VEĽKÁ VEC: Na bratislavskom GLOBSEC-u prehovorí aj pápež František, hovoriť sa bude o dôvere v demokraciu
- Na konferencii GLOBSEC Bratislava Forum vystúpia významní politici, pápež a lídri svetovej diplomacie
- Šestnásty ročník medzinárodnej konferencie bude zameraný na obnovu dôvery v demokraciu
- Na konferencii GLOBSEC Bratislava Forum vystúpia významní politici, pápež a lídri svetovej diplomacie
- Šestnásty ročník medzinárodnej konferencie bude zameraný na obnovu dôvery v demokraciu
Na konferencii GLOBSEC Bratislava Forum, ktorá sa uskutoční 15. až 17. júna, vystúpia významní politici, pápež a lídri svetovej diplomacie. Šestnásty ročník medzinárodnej konferencie bude zameraný na obnovu dôvery v demokraciu, ekonomický rast po pandémii, postavenie Európy v post-pandemickom svete a vplyv technológií na spoločnosť.
Osobitné miesto v programe má aj téma zdravotníctva a to, ako bude vyzerať bezpečnosť v 21. storočí. V tlačovej správe o tom informovala Lucia Milanová z komunikačného oddelenia Globsecu.
Prezident Microsoftu aj návšteva z Apple
Konferencia bude mať dve hlavné diskusné pódiá, kde sa okrem debát na témy ako demokracia v digitálnom priestore či spoločná európska obrana, bude diskutovať o zelenej politike, umelej inteligencii či európskych reguláciách pre technologických gigantov.
Na konferencii sa okrem prezidentov Slovenska, Chorvátska či Poľska predstaví aj 10 ministrov zahraničných vecí, prídu viacerí ministri obrany, online sa pripojí aj kanadský minister obrany Harjit Sajjan. Spomedzi premiérov krajín príde okrem Eduarda Hegera aj Sebastian Kurz a Andrej Babiš.
Okrem diplomatických osobností sa tento rok na Globsecu predstavia aj osobnosti z podnikateľského prostredia ako Richard Marko (ESET), Michael Froman (Mastercard), Marko Reinisch (Facebook), prezident Microsoftu Brad Smith či Hendrik Bourgeois z Apple a Radoslav Danilák (Tachyum).
Pápež František prehovorí tiež
„Po ťažkej pandemickej skúške môžeme konštatovať, že tohtoročný GLOBSEC bude jeden z najsilnejších za posledné roky. Hostiť budeme významné osobnosti a virtuálne k nám prehovorí dokonca pápež František,“ povedal zakladateľ a prezident organizácie Globsec Róbert Vass.
Podujatia sa zúčastní 800 hostí, v jeden deň bude prítomných maximálne 500 účastníkov za prísnych hygienických opatrení a povinného testovania každého účastníka.
Podujatie svetového formátu
Súčasťou podujatia bude aj udeľovanie Česko-slovenskej transatlantickej ceny za prínos pre podporu demokracie a transatlantického spojenectva. Tie získajú tento rok Václav Havel (in memoriam) a prezident Brookingsovho inštitútu generál John Allen.
„Osobne som veľmi rád, že naše pozvanie prijali takmer všetky politické špičky nášho regiónu. Veľmi nás teší záujem svetových médií ako AP, AFP, Bloomberg, POLITICO, CNN, Euronews, New York Times či Financial Times. Slovensko sa aj tento rok ukáže ako krajina, ktorá je schopná zorganizovať podujatie svetového formátu,“ uzatvoril Róbert Vass.
Diagnostika priamo na mieste
Jednou z priorít tohtoročnej konferencie je zabezpečiť, aby každý účastník prešiel testovaním na ochorenie Covid-19. GLOBSEC preto spolupracuje so slovenskými biotechnologickými firmami, ktoré sa postarajú o hladký priebeh testovania účastníkov.
„Práve pre takéto podujatia je dôležité presné testovanie na mieste, a preto sme pre tento účel radi poskytli slovenské CE IVD certifikované LAMP testy, ako aj CE IVD certifikované RT qPCR testy pre testovanie v Biomedicínskom centre SAV. Obzvlášť efektívna a citlivá je diagnostika LAMP testami priamo na mieste, ktorú robíme v spolupráci s International Rescue System. Práve tento typ testovania umožní účastníkom bezpečný a rýchly vstup na konferenciu už do 60 min od odobratia vzorky.“ vysvetlil Peter Kilián zo spoločnosti MultiplexDX.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy