Ľudia si prekrývajú ŠPZ čečinou, negatívne testy si kupujú za pár eur. Analytici adresujú vláde drsné slová

  • Dáta bez pátosu na sociálnej sieti píšu, ako u nás lockdown (ne)funguje
  • Uvádzajú, že ľudia si kupujú potvrdenia s negatívnym výsledkom testu
  • Tvrdia však, že Slovensko je stabilné a čísla našich susedov razantne porastú
koronavírus
TASR/Michal Svítok, TASR/Dano Veselský
  • Dáta bez pátosu na sociálnej sieti píšu, ako u nás lockdown (ne)funguje
  • Uvádzajú, že ľudia si kupujú potvrdenia s negatívnym výsledkom testu
  • Tvrdia však, že Slovensko je stabilné a čísla našich susedov razantne porastú

Koronavírus neprestajne sužuje celý svet, vrátane Slovenska. Dennodenne sa stretávame s meniacimi sa opatreniami a potýčkami na strane vlády, ktoré celú situáciu len zhoršujú. Krajina sa rozdelila na dva tábory.

Jedni sedia už 10. týždeň doma a snažia sa prispievať k tomu, aby sme v nemocniciach mali niečo menej ako 4 000 ľudí, z ktorých 30 % zomiera.

Fejkový lockdown, kde si značky na aute prekryješ čečinou

Ta druhá polovica národa chodí do práce, na výlety, do tajných krčiem, kaderníctiev či na pobyty do penziónov v Tatrách, kde si michalovskú značku na aute maskujú čečinou. Aj samotný negatívny test si dnes vieš kúpiť za pár eur a nemusíš preň vystávať vonku v rade.

Analytici už však nebudú ticho a preto na faceboovom profile Dáta bez pátosu píšu otvorený list vláde. „Lockdown nemáme ani francúzsky so zákazom vychádzania po 18:00, ani maďarský so zákazom vychádzania po 20:00 a ani žiaden iný. Sme krajina fejkových titulov na fejkových univerzitách a uzavrime to tým, že máme po relatívne ostrom lockdowne od 4. januára do plošného skríningu od 18. januára fejk lockdown, ostro kritizujú.

Antigénový test za pár drobných 

Už 5 týždňov je našou priepustkou na slobodu antigénový alebo PCR test. Antigénový test však u nás ukázal novú tvár. Napriek tomu, že validný je približne 12 hodín, tak na Slovensku je platný aj 21 dní. „Rozumieme, že niektorí sa chodíte testovať a pochopili sme aj to, že niekde je tento papierik možné získať za pár eur „načierno“,“ pokračujú.

Mnohé podniky sú zatvorené, v iných sa zas vo veľkom prepúšťa. Živiť rodiny a účty treba platiť. Áno, pomoc od štátu by nejednej rodine prospela. „Ale „peniaze ľuďom do ruky nepatria“ a tak máme mobilitu zamestnancov namiesto izolácie rodičov.

Môžeš si kúpiť manikúru aj knihu, stačí vedieť, kde. Účty treba platiť, hovoria zúfalí podnikatelia

Je to daň za 12 rokov rozkrádania SMERom a dnešným HLASom

Podľa analytikov ku koncu februára budeme mať takmer 9-tisíc mŕtvych a len za marec a apríl zomrie 5 až 7 tisíc ľudí. „Výbornou správou je, že napriek vysokým a dramatickým hodnotám je toto číslo relatívne stabilné a nemáme tie problémy, čo majú naši susedia, ale aj iné krajiny, ktoré hnusobe zlomili krk, dostali sa na nízke čísla a v posledných dňoch pozerajú na hrozne vyzerajúci rast,“ ozrejmujú.

30 % pacientov umiera a medián „doby hospitalizácie“ je len 9 dní. Zo 4 000 prípadov do budúceho piatku umrie 600 ľudí. „Je to fatálna správa, lebo v Nemecku neumiera 30 % ani na JIS a ÚPV, ale to je daň za 12 rokov rozkrádania zdravotníctva SMERom a dnešným HLASom pod Donom Paškom. Je to smutné dedičstvo a mrzutá štatistika,“ vyjadrili sa analytici.

Zdroj: Facebook/Dáta bez pátosu

Najnovšie videá

Trendové videá