Digitálne euro nebude nebezpečné. Odborníci prezradili, ako bude fungovať v praxi

  • Digitálne euro by malo byť zavedené už čoskoro
  • Odborníci pre Startitup prezradili, aká bude jeho hodnota a ako by mohlo fungovať v praxi
digitalne euro
Ilustračná foto Canva/Artystarty, Canva/claudiodivizia
  • Digitálne euro by malo byť zavedené už čoskoro
  • Odborníci pre Startitup prezradili, aká bude jeho hodnota a ako by mohlo fungovať v praxi

Kryptomeny sa v posledných rokoch stali bežnou súčasťou finančného sveta, pričom ich popularita neustále rastie. V tomto kontexte Európska centrálna banka pripravuje zavedenie digitálneho eura, ktoré by malo priniesť nové možnosti pre digitálne transakcie a zároveň posilniť stabilitu a bezpečnosť platobného systému v eurozóne. 

Európska centrálna banka na svojej webovej stránke uvádza, že pri digitálnom eure by išlo o digitálnu menu centrálnej banky, ktorá by bola elektronickým ekvivalentom hotovosti. Má byť doplnkom bankoviek a mincí, ktorý by pre ľudí znamenal ďalšiu možnosť platby.

Dvaja odborníci pre Startitup uviedli, aké sú možné riziká digitálneho eura a čo od príchodu digitálneho eura na trh znamená pre bežného občana.

Netreba sa špeciálne pripravovať

Olívia Lacenová, hlavná analytička brokera Wonderinterest Trading, uviedla, že nie je potrebné sa nijako špeciálne na príchod digitálneho eura pripravovať. 

„Platba digitálnym eurom totiž bude identická ako pri používaní hotovosti, len bez nutnosti nosiť pri sebe peňaženku. Samozrejme, vždy je dobré situáciu sledovať, informovať sa o aktuálnej situácii a konkrétnych krokoch, ktoré budú s nástupom digitálneho eura súvisieť a ktoré neskôr uľahčia jednotlivcom jeho používanie,“ uviedla Lacenová. 

Analytik brokera Investing Fox David Matulay však upozorňuje, že ľudia by sa mali orientovať v téme a vyhnúť sa dezinformáciám a čiastočne nesprávnym informáciám. „Platí totiž, že digitálne euro určite nebude nebezpečnejšie ako tradičná platobná karta,“ hovorí Matulay. 

V porovnaní s kryptomenami sa líši v tejto zásadnej veci

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Európska centrálna banka, Národná banka Slovenska

Najnovšie videá

Trendové videá