Matku tyranku usvedčil livestream na TikToku. Deťom hnusne nadávala v priamom prenose
- Matku zo Šale aktuálne vypočúva polícia
- Deti jej zobrali po tom, ako ich vo videách bila a nadávala im
- K situácii sa pre Startitup vyjadril odborník
- Matku zo Šale aktuálne vypočúva polícia
- Deti jej zobrali po tom, ako ich vo videách bila a nadávala im
- K situácii sa pre Startitup vyjadril odborník
Matka v Šali bila svoje deti, nadávala im a sama to uverejňovala na sociálnej platforme TikTok. Momentálne sa prípadom zaoberá polícia, ako informuje na Facebooku profil Polícia SR – Nitriansky kraj.
Mladá matka bola voči svojim deťom vulgárna. Vyšetrovatelia Policajného zboru zo Šale podotkli, že video zaznamenalo aj fyzické násilie. Konkrétne žena jedno zo svojich detí kopla a udrela.
V dôsledku jej konania začala polícia trestne stíhanie vo veci trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby.
Polícia taktiež podotkla, že poškodené deti si vzal do svojich rúk úrad práce sociálnych vecí a rodiny a následne ich umiestnil do špecializovaného zariadenia. S podozrivou osobou, matkou detí, momentálne prebiehajú procesné úkony.
Polícia nezverejnila ďalšie informácie.
https://www.facebook.com/KRPZNR/posts/pfbid0Hv2Eo97LKhMzdEsaVZWcPp8XBgfVmcTxBFKvUZX2diq3GnXXMFVn2cGsL8y5d3sil
Vulgarizmy v konkrétnom videu
Matka na TikToku uverejnila video, v ktorom natáča samu seba, ako kričí na vlastné deti. Nezaobišla sa bez pojmov ako „b*zerant“, „zd*chli“, „ba*tardov“ či oveľa tvrdších nadávok.
Žena na platforme taktiež uviedla, že má dve deti, ktoré jej „žerú nervy“, a vyhrážala sa ich zabitím. Šlo o livestream, teda živé vysielanie. To si však nahrali diváci, ktorým neušlo kruté správanie matky.
Nasledujúce videá nie sú jej a ani nejde o jej účet. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov a citlivejšie povahy.
https://www.tiktok.com/@s_i_n_d_y4120/video/7124142229358185733?_t=8UL21slVw2f&_r=1
Nechutné fyzické násilie
V ďalšom videu, ktoré divák zaznamenal z livestreamu, matka svojmu dieťaťu fyzicky ubližovala. Dôvod jej správania jasný nie je. Zo záznamu je však evidentné, že dieťa najprv udrela rukou a následne ho na zemi pristúpila či kopla. Video taktiež zachytilo, ako dieťa pri správaní jeho matky kričí a narieka.
https://www.tiktok.com/@alex.237j/video/7124780344158588165?_t=8UL257WBMRR&_r=1
V komentároch pod danými príspevkami ďalší používatelia platformy vyjadrili svoj odpor voči správaniu. Práve týmto spôsobom sa video dostalo na políciu, ktorá následne zakročila.
S rozhodnutím úradu práce sociálnych vecí a rodiny a umiestniť týrané deti do špecializovaného zariadenia používatelia často vyjadrovali svoj súhlas.
Ženu vyšetrili v psychiatrickej ambulancii
Ako informuje televízia Markíza, matka sa mala po odobratí jej detí psychicky zrútiť. Skončila preto na psychiatrii, kde ju vyšetrili a následne odovzdali naspäť polícii, kde s ňou aktuálne prebiehajú procesné úkony.
V minulosti mala uverejňovať statusy na „mamičkovskom“ fóre. Sťažovala sa v nich, že jedno zo svojich detí nedokáže milovať a podotkla, že by za to mala zhorieť v pekle. Snažila sa týmto spôsobom nájsť pomoc u používateľov sociálnych sietí. V minulosti sa tiež obrátila na psychológa a navštíviť mala aj krízové centrum.
Odborník: Týranie v detstve či túžba po pozornosti
Startitup sa v tomto prípade obrátil na psychoterapeuta Mareka Mäsiara, ktorý nám priblížil možné dôvody či motívy agresívneho správania u rodiča.
„V prvom rade môže byť dôvodom to, že samotná matka v minulosti istým spôsobom zažila týranie. Rolu tu určite zohrávajú jej postoje, ‚tvrdosť jej srdca’ a obranné mechanizmy, ktoré ju vedú k tomu, čo robí. Je teda možné, že ona sama zažila týranie, a tak si vybudovala určité postoje srdca či obranné mechanizmy, ktorými sa bráni,“ vysvetľuje odborník.
Tieto obranné mechanizmy nie sú dobré, ale deštrukčné a ona v nich podľa psychoterapeuta zotrváva. „Môže byť, že sa takto vysporadúva so svojou vlastnou bolesťou,“ dodal Marek Mäsiar.
K skutočnosti, že žena svoje správanie uverejňovala na sociálnej platforme odborník uviedol, že ide o extrém, ktorý nie je pri ľuďoch bežný.
„Môže to byť akýsi ‚výkrik’ po pozornosti či snaha zaujať,“ uviedol Mäsiar a situáciu následne zhrnul tak, že činy dotyčnej možno vysvetliť týraním či zneužívaním v minulosti, ako aj nedostatkom pozornosti a záujmu k jej osobe.
„Je to však veľmi individuálne. Každý človek je jedinečný, a teda sa pohybujeme na úrovni hypotézy,“ dodal Marek Mäsiar.
Aktuálny prípad, ktorý pomohli vyriešiť dôkazy zo sociálnych sietí, pripomína aj správanie „detského gangu“ v Miloslavove. Podobne aj v tejto kauze usvedčili útočníkov videá zverejnené na sociálnych sieťach.
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska
Zdroje: Facebook, TVNoviny, SIU