Košický neurochirurg absolvoval prax na Johns Hopkins University: Operácie trénuje aj doma
- K štúdiu medicíny ho priviedol zubár
- Po USA sa chystá aj do Japonska
- K štúdiu medicíny ho priviedol zubár
- Po USA sa chystá aj do Japonska
Ján Bánoci pracuje na neurochirurgii 13 rokov, z toho šiesty rok ako atestovaný lekár. Špecializuje sa na nádory CNS (centrálnej nervovej sústavy), ale venuje sa aj degeneratívnym ochoreniam chrbtice a traume. Okrem medicíny je jeho veľkou vášňou šport, najmä squash a bicykel.
- Prečo si Ján vybral práve medicínu
- Na čo sa odborne špecializuje
- Ako sa dostal na stáž na prestížnu John Hopkins University
- Kde podľa neho zlyháva slovenské zdravotníctvo
- Ako hodnotí svoju skúsenosť s programom Erasmus+
- Čo robí vo voľnom čase a aké má plány do budúcnosti
Rozhodol si sa pre štúdium medicíny, čo je bez pochyby jeden z najťažších odborov. Kedy si vedel, že chceš byť lekárom? A čím si ťa získala medicína?
Pre štúdium medicíny a stať sa lekárom som sa rozhodoval dlhšie, počas celej strednej školy. Keďže som nemal IT nápad za milión, a študoval som na gymnáziu, vysoká škola bola samozrejmosťou. Zvažoval som aj ekonomický smer, ale prevládli ideály. Veľký vplyv na moje rozhodnutie študovať medicínu mal môj zubár, ktorý mi dodal odvahu. Postupným podsúvaním medicínskej beletrie vo mne budoval ideály a rozhovormi s ním som dospel k záveru, že je to povolanie, ktoré ma bude napĺňať. V rodine som lekársky vzor nemal, ale ak som sa pre niečo rozhodol, tak som mal veľkú podporu.
Študoval si v rodných Košiciach. Ako hodnotíš svoje štúdium z hľadiska samotnej výučby, praxe či vyučujúcich? Nelákalo ťa štúdium v zahraničí? Predsa by ťa diplom z prestížnejšej školy mohol kariérne posunúť, alebo sa mýlim?
Štúdium v Košiciach je na priemernej úrovni. Diplom z prestížnej univerzity je lákavý, ale myslím si, že kvalita študenta závisí od snaživosti a ochoty na sebe pracovať.
V priebehu štúdia si absolvoval aj študijný pobyt v Turecku. Prečo si si na Erasmus vybral práve túto krajinu? Koľko si tam strávil a aké to tam bolo? V čom sú hlavné rozdiely medzi štúdiom na Slovensku a Turecku?
V priebehu štúdia na lekárskej fakulte som sa zúčastnil na programe Erasmus. Na výber je veľa univerzít v Európe, ale rozhodol som sa pre Istanbul. V Turecku je zdravotný systém centralizovaný, to znamená, že závažné a zriedkavé diagnózy sú liečené vo veľkých medicínskych centrách. To je pre prax veľmi dôležité, mal som možnosť vidieť veľmi zaujímavé prípady a ich liečbu. Počas semestra som praxoval na pediatrii a chirurgii a spoznal som veľa miestnych študentov medicíny.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Prečo sa rozhodol pre štúdium medicíny
- Ako sa dostal na stáž na prestížnu John Hopkins University
- Aké sú podľa jeho názoru najväčšie problémy v slovenskom zdravotníctve
- Kde bol na výmennom programe Erasmus
- Aké má plány do budúcna
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska