Hviezdny Ivermektín dorazil na Slovensko. Vyliečiť COVID-19 ti však nepomôže, vysvetľuje farmaceut
- Slovensko má znova viac ako 3-tisíc nakazených, stúpa aj počet hospitalizácií
- Ivermektín je už oficiálne registrovaný aj u nás, z Covidu ťa však nevylieči
- Farmaceut vysvetľuje hoax šéfredaktora časopisu Zem A Vek
- Slovensko má znova viac ako 3-tisíc nakazených, stúpa aj počet hospitalizácií
- Ivermektín je už oficiálne registrovaný aj u nás, z Covidu ťa však nevylieči
- Farmaceut vysvetľuje hoax šéfredaktora časopisu Zem A Vek
Očami farmácie je profil zameraný na poskytovanie informácií a odborných rád zo sveta farmácie. Na profile sa dostaneš k overeným informáciám zo sveta farmaceutického priemyslu podaných ľudskou rečou s prehľadnou grafikou.
Za profilom stojí Marek Kajan, ktorý v Bratislave študoval na Farmaceutickej fakulte. Očami farmácie založil práve preto, aby sa informácie, ktoré kolujú jeho svetom dostali aj k bežným smrteľníkom. Súčasťou jeho profilu je zároveň vyvracanie hoaxov, ktoré našu spoločnosť sprevádzajú celú pandémiu. Vo svojom najnovšom poste sa opätovne pozrel na už dôverne známy liek Ivermektín. Jeho nadpozemské účinky si totiž pred pár dňami pripomenul Tibor Eliot Rostas, šéfredaktor časopisu Zem A Vek.
Štúdia plná chýb
Ivermektín bol pred niekoľkými mesiacmi ešte hviezdnym liekom, ktorý sa mal podávať pri ochorení COVID-19. Rozsiahla štúdia, ktorá preukazovala pozitívny efekt pri liečbe, bola však jeden veľký podvod. Táto „prelomová“ štúdia bola po krátkom čase stiahnutá, pretože obsahovala veľké množstvo chýb. Okrem toho obsahovala nepravdivé informácie v podobe plagiarizovaných odsekov, dát, ktoré boli pravdepodobne vymyslené a množstvo ďalších chýb a nezrovnalostí.
Pred pár dňami bol však liek Ivermektín (Ivermectin Exeltis 3mg tablety) oficiálne registrovaný aj na Slovensku. Balenie 10 tabliet je dostupné na lekársky predpis v nemocniciach aj v lekárňach. Veľmi pompézne o tom informoval šéfredaktor spomínaného časopisu na svojom webe aj Facebooku.
Ako uvádza profil Očami Farmácie, vyjadrenie „Ivermektín dostal zelenú“ je pravdivé. Čo však pravdivé nie je, je takmer celý zvyšok statusu, ktorý po capslockovom nadpise nasleduje. Zo statusu Rostasa môže čitateľ nadobudnúť pocit, že ivermektín dostal zelenú k liečbe COVIDu-19.
„Koľkí sa mohli dožiť úspešnej liečby, keby ich nádeje nezmarilo odmietnutie liečby Ivermektínom a neodborné napojenie na zastarané ventilátory nezvratne poškodzujúce pľúca. Pre nás všekých, kto sme dlhodobo upozorňovali na vynikajúce výsledky tejto liečby v kombinácii so zinkom, vitamínom C, vitamínom D3 a boli zosmiešňovaní, je to ďalší krok k tomu, aby sme verejnosť aj naďalej chránili pred vplyvom farmakartelu napojenom na bezcharakterných a podlých zločincov vo vede a politike,“ píše šéfredaktor časopisu vo svojom statuse. A to je lož.
Farmaceut Marek Kajan vysvetľuje, že aj napriek tomu, že bol Ivermektín schválený na Slovensku, ani naďalej nepredstavuje žiadny posun vpred v liečbe COVIDu-19. Liek bol schválený na terapiu črevnej infekcie, mikrofilarémie, teda infekciu krvi červom a svrabu.
Slovo COVID-19 by si v príbalovom letáku Ivermektínu hľadal márne. Najlepším liekom teda podľa odborníka stále zostáva prevencia vo forme vakcíny.
Čítajte viac z kategórie: Koronavírus
Zdroje: Ocami Farmacie, Ministerstvo Zdravotníctva SR