Mazurek zakladá vlastnú stranu. Zrazu mu vadia „fašistické praktiky“, ex kolegov nazval primátmi a primitívmi

  • Odídenec z Kotlebovej strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Milan Mazurek potvrdil, že v politike nekončí
  • Mazurek uviedol, že sa chystá založiť novú politickú stranu aj s Milanom Uhríkom
  • Poslanec NR SR si neodpustil ani kritiku svojich bývalých straníckych kolegov
Milan Mazurek
TASR/Pavol Zochar
  • Odídenec z Kotlebovej strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Milan Mazurek potvrdil, že v politike nekončí
  • Mazurek uviedol, že sa chystá založiť novú politickú stranu aj s Milanom Uhríkom
  • Poslanec NR SR si neodpustil ani kritiku svojich bývalých straníckych kolegov

Odídenec z Kotlebovej strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Milan Mazurek potvrdil, že v politike nekončí, ale naopak, chystá sa založiť novú politickú stranu, informuje portál Aktuality.sk.

Portál sa odvoláva na slová samotného Mazureka, ktorý ich vyslovil v Kulturblogu, kde vystupoval so svojím poslaneckým asistentom Jánom Pastuszekom.

„Áno, pracujeme na tom, aby sme mohli priniesť alternatívu, aby tu bola národná, kresťanská a sociálne orientovaná strana, ktorá bude odborná, slušná a razantná,“ vyhlásil uviedol Mazurek podľa Aktuality.sk.

Milan Mazurek
zdroj: TASR/Michal Svítok

Primáti a primitívi 

Stranu plánuje založiť s europoslancom a tiež odídencom z ĽSNS Milanom Uhríkom. Mazurek nemá predstavy, že so svojou stranou bude mať hneď vysoké preferencie, ale urobí „všetko, čo je v mojich silách,“ uviedol poslanec NR SR, ktorý bol právoplatne odsúdený za hanobenie rasy a národa.

Mazurek si neodpustil ani kritiku svojich bývalých straníckych kolegov, ktorých nazval ako „primáti“„primitívi“.

„Tvrdo sme tlačili na to, aby politika mala iný výzor, aby bola kvalitná, aby sme ľuďom ukázali, že nie sme banda primitívov a tupcov, že sme normálni, inteligentní ľudia, ktorým môžu zveriť do rúk riadenie štátu,“ dodal Mazurek.

zdroj: TASR/ Andrej Galica

Fašistické praktiky, opísali spor v strane odídenci 

Spor v strane odštartoval začiatkom januára, keď snem bez vedomia viacerých významných členov predsedníctva zmenil stanovy ĽSNS. Uhrík, Mazurek aj Ďurica následne oznámili, že za takýchto okolností v predsedníctve strany končia.

Predseda Marian Kotleba sa totiž „zabetónoval“ vo funkcii predsedu a prakticky ho nemožno vyšachovať ani v prípade, že bude sedieť vo väzení. Kotleba bol zatiaľ neprávoplatne odsúdený na 4 roky a 4 mesiace kvôli šekom na 1 488 eur. Mazurek s Uhríkom to označili za fašistické praktiky.

Kotlebova ĽSNS sa rozpadáva, odchádzajú najpopulárnejší poslanci. Zrútil sa mi svet, reaguje Mazurek

Odídenci z ĽSNS patria k najobľúbenejším poslancom. Milan Mazurek je na Facebooku veľmi populárny, má viac ako 62-tisíc fanúšikov. Jeho stranícky kolega Milan Uhrík má viac ako 68- tisíc fanúšikov. Predseda strany ĽSNS Marian Kotleba nemá ani polovicu z toho, jeho facebookový fanklub tvorí niečo vyše 30-tisíc fanúšikov.

Milan Uhrík vo svojom videu zverejnenom na Facebooku uviedol, že z politiky neodchádza on ani jeho kolegovia, ktorí zo strany tiež vystúpili. Uhrík sa vyjadril, že nesúhlasil s rozhodnutím Kotlebu, aby sa ĽSNS stala stranou jedného muža a naďalej plánuje politickú budúcnosť, ktorú chce vykonávať oveľa „profesionálnejšie“ ako Kotleba.

zdroj: TASR/Uhrík, Kotleba, Scholár

Kotleba tvrdí, že neodišli z vlastného presvedčenia 

Nie každý zo skupiny „odídencov“ z ĽSNS sa pre ukončenie členstva rozhodol z vlastného presvedčenia. V reakcii na oznámenie šestice nespokojencov, ktorí sa na znak nesúhlasu s posilnením právomocí predsedu rozhodli v ĽSNS skončiť, to naznačil šéf opozičnej strany Marian Kotleba.

Pripustil, že za rozhodnutím niektorých mohlo byť naliehanie či nátlak. Zároveň si myslí, že v niektorých prípadoch môže prísť k revidovaniu rozhodnutia.

„Situácia sa bude vyvíjať, tá skupinka sa možno upraví,“ povedal Kotleba, ktorý za inicátora „revolty“ označil poslanca Eduarda Kočiša. Nevylučuje, že s niektorými odchádzajúcimi členmi by si vedel predstaviť spoluprácu aj v budúcnosti. O tom, či pôjdu cestou vlastného politického subjektu, však nemá vedomosť a ani o tom nechce špekulovať.

Kotleba nesúhlasí s tým, že odchod je logickou reakciou na jeho zvyšujúce sa autokratické snahy. Odvoláva sa na rozhodnutie snemu. „Samozrejme, vždy sa nájde niečo, čo niekomu môže na rozhodnutí snemu a stanovách prekážať, ale ak niečo raz schváli snem, tak sa tomu musia podriadiť všetci. Alternatívou je potom odchod,“ uviedol Kotleba.

Zdroje: Aktuality.sk, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá