Home office na 12 mesiacov v karibskom raji. Barbados láka novými vízami bez dane z príjmu
- Pre väčšinu ľudí je home office obrovským pozitívom, ktorý mu jeho zamestnávateľ môže ponúknuť
- Skús si predstaviť, že tento pracovný čas tráviš niekde v raji
- Barbados ti totižto takúto možnosť ponúka a to rovno na 12 mesiacov

- Pre väčšinu ľudí je home office obrovským pozitívom, ktorý mu jeho zamestnávateľ môže ponúknuť
- Skús si predstaviť, že tento pracovný čas tráviš niekde v raji
- Barbados ti totižto takúto možnosť ponúka a to rovno na 12 mesiacov
Perla Karibiku s 300 tisíc obyvateľmi začala postupne uvoľňovať svoje opatrenia. Stále je povinný rozostup medzi osobami na 1 meter a spoločenské akcie sú iba pre 500 ľudí.
Barbados má zatiaľ 103 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Aj preto od 12. júla otvára svoje hranice. Problémom je ale nedostatok rýchlotestov na COVID-19, čo značne komplikuje pobyt na ostrove v Karibiku.
Keďže krajina potrebuje turistov, z ktorých žije, jej predstavitelia sa rozhodli tento problém vyriešiť netradičným spôsobom.
Premiérka Mia Amor Mottley nedávno prezradila vládne plány. Čoskoro sa chystajú predstaviť 12-mesačnú cestovnú pečiatku Barbados Welcome Stamp.
Raj na Zemi
Rozprávkovo krásne pláže, príjemné počasie počas celého roka, vyspelý turizmus, exotická kuchyňa a srdeční ľudia. To všetko je ostrovný štát v Karibskom mori, lemovaný korálovými útesmi.
Barbados ti ponúka omnoho viac, ako iba katalógové ukážky dokonalých fotiek. Zamiluješ sa doňho na prvý pohľad a pár dní dovolenky ti rozhodne nebude stačiť.

Ekonomika tejto perly Karibiku však stojí na príjmoch z turistického ruchu. Nedostatočný prísun financií spôsobený celosvetovou pandémiou a úpadkom turizmu ju môže úplne položiť na kolená.
Izolovaný ostrov potrebuje nové zdroje príjmov. Riešenie vlády je skutočne štýlové a prekvapivé.
Home office ako zo sna
Vyzerá to tak, že už čoskoro budeš môcť odísť na dovolenku do karibského raja a zotrvať tam dlhšie ako iba pár dní. Hlavným dôvodom je práve nedostatok testov na koronavírus, ktorý značne komplikuje situáciu nie len krajine ale aj turistom.
Premiérka Mottleyová uviedla, že nové opatrenia vlády umožnia osobám, ktoré vo svojej krajine pracujú v režime home office prísť na Barbados, po získaní pečiatky tu zotrvať celých 12 mesiacov a vytvoriť si tu svoj home office.
„Nemusíte pracovať v Európe, v Spojených štátoch či v Latinskej Amerike. Môžete prísť sem, zopár mesiacov pracovať, ísť domov a zasa sa vrátiť,“ uviedla predsedkyňa vlády.

Podľa jej slov je cestovanie na niekoľko dní či týždňov takmer nemožné, najmä kvôli nedostatkom a medzeriam v rýchlom testovaní na COVID-19. Nové možnosti pomôžu aj krajine, aj turistom, ktorí dostanú väčší priestor na spoznanie tohto pozemského raja.
Podmienky vstupu
Predseda spoločnosti Barbados Tourism Marketing pritom všetkých vo svojom vyhlásení uistil, že Barbados disponuje najrýchlejším internetovým pripojením a mobilnými službami. Rovnako tak existuje obrovské množstvo miest, odkiaľ sa dá v pohodlí pracovať.
Získanie týchto koronavíz má len pár podmienok. Pre ich získanie je nutné nahrať do systému platný pas, fotografiu z pasu a rodný list. Pokiaľ sa do krajiny rozhodne vycestovať celá rodina, je nutné nahrať aj ich údaje.
Aby však mohla byť žiadosť o víza schválená, je nutné prvotné investovanie. Ak cestuje osoba sama, poplatok je 2 000 dolárov, teda približne 1 688 eur. Ak cestuje rodina, poplatky sú 3 000 dolárov, čo je 2532 eur.
Čakanie na vyjadrenie barbadoskej vlády trvá približne týždeň. Pokiaľ je ich odozva pozitívna, stačí sa už iba zbaliť a vycestovať.
Čítajte viac z kategórie: Cestovanie
Zdroje: gisbarbados.gov.bb, edition.cnn.com