Kaufland sťahuje z predaja obľúbený nápoj Slovákov, môže vybuchnúť

  • Tento nápoj môže pre spotrebiteľov predstavovať nebezpečenstvo
  • Ak ho máš doma, mal by si ho čo najskôr zlikvidovať
Collage Maker-15-Sep-2023-05-59-PM-3610-2
Ilustračný obrázok Unsplash/Nathália Rosa
  • Tento nápoj môže pre spotrebiteľov predstavovať nebezpečenstvo
  • Ak ho máš doma, mal by si ho čo najskôr zlikvidovať

Obchodný reťazec Kaufland na svojom webe informuje o tom, že zo slovenského a českého trhu sťahuje vínny nápoj Hugo. Tento nápoj môže pre spotrebiteľov predstavovať nebezpečenstvo. 

Konkrétne ide o výrobok s označením Voscarini Hugo Frizzante biele od výrobcu Hauser Weinimport GmbH. Tento výrobok má označenie GTIN 4063367371776 a na zadnej etikete na fľašiach je číslo šarže začínajúce s L6962.

Reťazec produkt z predaja sťahuje pre možnú kontamináciu kvasinkami, čo môže viesť k následnému kvaseniu a prasknutiu postihnutých fliaš. 

Ak nájdeš tento výrobok vo svojej domácnosti, Kaufland upozorňuje, aby si bol mimoriadne opatrný a fľašu ani neotváral. Výrobok by si mal ihneď zlikvidovať v uzavretom vreci.

víno
zdroj: Kaufland

„Spoločnosť Kaufland reagovala okamžite a predmetný výrobok stiahla z predaja. Zákazníci môžu zakúpený produkt vrátiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland a obdržia čiastku v plnej výške naspäť, a to aj bez predloženia pokladničného bloku,“ dodáva spoločnosť Kaufland.

Pozor aj na nebezpečnú kozmetiku

Aj tento týždeň Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na niekoľko nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému Safety Gate Rapex – systému EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch, ich nahlásili kontrolné orgány v Maďarsku, v Nemecku, v Taliansku a vo Francúzsku.

Podľa ÚVZ SR sa výrobky môžu nachádzať aj na slovenskom trhu.

Hneď prvým produktom v zozname je 350 ml balenie šampónu značky Palmolive. Ide o produkt s číslom výrobnej dávky 231020IT10222*B s čiarovým kódom 8714789880525. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl Methylpropional.

Tá istá látka bola nájdená v mužskom šampóne značky Palmolive. Konkrétne ide o šampón s číslom výrobnej dávky 0302IT10222*B a čiarovým kódom 8714789979571.

V kúpeľni mnohých žien, no aj v kozmetických salónoch sa môže nachádzať penové tužidlo na vlasy Fix&Shine značky L’Oréal Paris. Toto tužidlo sa v zozname nebezpečných výrobkov objavilo taktiež, no číslo jeho výrobnej dávky nie je špecifikované. Ide o tužidlo s číslom čiarového kódu 3600520740331.

Do zoznamu sa dostalo aj 200 ml balenie penového tužidla na vlasy Pantene Spuma s číslom výrobnej dávky 092220303 a čiarovým kódom 5410076533657. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl Methylpropional.

V zozname sa nachádza aj dezodorant značky Dove – konkrétne guľôčkový Invisible Dry s číslom výrobnej dávky 0161402 a čiarovým kódom 50096206. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl Methylpropional.

Problémové detské veci

Slovenská obchodná inšpekcia identifikovala dva výrobky na slovenskom trhu, ktoré predstavujú potenciálnu hrozbu pre zdravie detí a sú označené ako nebezpečné produkty.

Tieto informácie boli uverejnené na webovej stránke inšpekcie.

Prvým výrobkom bol produkt s názvom „Dojčenská kombinéza pre dievčatko Turtledove London“ pôvodom z Veľkej Británie. Pri nosení tejto kombinézy s dlhými rukávmi hrozilo deťom riziko zadusenia sa.

Počas skúšky ťahom sa z kombinézy oddelili kovové gombíky a trukly, ktoré predstavovali potenciálne nebezpečenstvo pre deti. Berúc do úvahy bežné a predvídateľné správanie malých detí vkladať často veci do úst, predstavujú uvoľnené kovové gombíky riziko zadusenia.

Druhým výrobkom, na ktorý inšpektori upozornili, bol drevený vláčik s názvom „BINO so zvieratkami 8 ks“. Táto drevená detská hračka nebola označená krajinou pôvodu ani úplnou adresou výrobcu.

Taktiež hrozilo riziko zadusenia, pretože odnímateľné súčasti hračky a dva kolíky sa úplne zmestili do valca na malé časti. Keďže táto hračka bola určená pre deti do 3 rokov, malé časti predstavovali pre tieto deti riziko zadusenia.

Aj v tomto prípade Slovenská obchodná inšpekcia zabezpečila stiahnutie nebezpečného výrobku z trhu a informovala ľudí o riziku, ktoré tento výrobok predstavuje. Zákazníkom, ktorí si tento drevený vláčik zakúpili, bolo rovnako odporučené prestať ho používať z dôvodu ich vlastnej bezpečnosti.

Zdroj: Kaufland.cz

Najnovšie videá

Trendové videá