Bývalý slovenský politik svojou fotkou baví internet hneď v niekoľkých krajinách sveta
- Mečiar dosiahol svetovú slávu
- Podľa známej stránky Squatting Slavs in Tracksuits je bývalý premiér Slovenska - Mečiar pravdepodobne tá najslovanskejšia vec, akú kedy uvidíte
- Mečiar dosiahol svetovú slávu
- Podľa známej stránky Squatting Slavs in Tracksuits je bývalý premiér Slovenska - Mečiar pravdepodobne tá najslovanskejšia vec, akú kedy uvidíte
Alexandru Matesan je 19-ročný chalan stojaci za dnes už populárnou stránkou Squatting Slavs in Tracksuits, ktorá má viac ako milión fanúšikov. Na svojej stránke zhromažďuje zväčša fotky Rumunov, Poliakov či Rusov v teplákových súpravách. Na tejto stránke najnovšie zahviezdil aj náš bývalý premiér Vladimír Mečiar.
Na fotke je zachytený v ležérnom outfite, ktorým by nepohrdol žiaden „Slovan“. Admini stránky sa o ňom vyjadrili ako o tej najslovanskejšej veci, ktorú môže človek vidieť. Čierna baranica, vetrovka z 80-tych rokov a prázdna fľaša od pálenky už len dotvárajú kúzlo okamihu, zachyteného na fotografii.
Mečiar je tak výraznou osobnosťou, že nepriťahuje len záujem médií ale aj dokumentaristov a filmárov. Minulý rok vyšiel film s príznačným názvom Mečiar, ktorý v produkci HBO Europe a spoločností PubRes a Negativ natočila režisérka Tereza Nvotová. Film sleduje život bývalého slovenského politika Vladimíra Mečiara a jeho dopad na slovenskú spoločnosť, vrátane osobného života autorky, ktorá mala v čase Nežnej revolúcie jeden rok.
Po páde komunistického režimu sa do konkurzu na ministra vnútra prihlási do tej doby neznámy právnik z malomesta – Vladimír Mečiar. Ten sa po výhre dostáva až na politický vrchol, odkiaľ vládne krajine celkom bez škrupulí a za pomoci v demokratickom zriadení, ťažko pochopiteľných praktík. Snímok Mečiar nepojednáva len o jednej etape slovenských dejín. Popisuje aktuálnu a v súčasnosti veľmi aktuálnu tému, nakoľko podobný archetyp politika sa objavuje po celom svete. Podľa portálu ČSFD dosiahol tento film tržby 66,332 dolárov.
Režisérka dokumentu, Teraza Nvotová najskôr natočila tento kúsok ako stredometrážny bakalársky fil na FAMU. V roku 2013 ho s veľkým ohlasom prezentovala na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Jihlavě. Snímok postupne rozšírila do podoby celevečerného filmu. Zo 100 hodín natočeného materiálu a 250 hodín archívnych záznamov však nemohla použiť všetko.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy