Hľadáš si prácu? Toto je TOP LinkedIn trend na rok 2019

  • LinkedIn strategička Ivana Brutenič o pravidlách správneho používania tejto sociálnej siete pre profesionálov
  • Vypočuj si náš najnovší podcast a zisti, či máš svoj LinkedIn nastavený správne
linkedin_titulka
Startitup/Freepik
  • LinkedIn strategička Ivana Brutenič o pravidlách správneho používania tejto sociálnej siete pre profesionálov
  • Vypočuj si náš najnovší podcast a zisti, či máš svoj LinkedIn nastavený správne

Do najnovšieho Startitup podcastu prijala pozvanie Ivana Brutenič, ktorá pracuje ako LinkedIn strategička. Už počas vysokej školy si založila vlastnú firmu a dnes sa venuje nastavovaniu LinkedIn stratégie. Vypočuj si najnovší podcast, v ktorom sa okrem iného dozvieš aj to, či vieš správne používať LinkedIn a aké sú základné pravidlá používania tejto sociálnej siete pre profesionálov.

zdroj: Startitup

Ďalšm hosťom v našich podcastoch bol mladý herec Oliver Oswald, s ktorým som sa porozprávala o tom, ako sa dá stíhať herectvo, škola a spolupráce na Instagrame a či pritom neprichádza o svoje mladé, bezstarostné roky. Oliver v podcaste povedal to, čo chcel povedať už dlho, no nikdy to neurobil. Vypočuj si náš podcast, kde Oliver prezradil aj to, aké má plány do budúcna a čo všetko mu prináša popularita.

Do Startitup podcastov prijala pozvanie aj úspešná Slovenka Ivana Molnárová, ktorá pracuje ako výkonná riaditeľka slovenského jobportálu Profesia.sk, s ktorou sa naša Sandra rozprávala o tom, aké future skills, alebo teda aké zručnosti, budú ľudia v budúcnosti potrebovať. Ak ťa zaujíma, či práve tvoju profesiu nenahradia výdobytky modernej technológie, vypočuj si náš podcast.

Ako si udr­žať pra­covné miesto tak, aby vás nenahradili roboty? O tom, ale aj o nevyhnutných „skills“ budúcnosti porozpráva Ivana počas svojej prednášky už 7. marca na festivale príležitostí Profesia days v Bratislave. Vstu­penky sú za­darmo, stačí sa iba re­gis­tro­vať.

Do nášho štúdia prijal pozvanie aj profesionálny fotograf Erik Tomašák, ktorý nám prezradil množstvo zákulisných a bizarných situácii, ktoré zažil práve pri svojej práci. Na to, aby bola jeho práca kvalitná a profesionálna, musel do techniky, ktorá je k foteniu nevyhnutná, investovať viac ako 100-tisíc eur. Sú klienti ochotní zaplatiť si za kvalitnú fotografiu? Vypočuj si náš najnovší podcast a dozvieš sa oveľa viac.

 

V našich podcastoch sme sa už stihli porozprávať aj so známym moderátorom, vlogerom a zabávačom, Matejom Cifrom, ktorého všetci poznajú pod pseudonymom Sajfa. Rozprávali sme sa o tom, kam najradšej cestuje a prečo väčšinou lieta biznisom a tiež o jeho práci, vlogovaní a spoluprácach. Prezradil nám, či dostane viac peňazí za moderovanie alebo pridanie postu na Instagram a tiež, že už dlhé roky nezmenil svoju moderátorsku sadzbu.

Aké podmienky má dohodnuté pri väčších spoluprácach a s akými veľkými značkami momentálne spolupracuje? Sme poctení, že Sajfa spravil svoj prvý podcast vo svojom živote práve u nás, v Startitup. Vypočujte si Sajfovu premiéru v slovenských podcastoch.

Ďalším zaujímavým hosťom, ktorý prijal pozvanie k nám do redakcie, bol mladý právnik Michal Pračko, ktorý cez svoj projekt nezištne pomáha ľuďom.

„Vo forme bezplatných služieb vraciame ľuďom to, čo do nás investovali ako občania tohto štátu počas nášho bezplatného štúdia na právnickej fakulte.“ Michal vysvetľuje, že ide o to, že každý z občanov do neho, teda konkrétne do jeho štúdia, investovali v rôznych podobách, či už formou platenia daní alebo odvodov.

Tak sa teda rozhodol, že sa im to pokúsi vrátiť, formou právnických rád, ale laickou rečou pre širokú verejnosť. Vypočujte si celý podcast, v ktorom sa dozviete všetko o tomto projekte a aj to, ako sú mladí právnici na Slovensku vnínamí.

Ďalším hosťom, ktorý prijal pozvanie k nám do redakcie, bol herec a úspešný podnikateľ Marek Fašiang. Marek začal podnikať pred 13-timi rokmi, keď si počas štúdia práva na vysokej škole otvoril prvú kaviareň. Dnes ich má dokopy desať. Deväť na Slovensku a jednu vo Viedni. S rakúskym trhom však nemá dobrú skúsenosť, keďže sú tam domáci zvyknutí na klasické, zašlé kaviarne.

Podľa Mareka majú Slováci radi, keď je niečo moderné a kvalitné. Stojí si za tým, že dobrá kaviareň musí ponúkať dokonale pripravené espresso. Čo ďalšie je podľa Mareka alfa omegou dobrého podniku? Vypočujte si náš najnovší podcast, v ktorom sa dozviete to a ešte oveľa viac.

Ďalším hosťom v našich staritup podcastoch bol riaditeľ cestovnej kancelárie Bubo Ľuboš Fellner, ktorý nám okrem iného prezradil, že arabský terorizmus a islam vníma inak, ako ostatní. Bubo zorganizovalo niekoľko expedícii, ktoré mali ich klienti možnosť zažiť ako prví na Slovensku.

Najdrahší zájazd, ktorého finálnou destináciou bol Južný pól stál 99-tisíc eur. Čo všetko Ľuboš Fellner počas všetkých rokov podnikania stihol zažiť, ale aj to, prečo vôbec arabský svet vníma inak, ako bežní turisti, sa dozvieš v našom podcaste.

Ďalším hosťom v našej redakcii Startitup bola šéfredaktorka NOTA BENE a štatutárna zástupkyňa organizácie Proti prúdu Sandra Tordová. Prezradila nám, prečo sú na Slovensku ľudia bez domova pre ostatných často neviditeľní. Aj kvôli tejto ignorácii verejnosti vznikol projekt NOTA BENE, ktorý sa prostredníctvom jeho projektov snaží takýchto ľudí zviditeľniť a pomôcť im dostať sa medzi ľudí a zaradiť sa naspäť do bežného, pre ostatných normálneho života.

Situácia s bezdomovectvom sa na Slovensku trocha zlepšila, no pomoci ľuďom bez domova je stále veľmi málo. Podľa Sandry by mal štát prevziať väčšiu zodpovednosť a tento problém by sa mal vrátiť na štátnu úroveň. Táto, ale aj iné podobné organizácie na Slovensku, bojujú o svoje prežitie a potrebujú obrovskú pomoc. Organizácii Proti prúdu, ktorej súčasťou je aj projekt NOTA BENE, financie na tento rok nestačia a chýba im až 40-tisíc eur. Vypočuj si náš podcast a dozvieš sa nie len o tejto organizácii, ale aj o tom, prečo si Sandra potrebovala dať pauzu od práce a na ako dlho a kam odišla.

Pozvanie do našej redakcie Startitup prijal aj Milan Kuruc, ktorý založil združenie Pracujúca chudoba. Servítku pred ústa si nedával a problémy, ktoré sú spojené s nízkou mzdou pomenoval presne tak, ako sú. Sám bol vo svojom predchádzajúcom zamestnaní finančne podhodnotený a povedal si, že takto to ďalej nejde.

Uvedomil si však, že sa tento problém netýka iba jeho, ale aj ďalších niekoľko tisíc ľudí na Slovensku a tak sa rozhodol, že proti tomu začne bojovať. Vypočuj si podcast, v ktorom nám Milan porozprával o tom, ako to vyzeralo, keď bojoval za to, aby museli zamestnávatelia uvádzať v pracovných inzerátoch mzdy a o tom, prečo chce, aby sa od roku 2019 mohlo nahlas rozprávať o tom, koľko kto zarába.

V rozhovoroch s týmito zaujímavými hosťami pokračoval náš ďalší hosť, Martin Navrátil z Travelistanu, ktorý začal cestovať v 90. rokoch, kedy to bolo oveľa zložitejšie a drahšie. Po vysokej škole pracoval 13 rokov ako sprievodca a potom sa rozhodol, že pôjde vlastnou cestou. Cez projekt Travelistan radí ľuďom, aké destinácie majú navštíviť a ešte omnoho viac. Má precestovaných 172 krajín a jeho najväčšou výzvou je expedícia, kedy bude prechádzať z Čukotky na Aljašku, a to spolu s tímom National Geographic. Vypočuj si viac o jeho zážitkoch z cestovania v našom ďalšom podcaste.

Čítajte viac z kategórie: Rozhovory

Najnovšie videá

Trendové videá