Čo pred nami Putin skrýva? Môžu to byť dvojníci, ale aj vopred pripravené videá
- Vladimir Putin má mať dvojníkov
- Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
- Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile
- Vladimir Putin má mať dvojníkov
- Stretnutie s letuškami bolo nahraté dopredu
- Počas demonštrácií si užíval dovolenku vo svojej vile
Putinova ruka cez mikrofón
Vladimir Putin sa začiatkom marca 2022 stretol s letuškami spoločnosti Aeroflot, ktorú silno zasiahli sankcie na Rusko, ktoré začala začala zavádzať Európa vrátane ostatných krajín Západu na Rusko hneď po vypuknutí vojny na Ukrajine. Putin v tom čase viedol s letuškami humornú diskusiu a hovoril im o dôvodoch, prečo spustil „špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine“.
Pri tomto stretnutí povedal, že krajina, ktorá vyhlási bezletovú zónu nad Ukrajinou, sa priamo zapojí do ozbrojeného konfliktu s Ruskom.
Putin sa však neodvážil stretnúť s letuškami Aeroflotu naživo, video natočil vopred pred zeleným pozadím. Aspoň sú o tom presvedčení Ukrajinci, ktorí medzi sebou šíria video z tlačovej konferencie Vladimira Putina. Upozorňujú, že niektoré predmety, napríklad mikrofón, sa stali „záhadne“ polopriesvitnými a v jednom momente Putinova ruka prechádza priamo skrz mikrofón.
Video zdieľal aj twitterový účet spravodajského kanála Nexta s dodatkom, že Zelenskyj sa Putinovi priamo vysmieva tým, že pohne mikrofónom.
Video vyzerá tak, akoby žena sediaca vedľa Putina, ktorá sa naňho zrejme mala pozerať, sa v skutočnosti nepozerala na neho, ale niekam do priestoru. Rovnako aj iné dáta uviedli, že video je strihané v program Adobe Afer Effects.
Známy zberateľ hoaxov, ktorý na ne upozorňuje, novinár BBC Shayan Sardarizadeh na svojom Twitteri upozorňuje, že video je zavádzajúce. Ilúzia priesvitného mikrofónu a ruky prechádzajúcej cez predmety má podľa neho vysvetlenie.
This TikTok video claims to show intense fighting between Russian and Ukrainian forces, racking up 7.3 million views.
It was taken in 2014 in the Chechen capital, Grozny, during a deadly attack by an armed jihadist group. pic.twitter.com/tiwXRKHCXZ
— Shayan Sardarizadeh (@Shayan86) March 5, 2022
„Je to ilúzia, ktorá je spôsobená nízkym rozlíšením a kompresiou videa na Twitteri. Stačí si pozrieť video s lepším rozlíšením a nenájdeme na ňom nič zvláštne. Rovnaké konšpirácie sa šírili aj v súvislosti s videom Joea Bidena minulý rok,“ napísal na Twitteri novinár.
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.