Čarovný svet „bullet journalingu“. Zošity, ktoré ti pomôžu zorganizovať život od základov
- Tsunami informácií sa na nás dennodenne valí z každej svetovej strany
- Dovoľ aby sme ti predstavili kreatívne záchranné koleso - bullet journaling
- Tsunami informácií sa na nás dennodenne valí z každej svetovej strany
- Dovoľ aby sme ti predstavili kreatívne záchranné koleso - bullet journaling
Na začiatok potrebuješ len zošiť, pero a chvíľku voľného času. Ak máš chuť do diáru zainvestovať trochu viac, rozhodne si kúp kvalitnejší notes. Na trhu je momentálne mnoho špecializovaných prototypov, odporúčame však najmä The Žurnál s predpripravenými stranami alebo Moleskine v prípade, že si celý journal chceš pripraviť sám. Hrnček čaju alebo kávy je voliteľný, ale rozhodne odporúčaný.
A inšpirácia? Na internete je jej viac než dosť. Bullet journalingu sa totiž venuje komunita ľudí po celom svete. Každý jeden člen komunity má svoj vlastný štýl, s ktorým si diár zdobí a využíva možnosti journalingu inak. Pozrieme sa teda na niektoré typy, ktoré by sa ti na začiatku tvojho putovania mohli hodiť.
https://www.instagram.com/p/BkwDq6Cgl3Z/?taken-by=amandarachdoodles
#1 Týždenný prehľad/ Weekly spread
Bullet journal bez týždenného prehľadu je ako les bez stromov. Nečudo, že táto forma organizácie je najznámejšia a najrozšírenejšia, je rozhodne aj najlepším oknom do nastávajúceho týždňa. Ponúka priestor na spísanie všetkých budúcich stretnutí a povinností na každý osobitný deň.
Okrem praktickej stránky sa tu dá vyhrať aj umelecky, či už drobnými kresbami, alebo nalepením obrázkov, nálepiek či farebných pások.
https://www.instagram.com/p/Bk5PmI1HFO-/?taken-by=pacificnotationhttp://
https://www.instagram.com/p/BUZzTxsFJ2-/?taken-by=studywithinspo
#2 Kalendár
Či už si stiahneš verziu na vytlačenie, alebo radšej siahneš po pravítku, mesačný kalendár sa ti určite zíde. Do štvorcových políčok o veľkosti minimálne 3×3 cm si môžeš okrem udalostí, akcií a sviatkov dopísať aj meniny na každý deň v mesiaci. Celú dvojstranu na koniec doplň nejakým zaujímavým vzorom alebo čmáranicou a kalendár je hotový.
https://www.instagram.com/p/BjhvIAwhziY/?taken-by=plslars
https://www.instagram.com/p/BjfUNMFhueT/?taken-by=ajournalbyannie
#3 Habit Tracker
Tridsať dní, tridsať políčok, hrsť povinností a zvykov. Za pomoci habit trackeru si môžeš odsledovať ako často behávaš, perieš, čítaš či vynášaš smeti. „Trackovať“ sa dá skutočne čokoľvek. Do tohto mesačného projektu sa však pusti len v prípade, že ti nevadia záväzky. Habit tracker si totiž bude vyžadovať malú dávku tvojej pozornosti každý deň.
https://www.instagram.com/p/BlKo7DtHw1w/?taken-by=bullet.rookie
https://www.instagram.com/p/BkNNtf6nlyU/?taken-by=hollylovesplanning
#4 Mood Tracker
Podobne ako habit tracker, aj mood tracker má za úlohu dokumentovať, tentokrát však ide o tvoje pocity. Na každý deň v roku je vyhradený jeden štvorček, na každú náladu zase iná farba. Ak ti je jedno políčko na deň málo, je tu stále možnosť využiť jedno políčko na dopoludnie a jedno na popoludnie. Cieľom je vnímať seba a to, čo sa v nás každý deň odohráva.
https://www.instagram.com/p/Bk0BWSrBQs0/?taken-by=studyproductively
https://www.instagram.com/p/Bk8Lnh9HEC0/?tagged=moodtracker
#5 Journaling
Od mood trackeru sa posúvame ďalej na samotný journaling alebo písanie denníku. Možno si zo začiatku povieš, že denník si píšu len malé dievčatá a nevidíš dôvod, prečo by si mal robiť to isté. Prináša však mnohé pozitíva – aj pár viet o tvojom dni ti dá možnosť zamyslieť sa nad tým, čo sa ti vlastne udialo alebo za čo si vďačný. Okrem organizácie svojich povinností si taktiež urobíš poriadok vo svojich myšlienkach.
https://www.instagram.com/p/BeIvO1bFlaI/?taken-by=pacificnotation
https://www.instagram.com/p/Bkz-KM_gB7Y/?saved-by=viktoriahusarcikova
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy