Garáže v hlavnom meste za rozprávkové ceny: Štát rozpredáva nepotrebný majetok
- Garáže sa nachádzajú v mestskej časti Nové Mesto
- Register ponúkaného majetku štátu skrýva zaujímavé ponuky
- Garáže sa nachádzajú v mestskej časti Nové Mesto
- Register ponúkaného majetku štátu skrýva zaujímavé ponuky
Domy, garáže, pozemky a množstvo ďalších vecí. Ak si ešte nepočul o stránke ropk.sk, možno je čas ju objaviť. Je to platforma, na ktorej štát ponúka svoj majetok na predaj. Táto stránka môže predstavovať skutočný klenot pre tých, ktorí hľadajú atraktívne investičné príležitosti.
Štát sa usiluje o efektívne riadenie svojho majetku a ten, ktorý nepotrebuje, ponúka na predaj, čím poskytuje príležitosť jednotlivcom aj firmám získať cenné aktíva.
Garáž v Bratislave za menej než 28 000 eur
Do registra aktuálne pribudla garáž v Bratislave, konkrétne v časti Nové Mesto. Nachádza sa na Pionierskej ulici, súpisné číslo je 89 a jej cena začína na 34 300 eur.
Garáž je súčasťou radovej zástavby samostatných garáží nachádzajúcich sa v dvoch podlažiach nad sebou. Je prístupná po prístupovej spevnenej ploche, ktorá je v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov susediacich garáží, s vyústením na miestnu asfaltovú komunikáciu.
Garáž o zastavanej ploche 17,1 m2 je aktuálne v stave po zanedbanej údržbe z dôvodu dlhodobého nevyužívania. Jej fasáda je v podpriemernom technickom stave, ale iné konštrukčné závady či poškodenia, ktoré by mohli obmedzovať jej užívanie nie sú prítomné.
Stavba má elektroinštaláciu, prívod studenej vody. Plechová brána je manuálna, dvojkrídlová. Ak ťa garáž zaujala, ponuky môžeš posielať do do 31.01.2025. Viac sa dozvieš tu.
V registri je ponúkaná aj ďalšia garáž v Bratislave, ktorá sa nachádza taktiež na Pionierskej ulici v Bratislave, súpisné číslo je 10834. Ku garáži vedie spevnená prístupová plocha, ktorá je v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov susedných garáží a vyúsťuje na miestnu asfaltovú cestu. Cena začína na 27 900 eur, koniec lehoty na doručovanie ponúk je 31.01.2025.
Ak sa rozhodneš súťaže zúčastniť, cenová ponuka musí obsahovať nasledovné náležitosti:
• U fyzických osôb – meno, priezvisko, trvalé bydlisko, telefónny kontakt a e-mailovú adresu na komunikáciu počas prípravy a konania elektronickej aukcie, špecifikáciu majetku podľa zverejneného oznámenia v ROPK v časti elektronické aukcie, účel využitia, ponúkanú cenu vyjadrenú pevnou sumou v mene EURO a podpis.
• U právnických osôb – názov, sídlo, IČO, telefónny kontakt, e-mailovú adresu, meno a priezvisko zodpovedného zástupcu, zabezpečujúceho komunikáciu počas prípravy a trvania elektronickej aukcie, špecifikáciu majetku podľa oznámenia v ROPK v časti elektronická aukcia, účel využitia, ponúkanú cenu vyjadrenú pevnou sumou v mene EURO, podpis osoby oprávnenej konať v mene spoločnosti.
Ceny nehnuteľností rapídne rastú
Ako sme ťa nedávno informovali, mnoho ľudí považuje vlastný byt alebo dom za samozrejmosť, no nie všetci obyvatelia našej planéty, a najmä európskeho kontinentu, to vnímajú rovnakým spôsobom. Na tomto rozdiele sa do značnej miery podieľajú aj stále rastúce ceny nehnuteľností, ktoré každoročne dosahujú nové rekordy.
V tejto súvislosti Európsky štatistický úrad, známy ako Eurostat, pripravil najnovšiu štúdiu, ktorá podrobne analyzuje vývoj cien nehnuteľností v období od roku 2010 do 2023. Výsledky sú pomerne prekvapujúce.
Renomovaný portál Euronews uvádza, že v roku 2023 sa obyvatelia Írska stretli s najvyššími nákladmi na bývanie, vrátane nákladov na vodu, elektrinu a plyn, ktoré boli dvojnásobkom priemeru EÚ.
Na druhom mieste sa umiestnilo Luxembursko s nákladmi o 86 % vyššími než je európsky priemer, nasledované Dánskom, kde náklady prevyšovali priemer EÚ o 80 %.
Naopak, obyvatelia Bulharska a Poľska mali najlacnejšie bývanie, pričom náklady v týchto krajinách boli pod priemerom EÚ o 61 %, resp. 56 %.
V rámci sledovaného obdobia vzrástli náklady na bývanie v 17 členských štátoch EÚ, kým v deviatich krajinách, ako sú Grécko, Cyprus a Španielsko, klesli. Zaujímavosťou je, že náklady na bývanie sa v Poľsku, našom severnom susedovi, nezmenili.
Kým bytové krízy postihujú rôzne krajiny v Európe, vrátane Írska a oboch krajín Pyrenejského polostrova, trend raketového rastu cien nehnuteľností sa v minulom roku mierne spomalil. Ceny domov v Európe sa v priemere znížili o 0,3 %. Napriek tomu, v dlhodobom horizonte, medzi rokmi 2010 a 2023, ceny nehnuteľností v rámci EÚ vzrástli v priemere o 48 %.
Najväčší nárast bol zaznamenaný v Estónsku (+209 %), Maďarsku (+191 %) a Litve (+154 %). Ceny nehnuteľností sa znížili len v dvoch členských štátoch – v Taliansku (-8 %) a na Cypre (-2 %). Viac sa dozvieš tu.
Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality
Zdroje: ropk.sk, Archív Startitup, Euronews