Fero prebicykloval Slovensko za tri dni. Spal len 10 hodín, najväčšie prekvapenie ho čakalo na východe (TIPY)

  • Jazda večer v horách bola miestami desivá
  • Fera najviac prekvapilo východné Slovensko
  • Toto sú najlepšie miesta na Slovensku na cyklotúru
Fero prešiel Slovenskom za necelé tri dni
Fero prešiel Slovensko za necelé tri dni archív/Peter Borko
  • Jazda večer v horách bola miestami desivá
  • Fera najviac prekvapilo východné Slovensko
  • Toto sú najlepšie miesta na Slovensku na cyklotúru

Race through Slovakia sú cyklistické vytrvalostné preteky, počas ktorých sa jazdci môžu spoliehať len na vlastnú silu, schopnosti a využívať len služby, ktoré sú prístupné každému účastníkovi. Fero Koseček si dal výzvu, že tieto preteky zdolá a prebicykluje sa naprieč Slovenskom.

Preteky sa začínali v Bratislave a Fera zaviedli na výnimočné miesta Slovenska. Jednotlivé úseky zároveň preverili aj jeho odhodlanie a aj fyzickú silu.

Hoci boli na začiatku momenty, keď to chcel vzdať, neodradili ho ani defekty, ktoré počas cesty dostal. Fero prešiel skoro 1 000 kilometrov naprieč Slovenskom a je to zážitok, ktorý by doprial každému. 

  • Ako vyzerala cesta na bicykli naprieč Slovenskom?
  • Aké boli pre Fera najťažšie momenty?
  • Kde prespával počas pretekov?
  • Čo všetko si zbalil na trojdňovú cestu?

Takmer 1 000 kilometrov na bicykli počas troch dní. Ako vyzerala tvoja cesta naprieč Slovenskom?

S odstupom času na to spomínam iba pozitívne. Je to taký spomienkový optimizmus. Boli to pre mňa fakt brutálne momenty. Zážitok na celý život. Navštívil som krásne miesta, spoznal som sám seba.

Ale moja cesta bola aj o bolesti a o prekonávaní sa. Boleli ma rôzne časti tela. Napríklad druhý deň som to chcel úplne vzdať.

Koniec koncov to bol super zážitok a odporúčal by som to každému, kto má rád bicyklovanie a má rád dlhšie trasy. Tieto preteky Race through Slovakia sú takou vstupnou bránou do ultra pretekov a buď sa vám to zapáči, alebo nie, ale myslím si, že to treba vyskúšať.

Aké boli pre teba najťažšie momenty?

Nemal som vyslovene nejaké momenty, kedy by mi išlo o život, alebo že by som mal nejaké také bolesti, aby som nemohol pokračovať.

Určite boli pre mňa ťažké stúpania, napríklad na Veľkú Javorinu alebo potom na Orave, keď už má človek v nohách 400-500 odjazdených km, a potom sa pozrie pred seba a vidí vysoký kopec, ktorý musí zdolať. Tak to je naozaj o sebazaprení. Ten pocit, keď to zdoláš a vyjazdíš hore, je zase super.

Ťažké momenty sa striedali s pocitmi šťastia, čo je na cyklistike super.

Musím sa priznať, že ja osobne nerád jazdím v tme, počas noci, ale teraz som sa tomu nemohol vyhnúť. Prvá noc vyzerala tak, že som sa okolo druhej ráno ocitol v Česku, v Českých Beskydách, v lese, v tme, kde fakt nebol okolo mňa nikto asi 13 km a postupne som stúpal v hlbokej noci v lese. Vtedy som sa trošku aj bál.

Koľko hodín si spal počas troch dní?

Dokopy som spal za tri dni približne 10 hodín. Boli takí frajeri, ktorí nespali ani hodinu a tých 1 000 kilometrov dali bez prestávky, bez nejakého spánku. Oni však boli trénovaní ľudia aj bývalí profesionálni cyklisti, s ktorými sa ja nemôžem porovnávať.

Ja som v prvom rade chcel bezpečne dôjsť do cieľa, preto som si robil prestávky na spanie, aby som nemal nejaké halucinácie, lebo keď si nevyspatý, tak to sa ti môže kľudne stať. Je to dosť nebezpečné pri jazde na bicykli.

Každé dve-tri hodinky som si poctivo robil prestávky a snažil som sa vyspať, aj keď to nebol ten pravý spánok. Bolo to skôr také prehadzovanie sa v posteli, aspoň na chvíľu si oddýchnuť. Moje telo bolo také unavené, že som dostal triašku. Začalo sa mi triasť celé telo a cítil som sa tak, ako keď má človek 39 teplotu a dá si paralen.

Koľko zastávok si si musel spraviť?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá