Mesačne ti pomôžu ušetriť desiatky eur. Vďaka týmto tipom sa tvoje výdavky za potraviny znížia
- Prečo za potraviny platiť viac, keď môžeš platiť menej?
- Tieto tipy ti môžu pomôcť ušetriť desiatky eur mesačne
- Prečo za potraviny platiť viac, keď môžeš platiť menej?
- Tieto tipy ti môžu pomôcť ušetriť desiatky eur mesačne
Ako sa hovorí, peniaze nerastú na stromoch a ani na pultoch supermarketov. Každý mesiac, keď s hrôzou sledujeme, ako sa suma na pokladničnom displeji nezadržateľne zvyšuje, si dávame predsavzatia, že budúci mesiac to určite zvládneme lepšie. Že budeme nakupovať efektívnejšie, hospodárnejšie, prezieravejšie. No a potom príde ďalší mesiac a my zistíme, že sme znova prekročili hranicu nášho budgetu.
Zníženie výdavkov na potraviny je ale viac než len otázkou peňazí. Je to otázka zdravia, udržateľnosti a plánovania. Keď sa nám podarí ušetriť na potravinách, môžeme investovať do niečoho iného a zároveň nám to umožní lepšie plánovať naše výdavky a finančne sa stabilizovať.
Preto sme sa rozhodli vyhľadať tie najviac efektívne tipy expertov, ktoré nám pomôžu odhaliť tajomstvo efektívneho nakupovania.
Význam plánovania nákupov vopred
Možno sa ti na prvý pohľad zdá, že plánovanie nákupov je len zbytočná práca. Avšak, pokiaľ ide o efektívnu spotrebu a šetrenie peňazí, je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžeš robiť.
Trik, ktorý za tým stojí, je veľmi jednoduchý. Keď naplánuješ svoje nákupy vopred, máš kontrolu nad tým, koľko peňazí minieš. Môžeš si vopred stanoviť limit, a teda sa vyhnúť impulzívnym nákupom, ktoré by ťa mohli stáť veľa peňazí. Taktiež sa ti podarí minimalizovať odpad tým, že kúpiš len tie potraviny, ktoré naozaj spotrebuješ.
Možno si myslíš, že týždenný alebo mesačný plán stravovania je pre teba veľká výzva. Pozri sa na to ale z iného uhla pohľadu. Povedzme, že sa rozhodneš pre týždenný plán stravovania. Najprv si rozmysli, aké jedlá chceš počas týždňa pripraviť. Zoznam si napíš na papier alebo do poznámok v telefóne.
Potom si k jedlám napíš zoznam surovín, ktoré budeš potrebovať. Nezabudni zohľadniť aj potraviny, ktoré už doma máš. Vďaka takémuto plánu môžeš ísť do obchodu len raz týždenne, a tak ušetríš nielen peniaze, ale aj čas.
Ak hľadáš spôsob, ako urobiť plánovanie jednoduchšie a efektívnejšie, pomôcť si môžeš rôznymi appkami. Jednou z nich je napríklad aplikácia Mealime. Tá ti umožní vytvoriť si týždenný plán stravovania podľa tvojich preferencií a potom ti automaticky vytvorí zoznam nákupov s potrebnými surovinami.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Aké tipy ti pomôžu ušetriť nemalé sumy
- Kedy sa najviac oplatí nakupovať mäso
- Tipy na šetrenie pri varení
- Ako nenakupovať impulzívne
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy