KVÍZ: Mohol by si robiť sprievodcu pre BUBO? Dokáž, ako sa vyznáš v divokých exotických destináciách
- Slováci sa počas pandémie ocitli doma na dlhší čas, bez možností cestovať
- Spoznávanie sveta však nemusí skončiť, kvalitné cestovateľské zážitky sú dostupné aj online
- Plánovanie skutočnej dovolenky môže pomaly začať a blogy sú skvelou inšpiráciou na nápady, kam sa vybrať
- Slováci sa počas pandémie ocitli doma na dlhší čas, bez možností cestovať
- Spoznávanie sveta však nemusí skončiť, kvalitné cestovateľské zážitky sú dostupné aj online
- Plánovanie skutočnej dovolenky môže pomaly začať a blogy sú skvelou inšpiráciou na nápady, kam sa vybrať
Mnohí si cestovanie minulý rok neužili tak, ako chceli. Pandémia prekazila všetky plány a aj tí, ktorí chceli objavovať nespoznané, museli zostať doma. Zatvorené hranice a obmedzenia pohybu znemožnili útek do exotiky aj tým, ktorí už majú depresívnych správ o pandémii plné zuby.
Známa cestovná kancelária BUBO sa preto rozhodla pripraviť cestovateľský magazín a priniesť kúsok exotického raja priamo do slovenských obývačiek. Skúsení sprievodcovia, vrátane majiteľa kancelárie Ľuboša Fellnera, sa rozhodli zdieľať svoje autentické zážitky z exotických či nebezpečných miest v prepracovaných cestovateľských blogoch, doplnených o kvalitné fotografie či dokonca zábery z dronu.
BUBO navyše do svojich blogoch poskrývalo aj špeciálne zľavové kódy, po ktorých zadaní je možné vyhrať zľavu na akúkoľvek dovolenku až do výšky 1 000 € – príprava na leto vďaka objavovaniu zahraničia skrz cestovateľské blogy je teda o to zaujímavejšia, s reálnym výhľadom do budúcnosti. Nejde však len o zľavy – pozorní čitatelia sa môžu zapojiť do kvízu, kde hlavnú výhru predstavuje exotický zájazd do Ománu.
Z gauča je tak možné cestovať do odľahlej Mikronézie, na horúce karibské ostrovy alebo vyliezť na nebezpečné vulkány. Zaujímavé texty dokumentujú reálne zážitky a čitateľom prinášajú užitočné tipy k jednotlivým destináciám.
Pred akoukoľvek cestou sa však treba dobre pripraviť a informovať sa o tom, čo v destinácii očakávať. Sú ale aj takí ľudia, ktorí toho o svete vedia naozaj veľa – ukáž nám v kvíze, koľko toho vieš o vzdialených a exotických kútoch sveta ty.
Čím je unikátny trh v ománskom meste Ibra?
Ibra je menšie mesto s približne 55 000 obyvateľmi a je jedným z najstarších miest v Ománe. Táto exotická krajina bola turistami objavená len nedávno, ale Ľuboš Fellner z BUBO ju navštevuje už od roku 1998. Dobrodružstvá z Ománu prináša BUBO aj vo svojich prémiových blogoch – ten o Ománe si môžeš prečítať tu. Čítaj však pozorne – v BUBO blogoch sú totiž poskrývané špeciálne zľavové kódy, vďaka ktorým môžeš na akýkoľvek zájazd získať zľavu až 1000 eur.
Bahamy dnes ťažia z Pirátov z Karibiku. Aké je však aktuálne dovolenkové nebezpečenstvo na súostroví?
Prekrásne Bahamy v Atlantickom oceáne pri americkom pobreží sú obklopené žralokmi. V tamojších vodách si treba radšej dávať pozor. Viac o dobrodružtvách, ktoré ponúkajú Bahamy, sa môžeš dočítať na BUBO blogu.
Akú farbu majú taxíky na Kapverdách?
Žlté taxíky sú typické pre New York, ale keď sa vyberieš do tejto destinácie, hľadaj radšej modrú farbu. Okrem taxíkov však Kapverdy ponúkajú omnoho viac fascinujúcich zaujímavostí – prečítať si o nich môźeš v BUBO blogu o Kapverdách.
Veľkolepé mesto Šanghaj sa prezýva aj „mesto na mori“. Prečo?
Čínske mesto Šanghaj vyrástlo z pôvodnej rybárskej dediny do najväčšieho a najbohatšieho mesta krajiny. O tejto destinácii sa dozvieš viac z blogu BUBO o Šanghaji, ktorý mesto prezýva perlou východu.
Ostaňme v Číne, ktorou jazdia neuveriteľne rýchle vlaky. Akou rýchlosťou jazdí šanghajský Maglev? Jazda v ňom je zážitok na celý život.
Maglev je najrýchlejším pozemským spôsobom transportu na Zemi. Je to prvý komerčný magnetický transport na svete. Maglev premáva od roku 2004 na trase medzi mestom a šanghajským letiskom Pudong. Vzdialenosť 30 km prekoná iba za 8 minút pri rýchlosti približne 430 km/h, píše šanghajský BUBO blog.
Súčasťou ktorého karibského štátu je aj výstup na vulkán La Soufriere, ktorý lávou zničil už tisícky životov?
Tajnú dovolenkovú destináciu britskej kráľovskej rodiny ešte neobjavili turisti, ale čoskoro sa to môže zmeniť. O Sv. Vincentovi a Grenadínach píšu fascinujúco turistickí sprievodcovia z BUBO – objav cez ich blogy kúzlo karibských ostrovov.
Ktoré miesto strážia tieto tajomné sochy?
Sochy Moai sú symbolom najodľahlejšieho ostrova na svete a strážia jeho okraje. Najbližšia pevnina je od ostrova vzdialená až 2000 kilometrov. Najväčšia socha má vyše 10 metrov, ale o účel ich stavby vedcom stále nie je úplne jasný. Veľkonočný ostrov je destinácia, ktorú treba aspoň raz za život navštíviť – vďaka cestovateľským blogom od BUBO tak môžeš spraviť aj zo svojej obývačky.
Čo je podľa vnútornej etikety zakázané v petrohradskom paláci Petrodvorec?
V paláci sú úzke chodby a mnoho stiesnených priestorov, preto sa v ňom podľa dohody nesmú ľudia predbiehať. Petrohrad však ponúka aj iné skryté klenoty a pred jeho návšzevou si určite prečítaj cestovateľský blog od BUBO o tomto nádhernom ruskom meste.
V ktorej z týchto oblastí môže dobrodružný cestovateľ realisticky vidieť či hladkať veľryby?
Podarilo sa to aj dobroduhom z BUBO – na fotke vidno Ľuboša Fellnera pri jeho prvom stretnutí s veľrybou. Viac o bielom kontinente sa dozvieš na blogu BUBO – áno, členovia BUBO boli dokonca aj na Antarktíde.
Klasické raňajky domácich – cigareta, vápno, limetky a betelové orechy. O akú krajinu ide?
Oceánske súostrovie Mikronézia je krajina, kde sa na nič nehrajú. Betelové orechy sú ich národným jedlom, jedia ich neustále – ideálne s listami, limetkami vápnom a tabakom. Viac zaujímavostí o Mikronézii sa dozvieš na blogu BUBO.
Dramatický kaňon, ktorý raz za život musíš navšíviť. Kde sa nachádza toto miesto?
Antelope Canyon v Arizone je dychberúcim miestom, ktoré vytvorili takzvané „flash floods“, teda bleskové povodne, ktoré vryli do pieskovcových skál tieto tvary. Prečítaj si viac na blogu od BUBO o jednom z najsuchších miest sveta.
Ostrovy vystavané na lagúnach a koralových atoloch, raj na zemi ideálny pre dovolenky aj objavovanie. Súostrovie je dokonca plné súkromných ostrovov milionárov, slúžia ako perfektný únik z reality.
Mikronézsky štát Marshallove ostrovy leží v Tichom oceáne, vzdialený od akejkoľvek civilizácie. MHD tu robia lietadlá, väčšina obyvateľov, ktorí tu majú nakúpené súkromné ostrovy, však zrejme využívajú vlastné. Marshallove ostrovy sú rajom na zemi – a aj keď na ne práve nemôžeš vycestovať, prečítaj si o nich na BUBO blogu, ktorí napísali ich skúsení sprievodcovia.