Kukuričné bludisko pri Bytči sa mení na horor. Zažiješ strašidelné nočné blúdenie
- Kukuričné bludisko si pre svojich návštevníkov pripravilo aj takzvané strašidelné blúdenie
- Tento zážitok rozhodne neoľutuješ
- Kukuričné bludisko si pre svojich návštevníkov pripravilo aj takzvané strašidelné blúdenie
- Tento zážitok rozhodne neoľutuješ
Ako sme ťa už informovali v predošlom článku, kukuričné bludisko nájdeš aj u nás na Slovensku. Jedno z nich sa nachádza pri Bytči v obci Maršová – Rašov. Dostaneš sa tam priamo autobusom priamo z Bytče a Považskej Bystrice. Užiť si tak môžeš až 1,7 kilometra cestičiek.
Bludisko si pre svojich návštevníkov pripravilo ako novinku takzvané strašidelné blúdenie. To sa uskutoční už 18. augusta od 20:00 až do polnoci, ako informuje na webe zilina.sp21.sk.
Veková hranica je v tomto prípade posunutá, a to na 15 a viac rokov. „Pre mladšie deti nie je nočné blúdenie vhodné,“ informujú na webe.
„Na podujatí ,Strašidelné blúdenie‘ si prídu na svoje hlavne ľudia, ktorí na strašidlá neveria. Zabavia sa, ale po celom tele budú cítiť zimomriavky,“ uvádzajú ďalej.
Kukuričné bludiská na Slovensku
Ďalšie z bludísk sa nachádza v obci Dolná Strehová. Ide o veľké kukuričné bludisko, ktoré otvorili už vlani a tento rok je ešte o polovicu väčšie, informovali sme.
Toto atraktívne bludisko sa rozprestiera na ploche asi 5 hektárov s dĺžkou až 2 kilometre. Prevádzka bludiska bude trvať až do 15. decembra, takže to môže byť skvelým tipom na víkendový výlet pre tých, ktorí si chcú užiť zábavu a dobrodružstvo v príjemnom vidieckom prostredí.
„Rýchlejší návštevník prejde celú trasu za nejakých 45 minút, ale niektorým to trvá aj hodinu, niekedy až hodinu a pol,“ povedal pre portál Nový čas tamojší brigádnik.
Ak túžiš po ďalšej atrakcii podobného charakteru, môžeš sa vybrať aj do obce Horná Streda v okrese Nové Mesto nad Váhom. Tam nájdeš ďalšie kukuričné bludisko, ktoré sa rozkladá na rozlohe 4 hektárov. Piešťanský denník informuje, že návštevníci tu budú mať možnosť nielen prejsť bludiskom, ale aj zúčastniť sa rôznych hier a aktivít, ktoré sú pripravené pre všetky vekové kategórie.
Za vstupný poplatok vo výške 3,50 eur na osobu si budeš môcť užiť výnimočný zážitok.
Známe je aj drevené bludisko, labyrint, na Liptove. Ide o najväčšie drevené bludisko na Slovensku. Nachádza sa blízko Tatralandie pri Liptovskom Mikuláši a nájdeš tu aj požičovňu „off-road buggy“ vozidiel či možnosť jazdy na „monster trucku“. Rovnako sa tu nachádza aj nafukovacia prekážková dráha a malá kaviareň.
Park s bludiskom
V bratislavskej Petržalke, v developerskom projekte Slnečnice, otvorili prvú časť nového Parku Josepha Poppera. Má rozlohu 14 000 štvorcových metrov (m2) a stála 3,4 milióna eur. Verejnosti ponúka voľnočasové a športové aktivity. Po dokončení všetkých častí by mal mať rozlohu 58 000 m2 a má sa stať druhým najväčším parkom na území mestskej časti. Za projektom stojí developerská spoločnosť Cresco Real Estate.
V prvej časti parku nájdu návštevníci napríklad fitness a workout zónu, vhodnú aj pre seniorov, petangové ihrisko či detské ihrisko s hracími prvkami aj pre deti s pohybovým obmedzením. V rámci oddychovejšej časti parku sú pripravené grilovacie a piknikové zóny. Nechýba ani bludisko zo živého plotu či výbeh pre psy s agility prvkami.
Dôraz sa kládol aj na rozmanitosť flóry, keďže park by mal byť využívaný celoročne. Kľúčová bola aj čo najjednoduchšia údržba parku. „Preto sme nešli cestou drevín náročných na údržbu. Volili sme skôr lokálne osvedčené druhy ako platany, duby či lipy, javory, borovice, okrasné čerešne, jelše, ginko alebo ambrovník,“ priblížila krajinná architektka a spoluautorka parku Zuzana Isteníková.
Park, ktorý by mohla do správy prevziať mestská časť, je pomenovaný po Josephovi Popperovi, ktorého rodina v lokalite rastúcej štvrte na konci Petržalky niekoľko generácií farmárčila. Pre zhoršujúcu sa politickú situáciu pred druhou svetovou vojnou však museli z krajiny utiecť. Pozemky sa do rodiny Popperovcov vrátili až v rámci reštitúcií po Nežnej revolúcii.
Zdroje: zilina.sp21.sk, FB/Blukuku, Archív Startitup, Nový čas, Piešťanský denník, TASR