie vystúpil Béla Bugár, významný politik s podporou z južného Slovenska. Opísal svoje skúsenosti s mafiou, vrátane vyhrážok a granátu pred domom. Priznal, že vedel o zmiznutiach, no nečakal, že obetí bude cez dve stovky. Diskutoval aj o tom, kto by mal niesť zodpovednosť za tieto zverstvá.
Kto je zodpovedný za stovky Sátorových obetí?
Séria relácií V teréne s Ivanom Megom šokovala celé Slovensko, keď odhalila zverstvá Ľudovíta Sátora a jeho gangu. Od roku 1990 do 2013 sa na juhu Slovenska odohrali desivé udalosti, ktoré zanechali státisíce divákov v úžase.
Ľudovít Sátor, považovaný za najväčšieho zabijaka v histórii Slovenska, má na svedomí viac ako 100 obetí. Spolu s kumpánmi zavraždili vyše 200 ľudí, vrátane „bielych koní“, členov konkurenčných gangov, objednaných vrážd a nevinných obetí.
Gang Sátora nepoznal žiadne hranice. Na objednávku zavraždili matku dvoch detí Katarínu Hrozányovú, Sátor zabil svoju svokru Julianu Ollariovú a medzi obeťami bola aj nevinná 21-ročná Anita. Tá bola vo štvrtom mesiaci tehotenstva, ktorá sa stala obeťou len preto, že bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.
Diváci žiadali reakciu bývalého policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka, ktorý prijal pozvanie do relácie Na Stope. V úvode si vypočul svedectvo sestry muža, ktorého sátorovci popravili spolu s jeho tehotnou priateľkou. Spišiak sa rozhovoril o prípade Anity Farkašovej a Františka Nagya, o ktorých vraj v čase ich zmiznutia nevedel. Priznal, že v roku 1998 evidovali 113 nezvestných a našli len jedno telo.
Spišiak sa vyjadril aj k tomu, prečo počet obetí gangu presiahol 200. Kto je za tieto zverstvá zodpovedný? Čo robili policajti a tajné služby? Celý rozhovor s Jaroslavom Spišiakom nájdeš v sekcii PREMIUM.
Jaroslav Spišiak pod paľbou otázok: Kto je zodpovedný za stovky Sátorových obetí?
Vladimír Pčolinský o fungovaní SIS
V relácii Na Stope sa postupne predstavili významné osobnosti, ako bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak a dlhoročný politik z juhu Slovenska Béla Bugár. V ďalšej epizóde prijal pozvanie Vladimír Pčolinský, bývalý šéf Slovenskej informačnej služby.
Pčolinský, ktorý pôsobil aj ako Generálny riaditeľ Kancelárie ministra vnútra Vladimíra Palka v rokoch 2002 až 2006, teda v období, keď sátorovci na juhu Slovenska najviac vraždili, prehovoril o fungovaní Slovenskej informačnej služby. Diskutoval aj o dôvodoch, prečo štát nedokázal ochrániť obyvateľov pred týmto vražedným gangom.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Prehľad najlepších epizód Na stope s Ivanom Megom
- Exkluzívny pohľad do radov obávanej skupiny sátorovcov
- Ktoré známe osobnosti prehovorili o krimi prípadoch
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska